Szwedzka lekcja czyli nigdy im nie wierz

Wszystko sprowadza się do manipulacji – zmuszania wątpiących, aby krok po kroku przyznawali się do twoich narracji, nie zdając sobie sprawy, że to robią.

−∗−

W menu na dziś danie z północy. A konkretnie felieton o zmianach w polityce ‘pandemicznej’ w Szwecji. Kraje, które z początku nie uległy panice, mogły uchodzić za ostoje rozsądku. Dziś wiele wskazuje na to, że ta polityka mogła być elementem pewnej gry.

Zapraszam do lektury.

____________________***____________________

Szwecja była chwalona za „spłaszczenie krzywej” bez lockdownów… Czy to wszystko było ustawką?

 

Szwedzkie „Przepustki szczepionkowe” powinny dać nam ważną lekcję

Skandynawski kraj był papierkiem lakmusowym dla sceptyków lockdownów, ale ten zwrot o 180st. pokazuje nam niebezpieczeństwo zaakceptowania jakiejkolwiek części narracji.

Szwedzka Agencja Zdrowia Publicznego (PHA) ogłosiła, że ​​od przyszłego miesiąca zgromadzenia ponad 100 osób będą wymagały „przepustek Covid” pokazujących stan szczepień.

W przeciwieństwie do podobnych programów w innych krajach, negatywny test nie będzie akceptowany jako substytut – albo jesteś zaszczepiony, albo nie możesz wejść na miejsce spotkania.

Nie ma jeszcze mowy o włączeniu do tego restauracji, barów czy kawiarni, ale… jest jeszcze wcześnie.

PAH opublikowała wczoraj komunikat prasowy, w którym szczegółowo opisano plany. Cytowana w The Local, szwedzka minister kultury Amanda Lind powiedziała:

„Możliwość wykorzystania zaświadczeń o szczepieniach to coś, co rząd przygotowywał od dawna. Słyszeliście już, jak mówiłam o świadectwach szczepień jako „planie B”. Teraz właśnie jest ta sytuacja”.

Przepustka szczepionkowa pojawia się tuż po ogłoszeniu ponownego wprowadzenia innych środków „antycovidowych”, w tym ograniczeń dotyczących masowych zgromadzeń w pomieszczeniach. Przepustka jest opisywana jako sposób na obejście tych ograniczeń poprzez „zagwarantowanie, że uczestnicy są zaszczepieni”.

…i tak upada Szwecja.

Od początku „pandemii” Szwecja była niemalże outsiderem. Ich odmowa lockdownu była przedstawiana w prasie głównego nurtu jako przykład nieodpowiedzialnego leseferystycznego libertarianizmu, ale uczyniła ją ważnym probierzem dla sceptyków lockdownu, którzy postrzegali ten kraj jako bastion zdrowego rozsądku.

Okazuje się, że to nieprawda.

Podczas gdy Niemcy, Austria, Nowa Zelandia, Kanada (i inne) nagle stały się brutalnie faszystowskie, Szwecja podąża swoją malowniczą drogą. Zamiast odmawiać podporządkowania się narracji, Szwecja po prostu używa luźniejszej sieci, aby wyłapać maruderów.

Ci, którzy opowiadają się za szwedzkim podejściem do Covid, właśnie zostali złapani w ponadnarodową grę „dobry glina, zły glina”.

To naprawdę nie powinno dziwić, wszystkie znaki ostrzegawcze tam były.

Po pierwsze, już sama ilość uwagi kierowanej na „podejście szwedzkie” powinna była dać ludziom do myślenia.

Poświęćmy chwilę, by przypomnieć sobie, że kraje, które tak naprawdę odrzuciły w całości narrację Covid – jak chociażby Białoruś – nigdy nie pojawiają się w wiadomościach.

W rzeczywistości rządy, które naprawdę odmówiły udziału w tej grze, wszystkie zaliczyły kolorowe rewolucje (lub przynajmniej ich próby) lub widziały, jak ich prezydenci umierają na atak serca.

Szwecja nie miała takiego pecha. Ponieważ odegrała swoją rolę.

