Czy ohyda spustoszenia jako akt znieważenia Boga i Jego Prawa, która już się dokonała przed Chrystusem, wśród żydów, będzie mieć powtórkę w naszych czasach?
“O ohydzie spustoszenia mówi także Jezus. Zapowiada ją, powołując się na proroctwo Daniela, jako znak Swego powtórnego przyjścia. W Ewangelii według św. Mateusza czytamy (Mt 24, 3-17.21-22):
«A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do Niego uczniowie i pytali na osobności: Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata? Na to Jezus im odpowiedział: Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w błąd wprowadzą. Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi. Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści”. /gobbi.pl/
_______________________________________________________________________________________________________
Żydzi planują odbudowę świątyni w Jerozolimie, a Pismo Święte mówi, że ostatecznie w Jerozolimie nie będzie świątyni, bo samo Miasto będzie świątynią i będzie wyglądać inaczej niż teraz.
Wg Apokalipsy Św. Jana i Księgi Ezechiela, Miasto Święte – Jeruzalem (Oblubienica, Małżonka Baranka), na górze wielkiej i wyniosłej, będzie miało 12. bram, a na bramach – 12. aniołów i wypisane imiona 12. pokoleń synów Izraela:
1) od wschodu 3. bramy: Józefa, Beniamina, Dana
2) od północy 3. bramy: Rubena, Judy, Lewiego
3) od południa 3. bramy: Symeona, Issachara, Zabulona
4) od zachodu 3. bramy: Gada, Asera, Neftalego.
Nazwa Miasta będzie: “Pan jest tu”. W Mieście nie będzie świątyni. Świątynią jest Pan Bóg Wszechmogący i Baranek – lampa Miasta. W świetle Baranka będą chodziły narody i królowie ziemi wniosą do Miasta przepych i skarby narodów. Do Miasta będą wchodzili przez bramy błogosławieni, którzy płuczą swe szaty. Nic nieczystego nie wejdzie do Miasta, ani ten, kto kłamstwo kocha i nim żyje.
Obecnie w Jerozolimie jest 8. bram pozwalających na wejście do Starego Miasta:
1) od wschodu 2.: Brama Złota (zamknięta) i Brama Lwów
2) od północy 3.: Brama Heroda, Brama Damasceńska, Brama Nowa.
3) od południa 2.: Brama Dawida i Brama Gnojna
4) od zachodu 1.: Brama Jafska.
Brama Złota, zwana Bramą Piękną (brama do świątyni), była jedyną prowadzącą na Wzgórze Świątynne, na którym wznosiła się świątynia króla Salomona, dalej do Doliny Cedronu, ogrodu Oliwnego i na Górę Oliwną. Przez tę bramę wjechał Jezus w niedzielę palmową przed ukrzyżowaniem. Muzułmanie wierzą, że w tym miejscu będzie sąd Allaha nad światem i za tą bramą mają swój cmentarz.
Przez Bramę Lwów, zwaną Bramą św. Szczepana ukamienowanego w Dolinie Cedronu, wchodzi na Stare Miasto procesja upamiętniająca wjazd Jezusa na osiołku do Jerozolimy.
Bramę Heroda, króla, budowniczego świątyni jerozolimskiej, Arabowie nazywają Bramą Kwiatów.
Brama Damasceńska prowadzi ku Damaszkowi, pochodzi z czasów Sulejmana Wspaniałego. W 44. istniała w tym miejscu antyczna brama miejska. Arabowie nazywają ją Bramą Kolumny.
Bramę Nową otwarto w 1889. w celu łatwiejszej komunikacji pomiędzy instytucjami chrześcijańskimi poza murami starego miasta, klasztorami i patriarchatami dzielnicy chrześcijańskiej, zamknięto po 1948, ponownie otwarto w 1967.
Bramę Dawida zamknięto po wypędzeniu Żydów przez Jordańczyków w 1948., otwarto ponownie w 1967.
Przez Bramę Gnojną, nazywaną w biblijnej Ks. Nehemiasza Bramą Śmietników wchodzą ortodoksyjni Żydzi zmierzający pod Ścianę Płaczu.
Bramę Jafską wybudowaną w 1588. Arabowie zwą Bramą Przyjaciela, bo przez nią można wyjechać do Hebronu, gdzie znajduje się grób Abrahama.
Do dzielnicy żydowskiej wchodzi się przez Bramy Dawida i Gnojną, do dzielnicy chrześcijańskiej – przez Bramy Nową i Jafską, a do dzielnicy muzułmańskiej – przez Bramy Lwów, Heroda i Damasceńską.
Zanosi się na to, że żydzi zbudują świątynię w Jerozolimie nie dla Boga Wszechmogącego i nie dla Baranka, ale dla jakiegoś mesjasza z Talmudu, nazwanego w Piśmie Świętym Antychrystem.