Wstrzyknięte tragedie. Przegląd historyczny

Nikt nie wiedział, czy zabiła go grypa. Amerykańscy producenci szczepionek zgodzili się wytworzyć szczepionkę w krótkim czasie, ale tylko pod warunkiem, że otrzymają zwolnienie z odpowiedzialności za możliwe obrażenia poszczepienne.

−∗−

W menu na dziś danie historyczne. Krótki przegląd krytycznych wydarzeń ze świata szczepień na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Poniższe zestawienie ma na celu pokazanie jakie skutki mogą przynieść naciski na jak najszybsze wytworzenie szczepionki lub leku. Autorką jest lekarka Meryl Nass. Notka biograficzna pod tekstem.

Zapraszam do lektury.

_______________***_______________

 

Kilka przykładów tragedii związanych ze szczepionkami i wstrzykiwanymi lekami w USA

Co się dzieje, gdy żądasz szybkiej produkcji w erze upolitycznionych regulacji

Wszystkie te tragedie były spowodowane niepowodzeniem testów lub niepowodzeniami w procesach produkcyjnych. Większość z nich miała miejsce, zanim producenci szczepionek otrzymali w 1987r. praktycznie pełną ochronę przed odpowiedzialnością. Ponieważ okres wyłączności patentowej określa ile zarabiają nowe produkty, są one wprowadzane na rynek tak szybko, jak to możliwe, przy czym większość z nich korzysta ze skróconej ścieżki recenzowania [review] przez FDA. Wycofywanie z rynku zatwierdzonych produktów jest znacznie częstsze niż kiedyś. W przyszłości możemy spodziewać się większej ilości takich katastrof, zwłaszcza jeśli produkty będą obowiązkowe dla wszystkich.

1. 1955: (niewłaściwie inaktywowana) żywa szczepionka przeciwko polio spowodowała tę chorobę u 40 000 dzieci.

Cutter (obecnie część koncernu Bayer) Incydent z 1955 roku: Ta wczesna amerykańska szczepionka przeciwko polio, stworzona przez J. Salka, zawierała żywego wirusa polio, który nie został inaktywowany. Spowodowało to 40 000 przypadków polio, 200 z tych biorców zostało sparaliżowanych, a dziesięcioro zmarło. Inne firmy również miały problemy z inaktywacją wirusów. W następstwie dyrektor NIH [National Institutes of Health] stracił pracę ponieważ naukowiec NIH Bernice Eddy wcześniej ostrzegała, że te szczepionki sparaliżowały wiele małp, ale jej odkrycia zostały stłumione w pędzie do szczepień.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1383764/

https://books.google.com/books?isbn=0199726590

 

2. 1950-1960: SV-40 (Simian Virus 40, potencjalnie rakotwórczy wirus), skażone nim szczepionki przeciw polio podano milionom Amerykanów.

SV-40 może powodować raka u zwierząt i został znaleziony w nowotworach u ludzi, chociaż jego związek z nowotworami u ludzi pozostaje niepewny.

http://www.sv40foundation.org/cpv-link.html

.

3. 1970-1985: Koncentrat Czynnika 8 [Factor 8 Concentrate], produkt z połączonej krwi, stosowany do zapobiegania krwawieniom u chorych na hemofilię, był skażony wirusem HIV i wirusowym zapaleniem wątroby typu C, ale był sprzedawany na całym świecie nawet po tym, jak producenci zdali sobie sprawę z zanieczyszczenia.

Jego producenci wiedzieli, że jest skażony wirusem HIV (i wirusowym zapaleniem wątroby typu C), który rozprzestrzenia się poprzez wstrzykiwane produkty krwiopochodne stosowane przez chorych na hemofilię. Około 8000 amerykańskich hemofilików w tamtym czasie zarażało się w ten sposób wirusem HIV, a około 150 000 rozwinęło zapalenie wątroby typu C, które często prowadzi do przewlekłej choroby wątroby, marskości lub śmierci. Praktyka dystrybucji skażonej krwi była szeroko rozpowszechniona na całym świecie z udziałem wielu firm i była kontynuowana nawet po zidentyfikowaniu problemu. Doprowadziło to do pozwów przeciwko firmom farmaceutycznym w wielu krajach. Spowodowało tysiące zgonów.
Lekarze trafili do więzienia.