Od ponad półtora roku Szwecja jest przedstawiana jako głos spokoju wśród rozhisteryzowanych panikarzy. „Odmówili” lockdownu, a ich „covidowe zgony” nigdy nie osiągnęły katastrofalnych przewidywań twórców modeli, podczas gdy ich gospodarka ucierpiała znacznie mniej niż reszta Europy.

Odgrywanie tej zrównoważonej roli zapewniło im wiarygodność w kręgach sceptyków lockdownu, co można teraz przełożyć na argument za przepustkami szczepionkowymi: „Och, nienawidzisz paszportów szczepionkowych? Cóż, tak ci się podoba Szwecja, a oni je tam mają!

Wszystko sprowadza się do manipulacji – zmuszania wątpiących, aby krok po kroku przyznawali się do twoich narracji, nie zdając sobie sprawy, że to robią.

Popierając szwedzkie podejście polegające na braku lockdownów, ponieważ wydaje się ono stosunkowo rozsądne, jednocześnie przyznajesz, nie zdając sobie z tego w pełni sprawy, że pandemia jest obecna i z pewnością wymaga to jakiegoś rodzaju interwencji.

To samo można powiedzieć o argumentach „alternatywnych terapii” czy „wcześniej istniejącej odporności”.

Chociaż oba wydają się mieć dowody naukowe na ich poparcie, argument ten opiera się na założeniach a priori, które uznają podstawową rzeczywistość narracji pandemicznej.

I nigdy nie wygrasz, jeśli będziesz grał według tych zasad. To jest ich pandemia i mogą ją wymyślić na nowo w dowolny sposób.

Myślisz, że promowanie iwermektyny to dobry sposób na przeciwstawienie się szczepionkom bez zrażania wyznawców? Nie!

To ty musisz przestrzegać zasad. Oni nie. Mogą po prostu wymyślić nowy „wariant” z całej gamy. Taki, który będzie „odporny na iwermektynę”.

I co wtedy zrobisz?

To prosta i ważna lekcja, miejmy nadzieję, przywracająca przytomność:

Nie akceptuj częściowo irracjonalności, starając się być rozsądnym. Nie próbuj odnajdywać się w tym szaleństwie. Zajmuj się tylko tym, co możesz sam zbadać i zaobserwować.

Nie próbuj iść na kompromis z establishmentem, ponieważ oni nigdy na ten kompromis nie pójdą. Nie ma trzeciej [pośredniej] drogi .

Nigdy, PRZENIGDY nie dawaj wiary nawet części ich narracji.

Szwecja powinna nauczyć nas by nigdy nie stawać po żadnej ze stron w grze pod nazwą Covid, ponieważ wszystko jest sfałszowane, a jedynym sposobem na wygraną jest odmowa gry.

__________________

Sweden’s “Vaccine Passes” should teach us an important lesson, Kit Knightly, Nov 18, 2021

 

Uzupełnienia:

Porzućcie wszelką… narrację
Nie ma się czego obawiać poza samymi siewcami strachu, ich „Wielko-Resetowymi” reformami społecznymi i ich „maścią na szczury” – „eksperymentalnym”, całkowicie niepotrzebnym „specyfikiem”. […]

__________________

Pozdrowienia z Nowej Normalności czyli co tam w Niemczech
Łatwość, z jaką władze niemieckie wprowadziły nową oficjalną ideologię i jak fanatycznie przyjęła ją większość Niemców, była pewnym szokiem. Naiwnie wierzyłem, że w świetle ich historii Niemcy będą jednymi z […]

__________________

Propaganda czyli jak do nas mówią
Wkrótce perswazja zamieni się w przymus, a z przymusu w jawną siłę. Jest już jasne, że podróżowanie samolotem będzie wymagało paszportów szczepionkowych, a transport publiczny, koncerty, biblioteki, restauracje i być […]

__________________

Wzór na pandemię czyli jak zbudować iluzję
Ponad wszystkimi innymi iluzjami, głównym oszustwem jest: „epidemia to jedna choroba lub zespół wywołany przez jeden bakcyl”. Sprzedaje się to z pomocą nieustannej propagandy. Większość ludzi się na to nabiera. […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!