Zwalczanie zachowań niepożądanych czyli podatkiem w niezaszczepionego

Proponują różne sposoby naprawienia tego „niepożądanego zachowania”, od prostego opodatkowania przez ulgi podatkowe dla tych, którzy zostali zaszczepieni, po nakazy szczepień i obowiązkowe ubezpieczenie od Covid dla niezaszczepionych (co jest po prostu innym sposobem powiedzenia „podatki”).

−∗−

W menu na dziś danie podatkowe. Omówienie niedawnej publikacji w ramach Oxford University’s Center for Business Taxation [Centrum Podatków Biznesowych Uniwersytetu Oksfordzkiego – CBT] sugerującej nałożenie różnych form opodatkowania na osoby, które nie przyjęły szczepień przeciw Covid19. Pomijając absurdalność tego typu pomysłów, warto zwrócić uwagę na listę darczyńców instytucji, która tworzy tego typu opracowania.

Zapraszam do lektury.

____________***____________

Grafika: Off-Guardian

 

Publikacja finansowana przez Big Pharmę zaleca opodatkowanie niezaszczepionych

Nowe opracowanie opublikowane przez Oxford University’s Center for Business Taxation [Centrum Podatków Biznesowych Uniwersytetu Oksfordzkiego – CBT] omawia – i w końcu popiera – ideę specjalnego podatku nakładanego na tych, którzy odmawiają „zaszczepienia się” przeciwko „Covid19”.

Autorzy artykułu twierdzą, że podatek związany ze szczepionkami byłby „uzasadniony”, ponieważ „podatki od zachowań uważanych za niepożądane nie są niczym nowym”.

I to nawet jeśli te „szczepionki” wyrządzają niektórym ludziom poważne szkody…

„niektóre państwa przyjmują politykę działań, które mogą prowadzić do poważnych szkód w wyjątkowych przypadkach, gdy uważają, że korzyści przewyższają koszty”

Tak, dobrze to przeczytaliście.

Następnie proponują różne sposoby naprawienia tego „niepożądanego zachowania”, od prostego opodatkowania przez ulgi podatkowe dla tych, którzy zostali zaszczepieni, po nakazy szczepień i obowiązkowe ubezpieczenie od Covid dla niezaszczepionych (co jest po prostu innym sposobem powiedzenia „podatki”).

Teraz w tym miejscu moglibyśmy – i normalnie tak robimy – rozbić artykuł akapit po akapicie. Przeanalizowalibyśmy argumenty, dołączylibyśmy dane, które ignorują, uwypuklili logiczne błędy… wiecie, jak zwykle.

Dzisiaj tego nie zrobimy.

Moglibyśmy zauważyć, że współczynnik śmiertelności infekcji w „przypadkach” Covid jest znikomy.

Albo że tak zwane „szczepionki” nie zapobiegają ani zakażeniu, ani przenoszeniu rzekomej nowej choroby zwanej „Covid19”.

Moglibyśmy rozpocząć spór prawny dotyczący praw obywatelskich, Kodeksu Norymberskiego i przymusu medycznego.

Ale tego nie zrobimy.

Ponieważ to trwa już dwa lata, a życie jest po prostu k…urcze za krótkie. Zrobiliśmy już wystarczająco dużo, fakty są dostępne dla każdego, komu zależy na tym, aby je znaleźć.

Zamiast tego zacytujemy tylko stronę „O nas” opisującą Oxford Center for Business Taxation, z odrobiną dodatkowych podkreśleń…

„Oxford Center for Business Taxation zostało utworzone w 2005 roku i początkowo było finansowane ze znacznych darowizn od dużej liczby członków grupy Hundred. Wiele z tych i innych firm nadal wspiera CBT. Darczyńcami w ciągu roku były AstraZeneca [i] GlaxoSmithKline Plc

Dla jasności, Grupa Hundred to grupa lobbingowa działająca w imieniu wszystkich członków FTSE100.

GlaxoSmithKline jest jedną z największych firm farmaceutycznych na świecie i współpracuje z francuskim gigantem Sanofi w produkcji szczepionki przeciw Covid, która przyniosła firmom miliardy w kontraktach na dostawy, mimo że nie została jeszcze zatwierdzona do użytku publicznego.

Jeśli wiecie cokolwiek o Covid, nie musimy wam mówić, kto to jest AstraZeneca.

CBT – a zatem i ta publikacja – są finansowane przez wielki biznes i wielką farmację.

Czy naprawdę musimy coś jeszcze dodawać?

___________

Big Pharma-funded paper recommends taxing the unvaccinated, Kit Knightly, May 17, 2022

 

Uzupełnienia:

Co oni nam mogą czyli jakie wpływy ma Big Pharma?
Są teraz bogatsze i potężniejsze niż kiedykolwiek. W niektórych przypadkach mogą nawet decydować o rządowej polityce zdrowotnej. […]

___________

”Szczepić, szczepić, szczepić’ czyli czas na nieprzyjemne pytania
„Szczepionki przeciw Covid spowodowały 20 razy więcej poważnych skutków ubocznych i 23 razy więcej zgonów niż wszystkie inne szczepionki w ciągu ostatnich 20 lat łącznie”. […]

___________

Apogeum czyli wszyscy jesteśmy pacjentami
Człowiek rodzi się pacjentem i umiera jako pacjent. W międzyczasie otrzymuje 40 lub 50 kluczowych diagnoz chorób/zaburzeń fizycznych i psychicznych oraz przyjmuje przepisane leki i zabiegi chirurgiczne. […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!