Co wypędza olej z węża czyli dbajmy o wodociągi

– Jakież to masz towary święte?
– Takie, że się i mówić o nich z nakrytą głową nie godzi, ale tym razem, mając gotowe odpusty, daję wam, panie, pozwolenie nie zrzucać kaptura, gdyż wiatr dmie znowu. Kupicie za to odpuścik na popasie i grzech nie będzie wam policzon. Czego ja nie mam! Mam kopyto osiołka, na którym odbyła się ucieczka do Egiptu, które znalezione było koło piramid. Król aragoński dawał mi za nie pięćdziesiąt dukatów dobrym złotem. Mam pióro ze skrzydeł archanioła Gabriela, które podczas Zwiastowania uronił; mam dwie głowy przepiórek zesłanych Izraelitom na puszczy; mam olej, w którym poganie świętego Jana chcieli usmażyć – i szczebel z drabiny, o której się śniło Jakubowi – i łzy Marii Egipcjanki, i nieco rdzy z kluczów świętego Piotra… Ale wszystkiego wymienić nie zdołam, dlatego żem przemarzł,

Krzyżacy, H. Sienkiewicz

−∗−

W menu na dziś danie z humorem. Ale tekst tylko pozornie dotyczy rzeczy absurdalnych. Tego typu tematy mogą wdzierać się do powszechnej świadomości również poprzez tzw. media alternatywne. Warto zawsze mieć to na uwadze.

Zapraszam do lektury.

[W tekście występuje pojęcie snake oil (olej z węża), inaczej: cudowny lek, panaceum, lub jak kto woli – maść na szczury]

_____________***_____________

 

Jad węża w wodzie? To tylko kolejny porażający strachem nonsens

Od mniej więcej tygodnia wiele osób przysyła nam linki do filmu dokumentalnego Watch the Water, 50-minutowego wywiadu z emerytowanym kręgarzem dr Bryanem Ardisem, który szczegółowo opisuje swoją teorię, że „Covid” jest powodowany przez chemikalia pochodzące z jadu węża dodane do wodociągów.

Co więcej, dr Ardis twierdzi, że te same substancje chemiczne na bazie jadu znajdują się w szczepionkach i leku remisdevir [chodzi o remdesivir -tłum.], a badania nad związkami z jadem już zabiły jednego z naukowców.

Niektóre znane nazwiska w alternatywnych mediach dają tym rewelacjom trochę czasu antenowego, i nawet dr Reiner Fuellmich powiedział, że się tym zajmie.

A nie powinien. To czysty nonsens.

Niedorzeczna teoria, która kłóci się z obserwowaną rzeczywistością, poparta jedynie anegdotycznymi dowodami, biblijnymi metaforami i fragmentami odcinka Czarnej listy (ang. The Blacklist).

Ale dobra wiadomość jest taka, że jeśli w wodzie faktycznie ZNAJDUJE SIĘ jad węża, dr Ardis może cię uleczyć – po prostu zapłać 120 dolarów za pośrednictwem jego strony internetowej za antidotum jego produkcji. A to wypędzi z ciebie jad.

Oni dosłownie sprzedają olej z węża.

Sama notka reklamowa powie ci, że to manipulacja:

Plandemia trwa, ale jej początki są wciąż nikczemną tajemnicą. W jaki sposób świat zachorował, jak Covid naprawdę się rozprzestrzenił i czy elita satanistyczna powiedziała światu o tej broni biologicznej z wyprzedzeniem?

Zejdźmy na ziemię – „Świat” NIE „zachorował”. „Covid” NIE był „bronią biologiczną”. NIE „szerzył się”.

Ludzie będący u władzy [The Powers That Be – PTB] chcą tylko, abyś myślał, że to wszystko jest prawdą, a ci faceci, świadomie lub nie, pomagają w tym.

Całość wygląda bardzo podobnie do ostatniej próby wprowadzenia do głównego nurtu porażającego strachu związanego z COVID poprzez „alternatywne” tylne drzwi.

Pozornie narracja w tych przypadkach może się różnić, ale podstawowe przesłanie jest zawsze takie samo – „Bójcie się COVID, bo jest prawdziwy”.

Ludzi, którzy tym zawiadują, tak naprawdę nie obchodzi, czy boisz się wirusa, wirusa SYNTETYCZNEGO, 5G… lub jadu węża w wodzie/wodociągu. Tak długo jak wierzysz, że COVID jest prawdziwy, nowy i zabójczy.

Jedyną, naprawdę niedopuszczalną rzeczą była zawsze prawda – COVID to oszustwo. Gra w trzy karty [pea-and-thimble game] na masową skalę. Dlatego że nie możesz rządzić przez strach, jeśli nikt się nie boi.

Czy ktoś dodaje „jad węża” do wody?

Być może. Kto wie. Świat jest szalony.

Ale ma to dokładnie ZERO wspólnego z „pandemią COVID”, ponieważ pandemia COVID została wymyślona.

‘- A ty to kto?, – Dezinformacja.’

___________

Snake venom in the water? Just more fear porn nonsense, Catte, Off-Guardian, Apr 16, 2022

 

Uzupełnienia:

‘Motylem jestem’ czyli pomoc w kryzysie wiary
Kiedy przestała pani wierzyć w wirusa? Trudno wskazać konkretny moment. Oglądałam program kulinarny kilka tygodni temu. Gospodarz przygotowywał danie z krewetek. Zasnęłam i miałam sen. Pracownicy doków wyrzucali do oceanu […]

___________

‘Pandemania’ i psychologia strachu
Jesteś idealnym obywatelem, jeśli unikasz innych, nosisz szmatkę na twarzy i przyjmujesz tyle szczepionek, ile rząd uzna za konieczne. Wolność każdego obywatela do dokonywania zdrowych wyborów została zastąpiona prawnym obowiązkiem […]

___________

Podstawiona rzeczywistość czyli rozrywanie umysłów na strzępy
Aby zagwarantować sobie kontrolę, musisz sprawić, by ludzie widzieli rzeczy, których nie ma, sprawić, by ludzie żyli w rzeczywistości, którą budujesz wokół nich, i zmuszać ich do przestrzegania arbitralnych, wzajemnie […]

___________

Świadomy kult ignorancji
A jeśli okaże się, że tworzenie ignorancji jest tak samo podstawową i stałą częścią życia, jak wytwarzanie wiedzy, a ponadto procesy, które ją generują, mają łatwe do zidentyfikowania struktury i […]

___________

Izolacja zabobonów czyli co by tu jeszcze zsekwencjonować
Ponieważ nie ufam opracowaniom opartym na badaniach prowadzonych w prestiżowych laboratoriach, do których nie dopuszcza się żadnych niezależnych osób z zewnątrz. I tak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o rzekomą izolację […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!