Większość Polaków nie ma poglądów politycznych

Teza ta może wydawać się kontrowersyjna dla osób niezorientowanych w temacie. Niestety, większość Polaków nie ma jasno sprecyzowanych poglądów politycznych. Ma jedynie wzajemnie sprzeczne przekonania kształtowane na bieżąco przez media, przekonania niejednokrotnie będące zaprzeczeniem własnego, deklarowanego,  coraz bardziej mglistego, światopoglądu.

Ludzie mający przekonania – przekonani przez media

Sprzeczności o których wspomniałem na początku są widoczne na każdym kroku. Na przykład ludzie gardłujący przeciw faszyzmowi gorąco popierają faszyzm w jego realnych, jaskrawych przejawach. Czynią to wspólnie zwolennicy PiS i PO oraz innych ugrupowań lewicowych. Chodzi o nieustanne zmiany prawne, które dają instytucjom państwa, a także organizacjom międzynarodowym możliwość ingerencji w życie prywatne obywateli w formie kontroli, inwigilacji i gromadzenia danych wrażliwych. Chodzi również m.in. o szykowaną ustawę dającą sposobność wprowadzenia permanentnych lub cyklicznych nowych stanów wyjątkowych zawieszających prawa człowieka i obywatela. Pytanie, które się nasuwa to: w jakim celu PiS szykuje takie “prawo” będące zaawansowanym wstępem lub nawet kontynuacją tworzenia państwa faszystowskiego? Pisząc prawa człowieka mam na myśli również prawo naturalne.

Przykłady sprzeczności:

  • Zwolennicy lewicy postulując walkę z seksizmem w przestrzeni publicznej promują równocześnie jego najbardziej obsceniczną i wulgarną formę podczas tzw. parad równości, posługując się przy tym wulgarnym językiem z widocznymi elementami alogicznego bełkotu nienawiści.
  • Wspomniani przeciwnicy faszyzmu i nacjonalizmu zbierają pieniądze dla nacjonalistów ukraińskich gloryfikujących sojuszników Hitlera i zbrodniarzy wojennych mordujących masowo polskie dzieci podczas II Wojny Światowej.
  • Zwolennicy hasła: “wystarczy nie kraść” udzielają gorącego politycznego poparcia podbierającym z państwowego korytka.
  • Krzyczący: “Bóg, honor, Ojczyzna!” stoją murem za współczesną targowicą robiącą polityczną karierę począwszy od układu w Magdalence, przez Traktat Lizboński aż do Agendy 2030 i akceptacji NWO w Polsce.

Na sam koniec wisienka na torcie. Janusz Korwin Mikke, były już prezes wielu wolnościowych ugrupowań – człowiek, który w przeciwieństwie do inkryminowanych środowisk ma bardzo wyraziste poglądy polityczne. Niestety, JKM będąc za wykonywaniem kary głównej- kary śmierci za najgorsze zbrodnie, równocześnie jest przeciwny karaniu… pedofilii.

Z czego w ogóle się bierze takie… z czego się biorą takie sprzeczności?

 

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

Wpisy poważne i satyryczne