Teraz Charles czyli jak się odciąć od przeszłości

„Globalne ocieplenie, zmiany klimatyczne i niszczycielska utrata bioróżnorodności to największe zagrożenia, z jakimi kiedykolwiek zetknęła się ludzkość, i to w dużej mierze przez naszą własną kreację. Większość mojego życia poświęciłem przywróceniu harmonii między ludzkością, naturą i środowiskiem oraz zachęcaniu do odpowiedzialności korporacyjnej, społecznej i środowiskowej”.

−∗−

Tłumaczenie artykułu z serwisu The Counter Signal omawiającego związki króla Karola ze Światowym Forum Ekonomicznym i czy będzie to miało wpływ na jego panowanie. /AlterCabrio/

________________***________________

Czy król Karol może zostawić swoją przeszłość z WEF za sobą?

Na podstawie komentarzy, które wygłosił podczas przemówienia w Davos w 2020r., król Karol wydaje się być zagorzałym zwolennikiem programu Wielkiego Resetu WEF.

Dwa lata temu Klaus Schaub stanął za podium i zaprosił do przemówienia ówczesnego księcia Karola. Karol nie pojawiał się na spotkaniach WEF w Davos przez 30 lat, ale był przygotowany do wygłoszenia specjalnego przemówienia.

„Jesteśmy w środku kryzysu, który jest teraz, mam nadzieję, dobrze rozumiany” – zaczął Charles.

„Globalne ocieplenie, zmiany klimatyczne i niszczycielska utrata bioróżnorodności to największe zagrożenia, z jakimi kiedykolwiek zetknęła się ludzkość, i to w dużej mierze przez naszą własną kreację”.

„Większość mojego życia poświęciłem przywróceniu harmonii między ludzkością, naturą i środowiskiem oraz zachęcaniu do odpowiedzialności korporacyjnej, społecznej i środowiskowej”.

Uważam, że król Karol popełnił ogromny błąd, ponieważ teraz ma wygłosić publiczne oświadczenie na korzyść WEF i ich Wielkiego Resetu. Wielu jest z tego powodu głęboko niezadowolonych. Teraz jest czas żałoby, ale o tych sprawach nie można zapomnieć. Tron nie może być używany do forsowania tych planów.
— Mike Yardley (@YardleyShooting) 8 września 2022r.

Karol powiedział, że nadszedł czas by zwiększyć wysiłki, aby zrealizować ten plan i „rozwinąć nasz model gospodarczy”.

„Aby iść naprzód, nie potrzebujemy nic poza zmianą paradygmatu. Na taki, który inspiruje do działania na rewolucyjnym poziomie i w takim tempie” – powiedział. „Mając to na uwadze, cieszę się, że rozpoczynam inicjatywę zrównoważonego rynku przy ogólnym wsparciu Światowego Forum Ekonomicznego”.

Komentarze króla Karola przypominają te wypowiedziane przez lidera Wielkiego Resetu i WEF, samego Schwaba.

„Ostatnia dekada pokazała nam, jak szybko może nastąpić transformacja w branży, gdy ponownie wyobrazisz sobie i przeprojektujesz model biznesowy” – kontynuował Karol.

Powiedział, że zmiana tych rzeczy będzie wymagała odważnych działań ze strony „zdecydowanych” przywódców.

WEF, 1992

 

Ponadto były książę wsparł cele zrównoważonego rozwoju ONZ. Opowiedział się również za Porozumieniem Paryskim [Paris Commitment], aby „wszyscy zjednoczyli się” w „globalnej inicjatywie”, która wymaga dziesięciu działań, które, jak powiedział, obejmują:

 1. „Zmianę naszych domyślnych ustawień na zrównoważone” ze wszystkimi w roli lidera, umieszczając zrównoważony rozwój na czele wszystkich firm i branż.
  _
 2. „Określenie odpowiedzialnych ścieżek przekształcenia w celu dekarbonizacji i przejścia do net-zero”. Zasugerował również, że konkurencja w tej dziedzinie „może przejść długą drogę”.
  _

  Exxon znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych na świecie pod względem środowiska, społeczeństwa i zarządzania (environment, social & governance – ESG) według S&P 500, podczas gdy Tesla w ogóle nie znalazła się na liście!