Cutter/Bayer świadomie sprzedawały produkty skażone wirusem HIV w Stanach Zjednoczonych i za granicą, najwyraźniej nie wyciągając żadnych wniosków z katastrofy związanej ze szczepionkami skażonymi polio 25 lat wcześniej.

http://en.wikipedia.org/wiki/Contaminated_haemophilia_blood_products

http://www.thelancet.com/pdfs/journals/lanhiv/PIIS2352-3018%2815%2900007-7.pdf

http://www.nytimes.com/2003/05/22/business/2-paths-of-bayer-drug-in-80-s-riskier-one-steered-overseas.html?pagewanted=print

 

4. 1976-1977: Szczepionka przeciwko świńskiej grypie podana 45 milionom Amerykanów na nieistniejącą chorobę, powodująca setki przypadków paraliżu.

Nowy wirus grypy został odkryty u żołnierza, który zmarł w Fort Dix w stanie New Jersey. Obawa, że ​​wirus może wywołać pandemię grypy podobną do tej w 1918 roku, doprowadziła do ogromnego, zainicjowanego przez władze federalne programu opracowania szczepionki i zaszczepienia każdego Amerykanina przeciwko wirusowi. Ale ta epidemia nigdy nie miała miejsca. A poszkodowany żołnierz, mimo ostrej infekcji był przed śmiercią na ciężkich ćwiczeniach. Nikt nie wiedział, czy zabiła go grypa. Amerykańscy producenci szczepionek zgodzili się wytworzyć szczepionkę w krótkim czasie, ale tylko pod warunkiem, że otrzymają zwolnienie z odpowiedzialności za możliwe obrażenia poszczepienne. Na decyzję o zastosowaniu szczepionki silny wpływ miały względy polityczne, zgodnie z badaniem programu National Academy of Sciences, zleconym przez sekretarza HEW Joe Califano [sekretarz ds. zdrowia, edukacji i spraw socjalnych -tłum.]. Raport przedstawia ogólne spojrzenie na to w jaki sposób osobiste i polityczne programy połączyły się, by zastąpić względy zdrowia publicznego.

45 milionów Amerykanów otrzymało nową szczepionkę, z czego 400 osób rozwinęło paraliż autoimmunologiczny (zespół Guillain-Barre) w stopniu 6-8 razy większym niż przewidywany w ciągu sześciu tygodni po szczepieniu, a około 30 zmarło.

http://iom.edu/~/media/Files/About%20the%20IOM/SwineFluAffair.pdf

http://jama.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=394635 (niestety, obecnie dostęp do artykułu jest płatny)

.

5. 1999: Szczepionka przeciwko rotawirusowi Rhesus (Rotashield) powodowała uszkodzenie jelit.

Ta doustna szczepionka Rotashield została zaprojektowana w celu zapobiegania łagodnej postaci zapalenia żołądka i jelit. Jednak spowodowało to wgłobienie jelita w 1-2 przypadków na 10 000 biorców, a wiele dotkniętych chorobą dzieci wymagało operacji w celu naprawy „teleskopowania” jelita. Kilkoro zmarło. Parę miesięcy po uzyskaniu licencji, szczepionka została wycofana z rynku.

http://www.cdc.gov/mmwr/preview/mmwrhtml/mm4843a5.htm

.

6. 1998-2001: Szczepionka Lymerix prawdopodobnie wywoływała objawy autoimmunologiczne, wycofana z rynku.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2870557/pdf/S0950268806007096a.pdf

 

7. 2009-10 Szczepionka przeciwko świńskiej grypie Pandemrix spowodowała ponad 1300 przypadków narkolepsji w Europie.

