„Węgry przede wszystkim” – wystąpienie Victora Orbana

Stanowczo stwierdzając, że Węgry należą do obozu zachodniego, określa, czym NATO jest, a czym nie jest: jest to sojusz obronny, w którym żadne państwo członkowskie nie jest zobowiązane do prowadzenia ofensywnej wojny. Czynienie tego oznacza działanie poza ramami NATO.

−∗−

Opracowanie z serwisu RAIR Foundation USA na temat orędzia do narodu wygłoszonego przez premiera Węgier Victora Orbana. /AlterCabrio – ekspedyt.org/

 

Premier Viktor Orbán w orędziu do narodu: „Bóg ponad nami wszystkimi, Węgry przede wszystkim” (wideo)

„Pedofilii nie można wybaczyć – dzieci są dla nas święte, to są Węgry i tu musi być najsurowszy system ochrony dzieci w Europie!”

Premier Węgier Viktor Orbán wygłasza zachęcające, ale ostrzegawcze przemówienie z prawdopodobnie głębokimi implikacjami. Dzięki temu utrzymuje ważną moralną podstawę pokoju, a nie wojny, jako głównego stanowiska Węgier w polityce zagranicznej. Odpowiada również, dyplomatycznie, odwiecznym węgierskim aktem równowagi geopolitycznej, w którym jednym sprytnym uderzeniem trafia prosto w serce obecnego ambasadora USA w jego kraju.

Mówi o narodowym priorytecie gospodarczym, jakim jest pokonanie smoka inflacji i zwiększenie suwerenności Węgier. Cel ten zostanie osiągnięty m.in. poprzez ożywienie krajowej produkcji rolnej (co zmniejszy zależność Węgier od drogiej importowanej żywności) oraz kontynuację węgierskiego programu nuklearnego (a tym samym zmniejszenie zależności od importu drogich paliw). Winą za węgierską inflację obarcza nieudane sankcje Brukseli wobec rosyjskiej energii.

Stanowczo stwierdzając, że Węgry należą do obozu zachodniego, określa, czym NATO jest, a czym nie jest: jest to sojusz obronny, w którym żadne państwo członkowskie nie jest zobowiązane do prowadzenia ofensywnej wojny. Czynienie tego oznacza działanie poza ramami NATO. Jednocześnie zwraca uwagę na trudności z węgierską neutralnością, ze względu na wschodnie położenie. Bruksela podniosła wojnę regionalną między dwoma państwami słowiańskimi do rangi konfliktu paneuropejskiego. Nazywa to kolejną porażką brukselskiego superpaństwa. Orbán zręcznie powstrzymuje się od wyjaśnienia swoim słuchaczom, co oznacza nastawione na ofensywę NATO i Bruksela, pozwalając im na przemyślenie własnych wniosków.

Pokój zostanie osiągnięty tylko poprzez bezpośrednie negocjacje amerykańsko-rosyjskie. Wskazując na tę oczywistą prawdę, Orbán rzuca światło zarówno na zastępczą rolę Ukrainy w wojnie, jak i na jej marginalny wpływ na jej wynik.

Orbán kończy swoje przemówienie, co ważne, podkreślając kluczową rolę wszystkich Węgrów we wspieraniu rodzin z dziećmi, w tym w ochronie dzieci przed dewiacjami seksualnymi.

Autor gościnny w RAIR: Johnny U.

[Dla zainteresowanych – pełna wersja przemówienia z tłumaczeniem angielskim]

 

____________________

PM Viktor Orbán’s State of the Nation: ‘God Above Us All, Hungary Before All Else’ (Video), Amy Mek, March 8, 2023

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!