Wojna i lockdown – szersze spojrzenie

Globalne ludobójstwo to doskonały sposób na zmniejszenie światowej populacji bez zwracania uwagi. Obywatele w Wielkiej Brytanii i USA martwią się obywatelami Ukrainy, ale wydaje się, że nie obchodzą ich wielcy przegrani – biedni ludzie w Afryce.

−∗−

W menu na dziś danie rozszerzone. Uwagi dr Vernona Colemana na temat skutków konfliktu zbrojnego na wschodzie oraz lockdownu w Szanghaju. Okazuje się, że reperkusje tych wydarzeń mogą mieć wpływ na nawet bardzo odległe regiony.

Zapraszam do lektury.

____________***____________

 

Nikczemne, szalone, głupie czy może wszystko razem?

Po pierwsze, podczas gdy większość uwagi (słusznie) skupiono na ludzkich konsekwencjach lockdownu w Szanghaju, to dzieje się tam coś jeszcze.

Ponad 30 firm produkujących kluczowe komponenty elektroniczne musiało wstrzymać produkcję w Kunshan, mieście położonym w pobliżu. Zasady lockdownu dotyczące Szanghaju rozprzestrzeniły się teraz na Kunshan.

Te przestoje poważnie zaszkodzą już i tak spowolnionej gospodarce Chin.

Ale to nie tylko Chiny będą dotknięte.

Fabryki, które musiały zostać zamknięte, wytwarzają różnorodne produkty elektroniczne – w tym obwody drukowane, płaskie ekrany, obiektywy i tak dalej.

Skutkiem ich zamknięcia będzie globalny niedobór podzespołów. Wiele fabryk na całym świecie będzie musiało zostać zamknięte.

Więc problem bezrobocia będzie rósł.

Czy to jest prawdziwy powód lockdownu w Szanghaju?

Po drugie, Światowa Organizacja Handlu w końcu zdała sobie sprawę z rozmiarów globalnego problemu (jak przepowiadano tu dawno temu). Obcięła prognozę wzrostu handlu towarami o jedną trzecią z powodu niedoboru dóbr spowodowanego wojną na Ukrainie i, co ważniejsze, sankcjami nałożonymi przez Bidena, Johnsona i in.

I WTO zauważyła, że ​​rezultatem będzie powszechny głód.

Trzydzieści pięć krajów afrykańskich pozyskuje żywność z Ukrainy, Rosji lub obu tych krajów.

Podobnie dwadzieścia dwa kraje afrykańskie importują nawozy z tych państw.

Obecnie oczekuje się, że ceny pszenicy w niektórych częściach Afryki Subsaharyjskiej mogą wzrosnąć nawet o 85%.

Setki milionów Afrykanów umrze z powodu wojny i sztucznych sankcji, które wprowadził Zachód.

Globalne ludobójstwo to doskonały sposób na zmniejszenie światowej populacji bez zwracania uwagi. Obywatele w Wielkiej Brytanii i USA martwią się obywatelami Ukrainy, ale wydaje się, że nie obchodzą ich wielcy przegrani – biedni ludzie w Afryce.

Po trzecie, producenci biomasy (kawałki drzew, które zostały ścięte i przetransportowane na duże odległości do spalenia w elektrowniach) lobbują w UE, by złagodziła przepisy, które chroniłyby lasy.

Prawie dwie trzecie energii odnawialnej w UE pochodzi ze spalania drewna.

A konsumenci biomasy chcą mieć możliwość wycinki większej ilości lasów, aby zamienić je w pelety, które mogą spalać w celu produkcji energii elektrycznej. (Wszystkie te samochody elektryczne na drogach stanowią ogromne obciążenie dla dostawców energii elektrycznej).

Co ciekawe, sekciarze od zmian klimatycznych (którzy kiedyś twierdzili, że potrzebujemy więcej drzew) wydają się być entuzjastycznie nastawieni do pomysłu spalania drewna w miejsce spalania paliw kopalnych. Uważają spalanie drzew za „zielone” [czyt. ekologiczne -tłum.] – chociaż dowody naukowe pokazują, że spalanie drzew jest gorsze dla środowiska niż spalanie węgla.

Całkiem możliwe, że szczepionki przeciw Covid-19, których ci sekciarze od zmian klimatu tak bardzo pragnęli, mogły uszkodzić im mózgi.

A może zawiniły maski, które tak wytrwale nosili.
_______________

Wicked, Mad, Stupid or all Three?, Dr Vernon Coleman, 22nd April 2022

 

Uzupełnienia:

Nowy Koszmarny Świat. Etap II – pandemia głodu [17.01.2021r.]
Wspólność, identyczność, stabilność “Nowy Wspaniały Świat”. Aldous Huxley. Niektórzy zapewne błyskawicznie skojarzyli tytuł z „Nowym Wspaniałym Światem” Aldousa Huxleya, odczytywanym przez niektórych jako antyutopia. Dziś wiele rzeczy wskazuje, że poddawana […]

_______________

Konflikt na Ukrainie czyli kto tu jest prawdziwym celem
Ważne jest, aby zachodnia opinia publiczna zrozumiała następujący fakt: to my jesteśmy prawdziwym celem konfliktu, a nie Rosja. To Stany Zjednoczone i Europa ucierpią najbardziej, a dolar poniesie największe straty. […]

_______________

Czy tylko wojna…?
WEF ma już nadzieję na naprawienie „błędu systemowego” pod postacią niekontrolowanego Internetu. Wyobraźcie sobie, że dla ważnych celów biurokratycznych wszyscy musimy wejść do wirtualnej rzeczywistości jako cyborgi lub hologramy. Nie […]

_______________

Wojna na Ukrainie i „huragan głodu”
Wszystko wskazuje na to, że potrzebne są regionalne i lokalne systemy żywnościowe oparte na krótkich (lub przynajmniej krótszych) łańcuchach dostaw żywności, które będą w stanie poradzić sobie z przyszłymi wstrząsami. […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!