„Uratowały miliony istnień” czyli skuteczność okiem naukowca

Każdy model zdrowia publicznego wymaga dobrych i wiarygodnych danych klinicznych i epidemiologicznych jako danych wejściowych i algorytmów. W przypadku szczepionek na Covid-19 nie istnieją dobre i wiarygodne dane wykazujące zapobieganie ciężkiemu zapaleniu płuc, hospitalizacji i zgonom. Mój wniosek z praktyki [lekarskiej] i epidemiologii jest taki, że nie mogą istnieć.

−∗−

Tłumaczenie artykułu z serwisu Brownstone Institute, autorstwa dr Manfreda Horsta, praktykującego lekarza i naukowca, na temat skuteczności szczepień przeciw covid 19. Autor posługuje się wyłącznie oficjalnymi danymi z publikacji instytucji odpowiedzialnych za zdrowie publiczne. /AlterCabrio – ekspedyt.org/

__________***__________

 

Szczepionki na Covid uratowały miliony istnień ludzkich… w modelach

Ponieważ coraz więcej naukowców, pracowników służby zdrowia i dziennikarzy zadaje coraz więcej pytań, narracja o „bezpiecznych i skutecznych” szczepionkach przeciwko Covid-19 rozpada się z dnia na dzień, a prawda naukowa powoli sama zaczyna się narzucać.

Prosta naukowa prawda jest taka, że ​​te szczepionki są klinicznie bezużyteczne, ale też nie do końca nieszkodliwe (żadna interwencja medyczna nie jest).

Nic dziwnego, że wszyscy, którzy je promowali, teraz desperacko próbują trzymać się swoich historii. W jaki sposób? Cóż, opublikujmy kilka modeli, tak jak to robimy od początku całej covidowej propagandy i histerii. Po co komu twarde dane kliniczne?

Inne badanie modelowe, porównywalne w swoich podstawowych założeniach, algorytmach i wynikach z tym opublikowanym w The Lancet kilka tygodni temu, twierdzi teraz, że szczepionki na Covid uratowały miliony ludzi przed śmiercią i hospitalizacją. Tym razem w samych Stanach Zjednoczonych – w ciągu mniej więcej dwóch lat (od grudnia 2020r. do listopada 2022r.) – zmarłoby 3,2 miliona ludzi, a 18,5 miliona wymagałoby leczenia szpitalnego, gdyby nie szczepionki przeciw Covid.

Biorąc pod uwagę, że roczna śmiertelność w USA wynosiła około 3,4 miliona zarówno w 2020, jak i 2021 roku, model udaje, że pokazuje, iż całkowita śmiertelność wzrosłaby o około 50 procent bez szczepionek. Pięć milionów ludzi zmarłoby zarówno w 2021, jak i 2022r., 2 miliony uznano by za „zgony z powodu koronawirusa” (wzrost o ponad 500 procent w porównaniu z „rokiem pandemii” 2020), a zatem Covid-19 stałby się absolutnie dominującą przyczyną śmierci w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Co oznacza, że Covid-19 musiałby być teraz absolutnie dominującą przyczyną śmierci w niezaszczepionej części populacji – oraz w krajach o niskim wskaźniku szczepień.

Być może nasi wybitni twórcy modeli są tak oderwani od rzeczywistości klinicznej, że naprawdę wierzą w ten wynik, choć jest on absurdalny.

Autorzy naukowi i medyczni z Brownstone nie są „antyszczepionkowcami”. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z historycznych i obecnych korzyści płynących ze szczepień. Niektórzy z nas nadal wierzą, że w populacji ryzyka może być miejsce na szczepionki przeciw Covid.

Nie jesteśmy też przeciwni postępowi naukowemu – wręcz przeciwnie. Większość z nas zgadza się, że technologia mRNA niesie ze sobą wielką nadzieję w leczeniu. Podczas mojego pobytu w Merck & Co. kilkakrotnie odwiedzałem BioNTech w Moguncji, a następnie próbowałem przekonać naukowców z mojej centrali do zainteresowania się programami szczepionek przeciwnowotworowych tej firmy.

Jednak wszyscy rościmy sobie prawo do swobodnego myślenia i żądania dowodów klinicznych. Nie zgadzamy się z argumentem: „Jak możesz zakładać, że FDA, EMA, recenzowane czasopisma, politycy i media wszyscy się mylili?” Pozwalamy sobie analizować dane i wyciągać racjonalne wnioski. I wszyscy pozostajemy otwarci na wszelkie racjonalne dyskusje na temat tych wniosków.

