Czego może nas nauczyć historia ukraińskiego patriarchy, Juliusza Cezara

Przez wiele lat naukowcy myśleli, że koło wymyślono ok. 3500 roku p.n.e. w Mezopotamii. Dopiero teraz okazało się, że wymyślili je przodkowie Ukraińców. Na początku koło nie  okrągłe, dopiero potem, w miarę rozwoju cywilizacji ukraińskiej, koło uzyskało dzisiejszy kształt.

Wiele wskazuje na to, że koło wymyślono w Europie. Pierwsze pochodziły z terenów dzisiejszej Ukrainy…

A teraz przechodzę do wymienionego w tytule, wątku historycznego

2066 lat temu Juliusz Cezar wyszedł na posiedzenie Senatu. Tuż przed wejściem, po wyjściu z lektyki, nie wiadomo dlaczego, zamyślił się głębiej niż miał to w zwyczaju i pewnie dlatego nie usłyszał złowieszczego krakania. Szaro czarny ptak siedział na jednej z rzeźb. Spłoszony przez zbliżających się ludzi zerwał się ze złowieszczym skrzekiem podobnym do wrzasku. Juliusz Cezar wszedł do Senatu. Był 15 marca 44 roku p.n.e,  święto rzymskiego boga wojny Marsa. 18 marca miała wyruszyć wyprawa wojenna przeciwko Partom. Senat Republiki Rzymskiej miał ją ostatecznie zatwierdzić. Rzecz cała rozegrała się w portyku teatru Pompejusza.

W jakiś czas potem “Kości zostały rzucone”. Ciało Cezara legło w powiększającej się kałuży krwi po zadanych ponad 20 -tu ciosach. Po dokonanej autopsji okazało się, że zaledwie jeden, tylko jeden cios zadany sztyletem okazał się śmiertelny. Zadającym go był złoczyńca pochodzący z terenów dzisiejszej Rosji, przodek Jurija Długorękiego, założyciela Moskwy. Dictator in perpetuum, najwyższy kapłan, imperator, „ojciec ojczyzny”, ojciec wojska mający opinię sprawiedliwego zginał w wyniku spisku zgrai poniewierców. Po jego śmierci wybuchła nowa wojna domowa.

Resztę każdy może sobie doczytać. Na nic wasze kpiny o ukraińskich piramidach w Egipcie.

Tymczasem Polacy na potęgę uczą się ukraińskiego. Wklejam specjalnie dla niedowiarków

Ciąg dalszy na pewno nastąpi.

O autorze: CzarnaLimuzyna