  ESG to oszustwo. Stała się mieczem fałszywych wojowników sprawiedliwości społecznej.
  — Elon Musk (@elonmusk) 18 maja 2022

  ESG – Jest to standard zarządzania środowiskowego, zrównoważonego i społecznego, który WEF chce, aby wszystkie firmy wdrożyły. Wszystkie instytucje finansowe i rządy mają się dostosować.

  Jeśli kryzys gospodarczy nie zabije małych firm, ESG to zrobi! pic.twitter.com/pHTsqnMDDL
  — Tweety Berniego (@BernieSpoforth) 4 września 2022r.

  _

 3. „Ponowne wyobrażenie sobie branż przez pryzmat zrównoważonych rynków”.
  _
 4. „Identyfikowanie czynników zmieniających zasady gry i barier dla przekształceń”. Wymienił bariery, takie jak polityka, regulacje, infrastruktura i inwestycje.
  _
 5. „Cofanie wypaczonych dotacji i poprawa zachęt dla zrównoważonych alternatyw”, takich jak podatki od zanieczyszczeń poprzez politykę publiczną.
  _
 6. „Inwestowanie w STEM[∗], innowacje oraz badania i rozwój” – powiedział, dodając, że zrównoważony rozwój i rentowność nie powinny się już wzajemnie wykluczać.
  _
 7. „Inwestowanie w naturę jako prawdziwy motor naszej gospodarki”.
  _
 8. „Przyjęcie wspólnych wskaźników i standardów” – stwierdził, argumentując, że nowe technologie powinny przyjąć globalne wskaźniki, aby ludzie wiedzieli, że kupowane przez nich towary i usługi są zrównoważone.
  „Dzięki nowym technologiom mamy możliwość znakowania, namierzania i śledzenia łańcuchów dostaw w niespotykany dotąd sposób, więc nadszedł czas, aby ten poziom przejrzystości łańcucha dostaw stał się normą”.
  _
 9. „Uczynienie zrównoważonych opcji godnymi zaufania i osiągalnymi opcjami dla konsumentów”. Na przykład przyjęcie strategii komunikacyjnych w celu informowania konsumentów o ich śladzie węglowym.
  _
 10. „Łączenie wkładu z gotowością do inwestowania za pomocą platform, które mogą szybko skalować rozwiązania”.

Karol zakończył, podkreślając obecne przykłady zrównoważonego inwestowania, w tym energii słonecznej. Wkrótce po wydarzeniu ówczesny książę wskoczył do swojego prywatnego odrzutowca i poleciał do domu.

[∗]Akronim STEM to nowoczesna koncepcja kształcenia w zakresie nauk ścisłych.

________________

Can King Charles put his WEF past behind him?, Mike Campbell, September 9, 2022

−∗−

Powiązane tematycznie:

Schwab’o mi albo kto nam to robi
W menu na dziś tekst o pomysłodawcy szalonego i groźnego projektu, zwanego Wielkim Resetem. Temat tej osoby przewijał się na łamach portalu wielokrotnie, ale zawsze jako temat poboczny. Poniżej artykuł […]

________________

‘Build Back Better’ czyli ‘Ordo ex Chao’ na nowo?
Ta „fundamentalna transformacja gospodarcza” zostanie dokonana bez zgody suwerennych państw narodowych, dziejąc się „nawet poza rządami światowych przywódców”. (…) ta transformacja będzie kosztować „biliony, a nie miliardy dolarów” i będzie […]

________________

Great Reset czyli prawdziwym wrogiem jest sama ludzkość
Globaliści od wielu lat próbują zmienić nazwę i przepakować swój program Nowego Porządku Świata, a Wielki Reset był tym, co wymyślili. Zamiast brzmieć nieszkodliwie, termin ten grozi systemowymi wstrząsami i […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!