Air News czyli przegląd doniesień lotniczych

Lekkomyślność i nieodpowiedzialność na skalę, która oszałamia. Teraz będziemy musieli poczekać i zobaczyć, co stanie się z zaszczepionymi osobami, aby uzyskać prawdziwy obraz krzywdy, która im została wyrządzona.

− ∗ −

W menu na dziś danie powietrzne ku rozwadze pasażerów wszystkich linii lotniczych. Warto chyba zastanowić się kto pilotuje maszynę, którą polecimy. Zamiast tradycyjnej ‘Mieszanki firmowej…’ dziś przegląd doniesień z rynku lotniczego.

Zapraszam do lektury.

___________________________***___________________________

 

Zagrożone podróże lotnicze. Kto tworzy to szaleństwo?

A naprawdę kluczowym, nadrzędnym pytaniem jest: dlaczego?

Nie ma w tym odrobiny sensu, prawda?

Linie lotnicze całkiem słusznie radzą osobom zaszczepionym, aby nie latały z powodu problemu zakrzepów krwi.

Jednocześnie prawie wszyscy ich piloci zostali zaszczepieni.

Poniższy krótki film ze Stew Peters zgrabnie podsumowuje szaleństwo i zadaje to bardzo istotne pytanie – jedyne, które wszyscy powinniśmy sobie zadać: DLACZEGO?

Skąd ten desperacki i lekkomyślny pośpiech, aby zaszczepić wszystkich przeciwko rzekomej chorobie o niskiej śmiertelności, dlaczego taki pośpiech do szczepienia młodych i zdrowych ludzi, którzy w ogóle albo prawie w ogóle nie są narażeni na ryzyko zakażenia tym rzekomym wirusem?

Po co wciskać te zastrzyki, skoro związane z nimi zgony i niepożądane reakcje występują na niespotykaną w historii skalę? I kiedy liczba zgonów i poważnych chorób wywołanych szczepieniem zaczyna przewyższać liczbę zgonów i chorób wywołanych wirusem?

Kto lub co napędza to szaleństwo?

[Uwaga: na tym etapie nie jestem pewien, czy doniesienia o 4 pilotach BA, którzy zmarli w tydzień po szczepieniu, są prawdziwe. Czas pokaże. Czas pokaże nam prawdziwą skalę problemu zakrzepów krwi i da nam dokładniejszy obraz zagrożeń. Gdyby szczepionki zostały odpowiednio zbadane i przetestowane przed wstrzyknięciem milionom ludzi, wiedzielibyśmy już, czego się spodziewać po problemie zakrzepów krwi i innych poważnych reakcjach niepożądanych. Fakt, że zakrzepy krwi, problemy z sercem, poronienia i różne inne reakcje nie były znane do czasu, gdy ludzie zostali zaszczepieni, mówi nam bardzo dobitnie, że nie przeprowadzono odpowiednich testów i prób. Lekkomyślność i nieodpowiedzialność na skalę, która oszałamia. Teraz będziemy musieli poczekać i zobaczyć, co stanie się z zaszczepionymi osobami, aby uzyskać prawdziwy obraz krzywdy, która im została wyrządzona. Módlmy się, aby skala nie była tak wielka, jak niektórzy przewidują. Tymczasem związek zakrzepów krwi z zastrzykiem covid i problem zakrzepów krwi podczas lotów są faktem, podobnie jak masowe szczepienia pilotów linii lotniczych].

 

Bezpośredni link do filmu: tutaj.

Air travel at risk. Who’s driving this insanity?, Steve Cook, June 24, 2021

 

___________________________***___________________________

 

Mężczyzna pozywa 7 linii lotniczych za dyskryminację podróżnych ze schorzeniami

Lucas Wall z Waszyngtonu w dniu 14 czerwca złożył pozew w sądzie federalnym, oskarżając siedem linii lotniczych o dyskryminowanie podróżnych, którzy nie mogą nosić masek z powodu schorzeń.