Dzieci w wieku 5-19 lat były około 15 razy bardziej narażone na rozwój narkolepsji, jeśli otrzymały szczepionkę Pandemrix marki GSK przeciwko świńskiej grypie, która nie była sprzedawana w USA. Inne grupy wiekowe również były narażone na zwiększone ryzyko narkolepsji, ale w mniejszym stopniu. Narkolepsja jest spowodowana autoimmunologicznym zniszczeniem komórek mózgowych Locus Ceruleus i jest od niedawna uznawana za niepożądaną reakcję poszczepienną. Przypadki narkolepsji były poważne, często uniemożliwiając dzieciom uczęszczanie do szkoły.

https://www.sciencemag.org/news/2015/07/why-pandemic-flu-shot-caused-narcolepsy

http://ecdc.europa.eu/en/publications/publications/vaesco%20report%20final%20with%20cover.pdf

http://www.cdc.gov/vaccinesafety/Concerns/h1n1_narcolepsy_pandemrix.html

 

** Charakterystyka niepożądanych działań leków i szczepionek na ogół nie jest dobrze znana do czasu, aż miliony ludzi otrzymają dany lek lub szczepionkę. Nowe ustawodawstwo federalne (21st Century Cures Act z 2016r. itp.), które przyspiesza licencjonowanie szczepionek i zdejmuje  odpowiedzialność z producentów za skutki działań wszystkich preparatów umieszczonych w harmonogramie szczepień dla dzieci, wszystkich szczepionek zalecanych przez CDC dla kobiet w ciąży oraz nowych, potencjalnie nielicencjonowanych produktów stosowanych w zadeklarowanych sytuacjach awaryjnych — zwiększa potencjalne ryzyko szczepionek.

http://www.fda.gov/RegulatoryInformation/Guidances/ucm125127.htm#categories

http://en.wikipedia.org/wiki/Public_Readiness_and_Emergency_Preparedness_Act

 

Meryl Nass, MD, ABIM, jest lekarzem internistą. Specjalizuje się w chorobach wywołanych szczepionkami, zespole przewlekłego zmęczenia, chorobie z wojny w Zatoce Perskiej [Gulf War illness], fibromialgii i toksykologii. Jako epidemiolog zajmująca się bronią biologiczną badała największą na świecie epizootię wąglika w Zimbabwe i opracowała model do analizy epidemii, aby ocenić, czy są one naturalne, czy wywołane przez człowieka.

A sample of vaccine and injectable medication tragedies in the US during my lifetime, Meryl Nass MD, February 12, 2022

 

Uzupełnienia:

Niepowodzenie szczepień i ostrzeżenie dla świata
Sytuacja Izraela odzwierciedla sytuację innych silnie zaszczepionych krajów, które również doświadczyły rekordowej liczby przypadków. Oto, co daje masowe wstrzykiwanie szczepionek mRNA w populacji: im więcej zaszczepiasz przeciwko Covid-19, tym więcej […]

_____________

“Całkowita porażka” czyli dlaczego wciąż to wstrzykujemy
W zeszłym tygodniu dr Anthony Fauci złożył prawdopodobnie najbardziej obciążające wyznanie w historii szczepionki przeciw Covid. Implikacje jego oświadczenia są tak daleko idące, że ​​wywiad, w którym je wygłosił, może […]

_____________

Szemrana zgoda
„Pełna aprobata” oznacza, że ​​kampanie marketingowe/zastraszanie/nakazy dotyczące szczepionek będą znacznie większe. „Cóż, teraz NIE MA już powodu, aby ktokolwiek odmawiał szczepienia. FDA twierdzi, że jest to całkowicie bezpieczne i skuteczne.” […]

_____________

100% normy czyli jak się pozbyć grupy kontrolnej
Muszą zmusić również nas do zaszczepienia – nas WSZYSTKICH, aby nie było grupy kontrolnej, a tym samym dowodów na to, co zrobili. Mogliby wtedy zrzucić winę za masowe powikłania zdrowotne […]

_____________

Czy chcą nas zabić?
Co do kampanii masowych szczepień, jest to najbardziej maniakalnie ludobójczy projekt, jaki kiedykolwiek wymyślił człowiek. Po prostu nie ma sposobu, aby obliczyć ilość cierpienia i śmierci, z jaką przyjdzie nam […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!