Wakacje czyli kleimy bo się ściemnia

Światowe Forum Ekonomiczne zasugerowało niedawno, że „bańki kosmiczne” [space bubbles] można wykorzystać do blokowania słońca, a tym samym do ograniczania zmian klimatycznych.

−∗−

Tłumaczenie materiałów dotyczących projektu ‘blokowania słońca’. Oczywiście, ma to się przyczynić do likwidacji ‘globalnego ocieplenia’. Tak, to wszystko na poważnie.//AlterCabrio

_______________***_______________

 

„Nie powinno być żadnego ryzyka”: Światowe Forum Ekonomiczne forsuje „bańki kosmiczne”, aby zablokować słońce i powstrzymać zmiany klimatu

Światowe Forum Ekonomiczne zasugerowało niedawno, że „bańki kosmiczne” [space bubbles] można wykorzystać do blokowania słońca, a tym samym do ograniczania zmian klimatycznych.

Podkreślając badanie przeprowadzone przez naukowców z Massachusetts Institute of Technology, instytucja wyjaśniła w zeszłym miesiącu, że projekt „geoinżynierii” ma na celu odbicie części promieniowania słonecznego z powrotem w kosmos. Grupa stwierdziła, że ​​urządzenie, które obejmuje obszar wielkości Brazylii, prawdopodobnie „nie stwarza ryzyka” zakłócenia ekosystemów planety z powodu jego rozmieszczenia w kosmosie, a nie w atmosferze.

„Geoinżynieria może być naszą ostateczną i jedyną opcją” – powiedział o projekcie Carlo Ratti, badacz i architekt z MIT. „Jednak większość propozycji geoinżynieryjnych jest związana z ziemią, co stanowi ogromne ryzyko dla naszego żywego ekosystemu. Rozwiązania oparte na kosmosie byłyby bezpieczniejsze — na przykład, jeśli odwrócimy 1,8% padającego promieniowania słonecznego, zanim dotrze ono do naszej planety, moglibyśmy całkowicie odwrócić dzisiejsze globalne ocieplenie”.

Te ‘bańki’, wykonane z cienkiego tworzywa sztucznego, zostałyby wyprodukowane w kosmosie i umieszczone w punkcie Lagrange’a L1, gdzie przyciąganie grawitacyjne między Ziemią a Słońcem znosi się.

Jak czytamy w komunikacie prasowym MIT, „Propozycja ta wywołuje wiele pytań: Jak zaprojektować najlepszy materiał, aby bańki wytrzymały warunki panujące w przestrzeni kosmicznej? Jak wyprodukować i rozmieścić te bańki w kosmosie? Jak sprawić, by tarcza dawała pełną odwracalność? Jakie są potencjalne długoterminowe skutki dla ekosystemu Ziemi?”

W swojej najnowszej propozycji budżetowej prezydent Joe Biden zasugerował finansowanie kilku inicjatyw w zakresie technologii klimatycznych – w tym pożyczki w wysokości 3,2 miliarda dolarów na Fundusz Czystych Technologii [Clean Technology Fund], który zapewnia zasoby krajom rozwijającym się „w celu zwiększenia skali technologii niskoemisyjnych o znacznym potencjale dla długoterminowego spadku emisji gazów cieplarnianych”. Jednak w ostatnich dniach senator Joe Manchin (D-WV) ogłosił, że „jednoznacznie” odmówi Demokratom poparcia dla ich projektów ustaw związanych ze zmianami klimatycznymi w przyszłych pakietach wydatków.

Światowe Forum Ekonomiczne, kierowane od 1971 roku przez niemieckiego ekonomistę Klausa Schwaba, jest międzynarodową organizacją pozarządową z siedzibą w Genewie w Szwajcarii. Grupa organizuje coroczny szczyt, na którym gromadzą się liderzy korporacji i rządów, aby omówić podejścia do zarządzania globalnym porządkiem.

„Przyszłość nie tylko się dzieje. Przyszłość jest budowana przez nas, przez potężną społeczność, jak wy tutaj, na tej sali”, powiedział Schwab na tegorocznym szczycie. „Mamy środki na poprawę stanu świata. Ale konieczne jest spełnienie dwóch warunków. Pierwszym z nich jest to, że wszyscy działamy jako interesariusze [stakeholders] większych społeczności, że służymy nie tylko własnym interesom, ale służymy społeczności. To właśnie nazywamy odpowiedzialnością interesariuszy. A po drugie, że współpracujemy”.

Schwab argumentował w 2020 roku, że świat potrzebuje „Wielkiego Resetu” w kwestii kapitalizmu. „Każdy kraj, od Stanów Zjednoczonych po Chiny, musi uczestniczyć, a każda branża, od ropy i gazu po firmy technologiczne, musi zostać przekształcona” – napisał.

Protestujący przeciwko zmianom klimatu zaczęli niszczyć arcydzieła, starając się zwrócić uwagę na swoją politykę środowiskową. Na początku tego miesiąca protestujący przykleili swoje dłonie do kopii „Ostatniej wieczerzy” Leonarda da Vinci w muzeum w Londynie. W maju aktywista i miłośnik przebieranek [cross-dressing] rzucił ciastem w „Mona Lisę”, podczas gdy w zeszłym miesiącu dwóch aktywistów przykleiło swoje dłonie do obrazu Vincenta van Gogha w londyńskim muzeum.

_____________

‘Should Be No Risk’: World Economic Forum Pushes ‘Space Bubbles’ To Block Out The Sun, Stop Climate Change, Ben Zeisloft, Jul 19, 2022

 

_______________***_______________

 

Wow, co za świetny pomysł

WEF idzie na całego, niczym Dr Strangelove.

[Istnieje możliwość włączenia polskich napisów]

 

WEF opowiada się teraz za blokowaniem słońca przy pomocy gigantycznej tratwy [raft], aby „zatrzymać zmiany klimatu”.

Być może oddawanie Dr Strangelove kontroli nad przyszłością naszej planety nie jest najlepszym pomysłem.

_____________

Wow, What a Great Idea, Paul Joseph Watson, 20 July, 2022

 

_______________***_______________

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!