„Musimy przyspieszyć tempo” czyli jadą goście 2

W poniedziałek Komisja Europejska przedstawiła 20-punktowy plan działania, aby poradzić sobie ze wzrostem napływu migrantów przez Morze Śródziemne. Ponad 90 000 migrantów przybyło w tym roku do Unii Europejskiej, pokonując morze z wybrzeży krajów Afryki Północnej do Włoch lub Malty, co stanowi wzrost o 50% w porównaniu z 2021r.

−∗−

Tłumaczenie felietonu z serwisu RAIR Foundation USA na temat nowych planów unijnych urzędników w obliczu narastającej migracji do Europy z krajów afrykańskich. /AlterCabrio – ekspedyt.org/

____________***____________

 

UE ujawnia plan uporania się z falą napływu migrantów: przyspieszyć relokacje, dać miliony krajowi pochodzenia nielegałów

W poniedziałek Komisja Europejska przedstawiła 20-punktowy plan działania, aby poradzić sobie ze wzrostem napływu migrantów przez Morze Śródziemne. Ponad 90 000 migrantów przybyło w tym roku do Unii Europejskiej, pokonując morze z wybrzeży krajów Afryki Północnej do Włoch lub Malty, co stanowi wzrost o 50% w porównaniu z 2021r.

Brukselski plan ma na celu wzmocnienie współpracy z państwami trzecimi, w tym środki zapobiegające wyjazdom z Afryki Północnej, powiedziała na konferencji prasowej unijna komisarz do spraw wewnętrznych Ylva Johansson.

Według niej większość migrantów opuszcza wybrzeża Libii i Tunezji, głównie z Egiptu, Tunezji i Bangladeszu. UE planuje wydać 580 mln euro w latach 2021-2023 na wsparcie krajów Afryki Północnej i pomoc w pobudzeniu wzrostu gospodarczego i zatrudnienia w regionie.

Na początku miesiąca wzrosło napięcie między Francją a Włochami po tym, jak Rzym odmówił przyjęcia statku „Ocean Viking”, należącego do organizacji pozarządowej zajmującej się migracją ludzi, który ostatecznie zacumował w porcie wojskowym w Tulonie (Var) z 234 migrantami na pokładzie.

Włoski minister spraw wewnętrznych Matteo Piantedosi nazwał tę propozycję „dobrym początkiem”, z zadowoleniem przyjmując nacisk na ściślejszą współpracę z krajami pochodzenia i tranzytu oraz lepszą koordynację działań ratowniczych na morzu.

Ylva Johansson powiedziała, że ​​Bruksela musi wzmocnić koordynację działań poszukiwawczych i ratowniczych, zwłaszcza między państwami nadbrzeżnymi a państwami bandery – tymi, które zarejestrowały statki – podkreślając jednocześnie, że pomoc ludziom znajdującym się w niebezpieczeństwie na morzu jest obowiązkiem prawnym.

Zwróciła również uwagę na osiągnięte w czerwcu ubiegłego roku europejskie porozumienie w sprawie systemu dobrowolnej relokacji migrantów oraz wkłady finansowe krajów bloku, które nie są na pierwszej linii walki z nielegalnymi napływami na terytorium UE.

W czerwcu, na zasadach dobrowolności, kilkanaście krajów europejskich (w tym Francja i Niemcy) zobowiązało się do przyjęcia 8 000 osób ubiegających się o azyl, a przybyłych do krajów śródziemnomorskich w ciągu ostatniego roku. Do tej pory odbyło się jednak tylko 117 relokacji. „Musimy przyspieszyć tempo” – powiedziała unijna komisarz do spraw wewnętrznych Ylva Johansson, prezentując swój plan w poniedziałek.

MSN / The Daily / FDesouche

____________________

EU Unvails Plan to Deal With Migrant Arrival Surge: Speed Up Relocations, Give Illegal’s Country of Origin Millions, Amy Mek, November 22, 2022

−∗−

Powiązane tematycznie:

Afrykanizacja EU czyli jadą goście
Ursula von der Leyen promuje „afrykanizację” Europy, ostrzega niemiecki eurodeputowany Gunnar Beck. W szokującym raporcie ujawnia plany KE dotyczące zastąpienia ludności Europy afrykańskimi azylantami. […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!