Jednym z moich wniosków jest to, że zgony z powodu Covid są częścią normalnej i nieuniknionej śmiertelności populacji, której nie można zapobiec poprzez immunizację przeciwko jednemu konkretnemu wirusowi układu oddechowego. Gdyby badania kliniczne szczepionek wykazały korzyści w zakresie śmiertelności, byłbym przekonany do tego wniosku – a Fitzpatrick i in. mieliby wiarygodny fundamentalny wkład w ich model populacji.

Jednak punktami końcowymi we wszystkich badaniach klinicznych szczepionki przeciw Covid-19 były objawy przeziębienia i grypy oraz pozytywny wynik testu.

Moje wnioski z dostępnych danych z badań (zgodnie z publikacjami i dokumentami przedłożonymi przez FDA) są następujące:

  • Zaobserwowane spadki pozytywnego wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 („skuteczność 95 procent”) u osób z przeziębieniem lub grypą są interesującym wynikiem biologicznym – jeśli są prawdziwe (Liczby są niewielkie i kliniczna rzeczywistość zdaje się nie potwierdzać tego wyniku).
    _
  • Klinicznie, ludzie byli znacznie bardziej chorzy (ogółem częściej występowały objawy przeziębienia i grypy) po szczepionce niż w grupach placebo.
    _
  • Nie można wyciągnąć żadnych wniosków dotyczących ciężkich postaci zapalenia płuc i śmiertelności.
    _
  • Z racji tego, że Covid-19 jest chorobą o niespecyficznych objawach, kluczowym punktem końcowym badania musiałyby być zapalenia płuc z dowolnej przyczyny i śmiertelność z dowolnej przyczyny, aby ocenić kliniczną korzyść (lub szkodę) jakiejkolwiek interwencji.

Każdy model zdrowia publicznego wymaga dobrych i wiarygodnych danych klinicznych i epidemiologicznych jako danych wejściowych i algorytmów. W przypadku szczepionek na Covid-19 nie istnieją dobre i wiarygodne dane wykazujące zapobieganie ciężkiemu zapaleniu płuc, hospitalizacji i zgonom. Mój wniosek z praktyki [lekarskiej] i epidemiologii jest taki, że nie mogą istnieć.

Nic więc dziwnego, że opublikowane modele dają absurdalne wyniki. Niestety, nie jest już zaskakujące, że te absurdalne wyniki są pochłaniane i powtarzane przez czasopisma medyczne i media, przez polityków i agencje.

To może być długa walka, ale w końcu prawda naukowa zwycięży.

________________

Covid Vaccines Have Saved Millions of Lives…in Models, Manfred Horst, December 28, 2022

−∗−

Powiązane tematycznie:

‘Nie jest bezpieczna’ czyli co pokazało badanie Rasmussen Reports
Siedmioprocentowy odsetek poważnych skutków ubocznych jest bezprecedensowy. Z danych V-safe wiemy, że oznacza to faktycznie, że efekty uboczne były tak poważne, że osoby musiały zwrócić się o pomoc lekarską. Gdyby […]

________________

„Kryminalna mistyfikacja” czyli innego wytłumaczenia nie ma
Światowej sławy mikrobiolog i wirusolog profesor Sucharit Bhakdi zdobył wiele nagród medycznych i naukowych oraz ma na swoim koncie ponad 300 recenzowanych artykułów naukowych. Dr Bhakdi był jednym z pierwszych […]

________________

Wirus w krzemionce czyli zagrajmy w trzy kubki
Niektórzy wysoko wykwalifikowani ludzie twierdzą, że ten „nowy wirus” istnieje tylko jako teoria. W krzemionce – czyli we wnętrzu komputera. Cyfrowo wyrażona koncepcja myślenia o tym, jak DNA rzekomego nowego […]

________________

„Największy skandal w historii medycyny” – dyskusja w PE
W przemówieniu w Parlamencie Europejskim na początku tego miesiąca niemiecka posłanka Christine Anderson określiła przymuszanie ludzi do przyjmowania szczepionek przeciw COVID jako „największą zbrodnię kiedykolwiek popełnioną na ludzkości”. […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!