Czy przepisy covidowe mogą wejść na stałe?

Utrwalenie tego niesie ogromne konsekwencje dla rozwoju w zakresie praw człowieka, nie wspominając o pozostawieniu systemu szeroko otwartego na nadużycia i oszustwa (wcześniejsze nagrywanie, poważne fałszerstwa lub inne manipulacje cyfrowe).

−∗−

W menu na dziś danie prawnicze. Materiał dotyczący zabiegów rządu brytyjskiego, aby niektóre z ‘tymczasowych’ przepisów dotyczących ‘walki z covid’, weszły na stałe do tamtejszego ustawodawstwa. Tekst tylko pozornie dotyczy Wielkiej Brytanii. Rządy w wielu państwach będą próbowały dokonać tego samego na swój sposób. Przez skuteczne odwracanie uwagi społeczeństw może im się to udać.

Zapraszam do lektury.

___________***___________

Ustawodawstwo ma na celu uczynienie „cyfrowej sali sądowej” stałym elementem wymiaru sprawiedliwości w Wielkiej Brytanii

 

Rząd Wielkiej Brytanii utrwali niektóre z „przepisów covidowych”

Niektóre z „tymczasowych” środków w Wielkiej Brytanii, które mają pomóc w „radzeniu sobie z pandemią”, zostaną dodane do przyszłego ustawodawstwa i zostaną wprowadzone na stałe jeszcze wiosną tego roku.

Oczywiście prawda jest taka, że ​​wiele „tymczasowych” środków covidowych już wcześniej było „na stałe”.

Jak szczegółowo wykazaliśmy to wiosną 2020r., pomimo, że jej obrońcy twierdzili, iż Ustawa o koronawirusie [Coronavirus Act] była „tymczasowa” i „tylko na dwa lata”, okazało się to całkowitą nieprawdą.

Cytując siebie

Sekcja 89 ustawy Coronavirus Act 2020 określa, ile sekcji i podsekcji nie podlega klauzuli wygaśnięcia. Jak również wszystkie „warunki”, których spełnienie umożliwiłoby ministrom odstąpienie od klauzuli wygaśnięcia niektórych innych sekcji i rozporządzeń.

Lista jest bardzo długa: sekcje 1, 2, 5, 6, 11, 12, 13, 17, 19(11), 21(7), 59-70, 72-74, 75(1) i 76. Jak również części Załączników 1, 4, 5, 7, 8 i 10 do 13.

Te tymczasowe środki obejmowały sekcję 11, co gwarantuje odszkodowanie prawne każdemu pracownikowi sektora publicznego, jeśli doprowadzi do zgonu lub zrani pacjenta podczas próby leczenia Covid. [Brzmi trochę znajomo -tłum.]

W sumie ponad jedna czwarta „środków tymczasowych” nigdy nie miała charakteru tymczasowego. A teraz, gdy covid gładko przechodzi w wojnę, rząd stara się dodać jeszcze kilka klauzul do listy tymczasowej.

Wszystko jest szczegółowo opisane w rządowym dokumencie planistycznym „Living with Covid”, opublikowanym w zeszłym tygodniu.

Pośród dwumyślności, wycofywania się i rewizjonizmu dokument twierdzi, że sekcje 30, 53, 54 i 55 ustawy o koronawirusie „umożliwiły rewolucyjne zmiany w świadczeniu usług publicznych” i powinny wejść na stałe.

Proponują teraz przedłużenie o sześć miesięcy, podczas gdy sekcje są przenoszone na zasadzie kopiuj-wklej do przepisów, które mają być przyjęte jeszcze w tym roku.

Sekcja 30 dała koronerom prawo do dochodzenia bez ławy przysięgłych, gdy Covid19 był domniemaną przyczyną śmierci. Dlaczego chcą, aby to weszło na stałe, jeszcze nie wiem. Może z wyjątkiem dalszego niszczenia idei stojącej za systemem sądowniczym [z udziałem ławy przysięgłych -tłum.], który próbowali podważyć podczas „pandemii”. Oczywiście również to można zmienić, aby uwzględnić każdą inną chorobę, jakiej sobie zażyczą.

Oczekuje się, że zostanie to przyjęte jako część ustawy o nadzorze i sądach [Judicial Review and Courts Bill].

Sekcje 53-55 upoważniły jednak wymiar sprawiedliwości do prowadzenia procesów przez internet, za pośrednictwem łącza audio lub wideo. Utrwalenie tego niesie ogromne konsekwencje dla rozwoju w zakresie praw człowieka, nie wspominając o pozostawieniu systemu szeroko otwartego na nadużycia i oszustwa (wcześniejsze nagrywanie, poważne fałszerstwa lub inne manipulacje cyfrowe).

Zostaną one dodane do Ustawy o policji, przestępstwach, wyrokach i sądach.

Już ustanowienie tego było strasznym precedensem, a teraz ma wejść na stałe. Ostrzegaliśmy, że nie będą to „tylko dwa lata”.

_____________

UK Gov’t to make some “Covid Laws” permanent, Kit Knightly, Feb 28, 2022

 

Uzupełnienia:

Co można przeoczyć gdy rozprasza cię wojna?
W grudniu ubiegłego roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła plany „międzynarodowego traktatu o zapobieganiu pandemii i gotowości na wypadek pandemii”. Według strony internetowej Rady Europy utworzono „międzyrządowy organ negocjacyjny”, który […]

_____________

‘Życie z covid’ czyli uwaga na pułapkę
Kiedy przejdziemy od „pandemii” do „endemii”, nie odzyskamy naszych praw, szczepionka będzie wprowadzona, inwigilacja oraz kultura paranoi i strachu pozostaną, ale ludzie odczują taką ulgę po przerwie w kampanii strachu […]

_____________

Czwarta dawka, drugi booster czyli co ma trwać nie utonie
„W tym roku, w pierwszej połowie spodziewamy się kontynuacji szczepień podstawowych i przypominających na półkuli południowej oraz przejścia do boostera w formie czwartej dawki w drugiej połowie roku na półkuli […]

_____________

Szwedzka lekcja czyli nigdy im nie wierz
Wszystko sprowadza się do manipulacji – zmuszania wątpiących, aby krok po kroku przyznawali się do twoich narracji, nie zdając sobie sprawy, że to robią. […]

_____________

Nowa Normalność – zapowiedzi noworoczne
Minęły dopiero dwa dni, a już mamy mocnego kandydata do tytułu najbardziej absurdalnej historii roku. W Izraelu zgłaszają pierwsze przypadki… Uwaga! Siedzicie? ”Flurony” −∗− W menu na dziś danie predykcyjne. […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!