Po godzinach czyli leci, ale tylko jeden

Nic dziwnego, że piloci linii lotniczych głośno protestują przeciwko temu pomysłowi, twierdząc, że osłabiłoby to dyscyplinę i kulturę bezpieczeństwa, które zapewniły najbezpieczniejsze 25 lat w lotnictwie komercyjnym w całej historii lotnictwa.

−∗−

Tłumaczenie felietonu poruszającego kwestię niedoboru pilotów w liniach lotniczych USA. Problem dotyczy także firm w innych krajach, ale pomysły na cięcia i oszczędności tym razem zbliżyły się do niebezpiecznego poziomu. /AlterCabrio – ekspedyt.org/

____________***____________

 

Linie lotnicze lobbują w Kongresie, aby dopuścić tylko jednego pilota w kokpicie

Linie lotnicze, w swojej niekończącej się misji równoważenia kosztów, zysków i utrzymywania przy życiu samolotów pełnych pasażerów między dwoma punktami, możliwe, że posuwają się trochę za daleko w swojej najnowszej próbie cięć.

Według CBS News, branża po cichu lobbowała w Kongresie, aby zezwolono im na korzystanie tylko z jednego pilota w kokpicie zamiast dwóch, jak to jest obecnie wymagane zgodnie z sekcją 121 Federalnych Przepisów Lotniczych.

Linie lotnicze uważają, że szybko rozwiązałoby to problemy kadrowe spowodowane ciągłym niedoborem pilotów i twierdzą, że technologia poprawiła się już do takiego stopnia, że byłoby to całkowicie bezpieczne.

W nowej ustawie przedstawionej teraz w Kongresie — ustawie o ponownej autoryzacji Federalnej Administracji Lotnictwa — pojawia się sformułowanie adresowane do Federalnej Administracji Lotnictwa o ponowne rozważenie sekcji 121 i zezwolenie na wykorzystanie operacyjne tylko jednego pilota, na początek w samolotach transportowych.

Nic dziwnego, że piloci linii lotniczych głośno protestują przeciwko temu pomysłowi, twierdząc, że osłabiłoby to dyscyplinę i kulturę bezpieczeństwa, które zapewniły najbezpieczniejsze 25 lat w lotnictwie komercyjnym w całej historii lotnictwa. Związki zawodowe pilotów twierdzą, że liniom lotniczym chodzi tylko o oszczędzanie pieniędzy, i że może to zagrozić bezpieczeństwu. – CBS News

Związki zawodowe wskazały kilka przykładów sytuacji awaryjnych, w których potrzebni byli dwaj piloci – takich jak „Cud na rzece Hudson”, kiedy piloci Chesley „Sully” Sullenberger i Jeffrey Skiles współpracowali, aby sprowadzić lot US Airways na rzekę Hudson w Nowym Jorku po tym, jak podczas startu maszyna uderzyła w stado kanadyjskich gęsi, ratując wszystkich 150 pasażerów i załogę.

Tymczasem 10 dni temu lot American Eagle z Chicago do Columbus miał sytuację awaryjną, gdy u jednego z pilotów wystąpiła poważna niesprawność [incapacitated]. Drugi pilot był w stanie przejąć kontrolę nad samolotem, zgłosić nagły wypadek i bezpiecznie wylądować z powrotem na lotnisko O’Hare.

Pilot zmarł później w szpitalu.

__________________

Airlines Lobbying Congress To Allow Just One Pilot In The Cockpit, Tyler Durden, Dec 15, 2022

[Po trzydziestu dniach od daty publikacji artykuł źródłowy przechodzi do płatnego archiwum]

−∗−

Powiązane tematycznie:

Air News czyli przegląd doniesień lotniczych
Lekkomyślność i nieodpowiedzialność na skalę, która oszałamia. Teraz będziemy musieli poczekać i zobaczyć, co stanie się z zaszczepionymi osobami, aby uzyskać prawdziwy obraz krzywdy, która im została wyrządzona. […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!