Według skargi złożonej w Sądzie Okręgowym w Orlando na Florydzie, Wall nie może nosić maski, ponieważ ma uogólnione zaburzenie lękowe. 44-latek pozwał Southwest Airlines, Alaska Airlines, Allegiant Air, Delta Air Lines, Frontier Airlines, JetBlue Airways i Spirit Airlines.

Podobna skarga złożono przeciwko CDC, TSA

Wall złożył podobną skargę przeciwko agencjom rządowym, w tym Centers for Disease Control and Prevention (CDC) i Transportation Security Administration (TSA).

Nakazy federalne dotyczące masek dla podróżnych obowiązują od miesięcy, chociaż linie lotnicze mają własne wymagania dotyczące masek. Sekretarz ds. transportu Pete Buttigieg powiedział w zeszłym miesiącu, że nakazy dotyczące masek nadal obowiązują jako „kwestia szacunku” dla załóg lotniczych i innych osób.

Wall powiedział, że utknął u swojej matki w domu opieki w Villages na Florydzie, ponieważ nie może latać bez maski. Jego akta sądowe zawierały dokumentację medyczną wyszczególniającą taką diagnozę.

„W tym celu biorę leki, ale nadal jestem podatny na ataki paniki” – powiedział w wywiadzie telefonicznym. „Jedną z przyczyn jest dowolne przytkanie mojego oddechu, co wywołuje uczucie klaustrofobii i ogólnego niepokoju”.

Wall, zgodnie z opisem w pozwie, kupił bilety na osiem lotów tego lata. Na stronach internetowych linii lotniczych poprosił o zwolnienie z obowiązku używania maski.

Osoba często podróżująca samolotem, która odwiedziła wszystkie 56 stanów i terytoriów oraz odwiedziła 134 kraje, 2 czerwca spóźniła się na lot linii Southwest Airlines po tym, jak spotkała się z członkami TSA, urzędnikami lotniska w Orlando International i pracownikami Southwest. Wall był w stanie nagrać swoje kontakty z agentami TSA. (Zobacz również: Mężczyzna wyrzucony z samolotu Southwest Airlines, ponieważ nie nosił maski PODCZAS JEDZENIA cukierków).

„Nie, nie będę nosić maski, dlatego mam swoją kartę szczepień” – powiedział Wall agentowi TSA.

„Musisz założyć maskę” – powiedział Wallowi agent TSA.

„Nie możesz przejść tędy bez maski” – powiedział Wallowi inny agent TSA.

„Cóż, odmawiam podporządkowania się temu”, odpowiedział Wall. „Nie mogę nosić maski z powodu mojego niepokoju, nie założę maski. Nie mogę nosić maski z powodu problemów z oddychaniem”.

Wymagania dotyczące masek linii lotniczych naruszają ACAA

Wall powiedział, że wymagania linii lotniczych naruszają Ustawę o Dostępie do Przewoźników Lotniczych (ACAA), która chroni pasażerów niepełnosprawnych przed dyskryminacją. Szukał przepisów o tymczasowym zwolnieniu z obowiązku w nagłych wypadkach, które pozwoliłby mu podróżować bez maski.

JetBlue w dniu 17 czerwca złożył wniosek przeciwko przepisom o tymczasowym zwolnieniu z obowiązku, mówiąc, że skarga Walla „jest całkowicie bezpodstawna”. Tylko Departament Transportu może zbadać lub egzekwować przepisy ACAA, poinformowała linia lotnicza w swoim zgłoszeniu.

„Powód twierdzi, że potrzebuje pomocy w nagłych wypadkach ze strony sądu, ponieważ w przeciwnym razie zostanie „uwięziony w domu opieki [swojej] matki w Villages” – napisała prawniczka JetBlue, Suzanne E. Gilbert, z Holland & Knight LLP. „Zwłoka [przeciąganie sprawy -tłum.] ze strony powoda nie jest nagłym przypadkiem”.

Wall powiedział, że spodziewał się takiej początkowej obrony, co urosło już do formy „agencji rządowej konspirującej z liniami lotniczymi” wobec podróżnych naziemnych, którzy nie mogą nosić masek.

Delta również trwała przy swojej polityce. (Zobacz również: Delta Air Lines zabrania ponad 100 osobom latania z nimi za odmowę zastosowania się do mandatu firmy dotyczącego masek).

