Co się stało ze wsparciem z USA? Kłótnia w kuluarach PiS

Korzystając z patentu AlterCabrio napiszę tak: Dziś w menu danie z gatunku lżejszych, deserowe, podobne do bitej śmietany o konsystencji ubijanej w mediach piany. Nie zamierzałem rymować.

Dwa dni temu dotarła do nas wiadomość o silnym wsparciu, jakie otrzymaliśmy od USA…

Wsparcie… Eksperci kwestionują jego znaczenie wskazując, że było mocno spóźnione, bo dotarło do Polski dopiero kilka dni po szturmie na polską granicę. Inni z kolei twierdzą, że wsparcie tak naprawdę nie dotarło do Polski, a na pewno nie zostało przekazane odpowiednim osobom, w odpowiednie miejsce.

Biały Dom przekazał “silne wsparcie” Polsce. Trwa spór kto je zawłaszczył

Wsparcie odbierał podobno osobiście szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Paweł Soloch, który miał je przekazać dalej. Niestety, tak się nie stało.

Krytycy polityki zagranicznej rządu PiS pytają wprost: gdzie jest to „cholerne wsparcie” skoro go nie widać. PiS wyjaśnia, że owszem nie widać, ale było słychać.

Wsparcie składało się z kilkudziesięciu słów jakie wypowiedział Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA, Jake Sullivan. Zrobił to przez telefon.

Ewidentny brak wsparcia zauważył nawet prezydent Duda błądzący zazwyczaj myślami w okolicach Krymu. Tym razem jednak Duda wyraził się z morderczą precyzją upominając się o zwiększenie gotowości NATO na wschodniej flance.

Adekwatne byłoby co najmniej czasowe wzmocnienie obecności NATO w tym regionie – powiedział Duda

Podobno Jake Sullivan (doradca) ma zadzwonić za miesiąc. Tradycyjnie ma udzielić mocnego wsparcia polityce zagranicznej PiS oraz pogratulować kierunku w którym konsekwentnie zmierza Polska.

_______________________________________________________________________________________________________

“Nadchodzi III wojna światowa”

Układ reagowania jest tak skonstruowany…wojska polskie stacjonują na Łotwie … w ciężkim miejscu, gdzie się bardzo trudno wyjeżdża z bazy… na głównej osi ewentualnego nadejścia Rosjan. Muszą wejść do wojny w pierwszych godzinach i muszą być zniszczone przez Rosjan…

Kto się zgodził na taką propozycję żeby nasz kontyngent stacjonował w ramach wysuniętej obecności… z naszego rządu…

 

 

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

Wpisy poważne i satyryczne