Atak klonów czyli zaleją nas traktatami

„Czy potrzebujemy globalnego traktatu w sprawie zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi, podobnego do tego, który dotyczy zmian klimatycznych. Działacze i coraz większa liczba rządów i przedsiębiorstw twierdzą, że tak.

−∗−

W menu na dziś danie traktatowe. Co chwilę docierają do nas sygnały o rzekomej konieczności wprowadzenia kolejnych traktatów regulujących przeróżne kwestie. Podczas gdy procedowany jest tzw. Traktat Pandemiczny WHO, już zgłaszana jest potrzeba traktatów klimatycznych. Można odnieść wrażenie, że źródłem tych ‘inicjatyw’ jest tylko jedna organizacja – WEF.

Zapraszam do lektury.

_____________***_____________

 

Światowe Forum Ekonomiczne chce stworzyć traktat klimatyczny

Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) chce stworzyć międzynarodowy traktat klimatyczny, który miałby uratować ocean.

„Nauka mówi jasno: aby zmaksymalizować zdrowie i odporność globalnego oceanu, co najmniej jego 30% musi być zabezpieczane poprzez sieć „wysoce” i „w pełni” chroniących tzw. Morskich Obszarów Chronionych [Marine Protected Areas – MPAs] do 2030r.” jak oznajmia w artykule Światowe Forum Ekonomiczne.

„Aby osiągnąć ten cel, należy zawrzeć nowy traktat o ochronie i zarządzaniu życiem morskim na otwartych akwenach, aby zapewnić kierowanie działalnością człowieka w celu zapobiegania znaczącym negatywnym skutkom, z solidnymi mechanizmami nadzoru i przepisami w celu ustanowienia w pełni chronionych MPAs na pełnym morzu”.

Według Forum urzędnicy rządowi, którzy przyłączyli się do kampanii “Blue Leaders” [„Błękitni Przywódcy”], spotkają się, aby zachęcać inne kraje by dołączyły do ​​nich na nadchodzącej konwencji w Chinach, a także na konferencji ONZ na temat oceanów, która odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 1 lipca.

Traktat w sprawie zmian klimatu, mający na celu ratowanie oceanów, nie jest jednak jedynym traktatem w programie WEF. Potrzebują również traktatu klimatycznego, aby rozwiązać problem zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi.

„Czy potrzebujemy globalnego traktatu w sprawie zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi, podobnego do tego, który dotyczy zmian klimatycznych. Działacze i coraz większa liczba rządów i przedsiębiorstw twierdzą, że tak. Uprzedzając Zgromadzenie Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska [United Nations Environment Assembly], które mogłoby rozpocząć rozmowy w sprawie paktu dot. tworzyw sztucznych, Światowe Forum Ekonomiczne wysłuchało wielu ekspertów w kwestii dlaczego potrzebujemy traktatu i co mógłby on zawierać” – pisze WEF.

Oczywiście Forum wspiera również próby Światowej Organizacji Zdrowia stworzenia globalnego traktatu pandemicznego, który zlikwiduje suwerenność zdrowotną wszystkich 194 państw członkowskich. Można sobie tylko wyobrazić, jak międzynarodowe traktaty klimatyczne mogą wpłynąć na światową i krajową gospodarkę oraz codzienną aktywność ludzi, którzy oczywiście mają zbyt duży wpływ na emisję dwutlenku węgla.

________________

The World Economic Forum wants to create a climate change treaty, Keean Bexte, May 13, 2022

 

Uzupełnienia:

„Traktat Pandemiczny” czyli kto ma klucze do WHO
„Traktat Pandemiczny”, który unieważnia lub uchyla decyzje rządów krajowych lub lokalnych, przekazałby ponadnarodowe uprawnienia niewybieralnemu biurokracie lub „ekspertowi”, który mógłby z nich korzystać całkowicie według własnego uznania i w oparciu […]

________________

Schwabiątka poczuły klimat czyli grunt to rodzinka
Postrzegam to jako ogromną szansę, aby naprawdę zorganizować ten Wielki Reset i wykorzystać te ogromne przepływy pieniędzy, aby wykorzystać zwiększone środki nacisku, które mają dziś decydenci w sposób, który nie […]

________________

Świat według Klausa
Ty i ja nie będziemy jeść robaków. Ty i ja nie będziemy wiecznie nosić masek. Ty i ja nie będziemy odgrywać ról cyborgów. I ty i ja nie będziemy w […]

________________

Poza pandemię czyli co dalej z klimatem
Przez dosłownie dziesięciolecia podsycali publiczny strach przed „nową epoką lodowcową”, kwaśnymi deszczami i dziurą w warstwie ozonowej oraz niezliczonymi innymi rzekomo rozpoczynającymi się katastrofami klimatycznymi, i nigdy nawet nie otarli […]

________________

Obozy reedukacyjne czyli ‘schwabiątka’ już rozrabiają
Wygląda na to, że na całym świecie Schwab ma swoich sługusów [minions], którzy w tym samym czasie realizują różne plany. I jak można się było spodziewać, wszystko to kręci się […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!