„Chociaż Delta nie ma żadnego konkretnego komentarza na temat tej skargi, działania, które Delta podjęła w 2020r. w celu ochrony naszego personelu oraz klientów podczas pandemii, są częścią naszego wieloletniego zobowiązania do zapewnienia wysokiego standardu troski, ponieważ w firmie Delta nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo”, stwierdził rzecznik Delty w e-mailu. „Wymagania Delty wobec pasażerów i naszych pracowników dotyczące noszenia masek pozostają w mocy, podobnie jak federalny nakaz dotyczący noszenia masek we wszystkich środkach transportu publicznego”.

Wall powiedział, że czuje się dobrze w Villages, ale nadejście lata oznacza nieznośną pogodę. „To znaczy, mogę również powiedzieć jako 44-latek mieszkający w domu opieki – chociaż bardzo kocham moją matkę – to jednak nie jest to najlepsze miejsce na pobyt”, powiedział.

3 maja gubernator Florydy Ron DeSantis podpisał ustawę, która zakazuje firmom, szkołom i instytucjom rządowym w całym stanie żądania od kogokolwiek dostarczenia dowodu szczepienia na koronawirusa (COVID-19). Powiedział także prowadzącej z Fox News, Laurze Ingraham, że lotniska i linie lotnicze nie będą mogły wymagać certyfikatów szczepień na Florydzie.

Jednak wciąż nie jest jasne, czy stan planuje również ingerować w politykę lotnisk i linii lotniczych na Florydzie dotyczących noszenia masek.

Man sues 7 airlines for discriminating against travelers with medical conditions, Nolan Barton, 06/22/2021

 

___________________________***___________________________

 

American Airlines odwołały setki lotów z powodu problemów z personelem i obsługą techniczną, poinformowało w niedzielę ABC News.

Podczas gdy branża turystyczna ożywa po pandemii COVID-19, zarówno linie lotnicze, jak i Administracja Bezpieczeństwa Transportu (TSA) zmagają się z kryzysem kadrowym, nie mogąc zaspokoić obecnego zapotrzebowania na podróże, donosi ABC News.

Odwołania obejmują 123 loty odwołane w sobotę, 178 lotów w niedzielę i 97 lotów odwołanych w poniedziałek. Według raportu ABC News, firma przypisała odwołania dużej liczbie zgłoszeń chorobowych, w połączeniu z serwisem i innymi „problemami kadrowymi”.

American Airlines poinformowały ABC News, że odwołania mogą potrwać przez całe lato, z lotami odwoływanymi w czerwcu i lipcu. Linie lotnicze oświadczyły, że „wprowadziły ukierunkowane zmiany, aby wpłynąć na jak najmniejszą liczbę klientów”.

Wiele amerykańskich linii lotniczych i TSA boryka się z problemami kadrowymi, ponieważ podróże lotnicze szybko zyskały na popularności w porównaniu z historycznymi dołkami, jakich branża doświadczyła w zeszłym roku.

Kiedy w marcu 2020r. podróże lotnicze ustały, prawie 39 000 pracowników American Airlines przeszło na wcześniejszą emeryturę, zwolniło się lub skróciło godziny z powodu pandemii COVID-19, podał Dallas Morning News.

Według ABC News pełniący obowiązki szefa TSA Darby LaJoye poprosił pracowników biurowych na początku czerwca o wolontariat na lotniskach przez okres do 45 dni jako próbę zapełnienia wakatów.

TSA ma nadzieję zatrudnić 6000 nowych funkcjonariuszy, aby poradzić sobie z letnim wzrostem podróżnych, ale do 9 czerwca zdołała zatrudnić zaledwie 3100 osób.

No One To Work: American Airlines Forced To Cancel Hundreds Of Flights, Emma Henderson, June 21, 2021

− ∗ −

− ∗ −

Uzupełnienia:

Szczepionki: potrzeba, skuteczność, bezpieczeństwo i… cenzura

Zanim “TO” zrobisz…

Największy eksperyment w dziejach

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!