Halo, halo … jesteśmy połączeni

1.
Największymi na świecie dostawcami usług telekomunikacyjnych są China Mobile i Vodafone.

China Mobile jest daleko (w Hongkongu), a Vodafone, z siedzibami w Niemczech i w Wielkiej Brytanii, był dobrze słyszalny w Polsce w 1995 r. – wówczas pod nazwą AirTouch Int. – gdy współtworzył spółkę Polkomtel S.A. – operatora sieci Plus – wraz z 9. innymi akcjonariuszami (KGHM, Polskie Sieci Elektroenergetyczne, Petrochemia Płock, Węglokoks, Stalexport, Tel-Energo, Telbank, BIG Bank Gdański, duński TeleDanmark Communications).

W 2011 r. akcje Polkomtela sprzedano – za zgodą UOKiK – cypryjskiej spółce Spartan Capital Holdings, kontrolowanej przez Zygmunta Solorza-Żaka.
Aktualnie, Polkomtel – przekształcony w spółkę z o.o. – znajduje się w Grupie Polsat Plus, założonej przez ww. przedsiębiorcę.

Ale to nie sieć Plus ma największą liczbę klientów (13.045.000). /https://www.my-mobile.pl›index.php›2021›12›15›/


2.
W Polsce pierwsze miejsce w usługach telekomunikacyjnych – ze względu na liczbę użytkowników (16.590.000) – zajmuje firma Orange.

Nazwa Orange nie pochodzi od pomarańczy, tylko “od koloru pomarańczowego kojarzonego z ciepłem i pełnią energii” – tak nauczano na szkoleniach dla pracowników z branży telekomunikacyjnej.

Przy tej wskazówce nie można pomijać faktu, że w południowej Francji, w dolinie rzeki Rodan, niedaleko Awinionu, leży miasto Orange, znane w czasach rzymskich Arausio.
Z miastem ma związek Księstwo Oranii i dynastia Orańska, która okrywa swój dom flagą wybarwioną w jednej trzeciej części na pomarańczowo. Dynastia jest niezwykła, bo jej przedstawiciel, Wilhelm II Orański, poślubił Marię Stuart, córkę Karola I Stuarta – króla Anglii. Syn Wilhelma II Orańskiego i Marii Stuart – Wilhelm III Orański – objął tron brytyjski. Zdarzyło się to w XVII wieku. Aktualnie z dynastii orańskiej pochodzi władca Niderlandów.

Marka Orange została stworzona w Wielkiej Brytanii w 1994 r. Po 5. latach markę kupiła niemiecka firma Mannesmann, a tę firmę nabył brytyjski Vodafone i odsprzedał ją France Télécom w 2000 r.
W ten sposób Orange stała się marką francuskiej telefonii komórkowej, zarządzaną przez Orange Brand Services Ltd.

Francuska Orange zaliczana jest do największych światowych operatorów telefonii komórkowej, obok takich jak: China Mobile, brytyjski Vodafone, indyjski Airtel, China Unicom, América Móvil, hiszpańska Telefónica, China Telecom, holenderski Veon, MTN Group (z RPA).

Sieć Orange działa w Polsce od 2005 r. Poprzez rebranding (zmianę nazwy handlowej) zajęła miejsce sieci Idea, uruchomionej w 1998 r. przez Polską Telefonię Komórkową (PTK) Centertel Sp. z o.o.
PTK Centertel założyli w 1991 r. 3. udziałowcy: Telekomunikacja Polska S.A. (51%), Ameritech i France Télécom (po 24,5%).


3.
Telekomunikację Polską (TP S.A.) utworzył Skarb Państwa RP w 1991 r. z przedsiębiorstwa państwowego „Polska Poczta, Telegraf i Telefon”.

W 1998 r. akcje TP S.A. wprowadzono na Giełdę Papierów Wartościowych, po czym Skarb Państwa sprzedał na rzecz France Télécom i Kulczyk Holding 35% akcji w 2000 r. i 12,5% akcji w 2001 r.
Po upływie 4. lat France Télécom odkupił akcje TP S.A. od Kulczyk Holding, a TP S.A. wykupiła od France Telecom udziały w PTK Centertel i stała się jego wyłącznym właścicielem.
Ostatnie akcje TP S.A. sprzedał Skarb Państwa na Giełdzie_PW w 2010 r. Następnie, w 2013 r. przeniesiono majątek PTK Centertel Sp. z o.o. i Orange Polska Sp. z o.o. do TP S.A. Zmieniono też nazwę spółki – z TP S.A. na Orange Polska S.A.

Nie da się ukryć, że francuska Orange przejęła polską Telekomunikację poprzez połączenie, do którego przyłączyła się też Polska Telefonia Komórkowa Centertel Sp. z o.o.
Orange Polska S.A. należy do francuskiej marki i dla niej łączy ludzi.


4.
W przypadku Polski nie było to jedyne i prawdopodobnie nie ostatnie połączenie, z utraconym zyskiem.
Wskazuje na to obcy głos (Aramco) przy polskim skarbie oraz podejrzane od strony społecznej – kolejne połączenie i przejęcie (za zgodą UOKiK) – w wyniku którego zeszły się w Grupę PKN Orlen 3. spółki (Lotos, PGNiG i PKN Orlen). Po połączeniu Grupa stała się “mało” polska. Skarb Państwa RP nie posiada w niej nawet 50%.

“Połączyć się” – nakazała Unia Europejska, która „operuje” i „leczy” członkowskie państwa europejskie, w szczególności ich ludzi, instytucje i spółki kluczowe, również powietrze.
Ustalono, że koncern Orlen ma być multienergetyczny i musi wyprostować się do pozycji lidera transformacji energetycznej i neutralności emisyjnej w terminie do 2050 r. – i tak zapisano w jego Strategii, żeby był dowód, gdy komisarze będą chcieli sprawdzić prawidłowość postępowania koncernu.


5.
Z różnych “dokumentów unijnych” wynika, że Unia Europejska działa na rzecz Organizacji Narodów Zjednoczonych. Ta Organizacja od 1945 r. ustala zasady poruszania się na ziemi i nie tylko. Głównym pomysłodawcą utworzenia jej był prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Powiedział Pan Bóg do Jerozolimy: “Z pochodzenia swego i urodzenia swego jesteś z ziemi Kanaan. Ojciec twój był Amorytą, a matka twoja – Chetytką”. – to cytat z Pisma Świętego. Przytoczyłam, bo wszystko dzieje się wokół narodu wybranego, który kiedyś złamał prawo Boże i został rozproszony po świecie.


6.
Analizując układy i uwarunkowania, które doprowadziły obcych właścicieli do intratnych finałów, po wykorzystaniu Skarbu Państwa RP, nie można pominąć przeszłości, która leży w aktach i przypomina, że po skontrolowaniu połączeń państwowych i prywatnych (w bankach, w branży telekomunikacyjnej i w innych gałęziach gospodarki), właściwe osoby zostały powołane do pełnienia funkcji: prezydenta RP i wysokiego przedstawiciela RP w strukturach UE.

Pełnienie funkcji (sprawowanie urzędu/władzy przez funkcjonariusza) wiąże się z określonym planem, z wykonywaniem wyznaczonych “z góry” obowiązków. Różni się zatem od odgrywania roli, przynależnej do teatru. Chociaż ludzie nazywają teatrem scenę polityczną.
Zdarza się czasem i na tej scenie, że ktoś w czasie wypełniania obowiązków, odegra ważną rolę – najczęściej w połączeniu z kimś innym.

/Maria/ 11 stycznia 2023

O autorze: Maria