Szok kulturowy i psychologia kontroli

Jesteśmy teraz w punkcie, w którym szok „ustępuje” i ludzie wychodzą z nieco hipnotycznego / insynuowanego stanu wywołanego szokiem. W związku z tym szefowie tej operacji psychologicznej będą próbować dostarczyć więcej wstrząsów (kolejny lockdown, fałszywe, ale alarmujące statystyki „pandemii”, strach przed zmianami klimatu itp.) inaczej psychologicznych odpowiedników wielokrotnego uderzenia w głowę.

−∗−

W menu na dziś danie psychologiczne. Felieton o mechanizmach kontroli nad społeczeństwem i posługiwaniu się szokiem kulturowym. Tekst z odwołaniami do opracowań jeszcze z lat 50tych.

Zapraszam do lektury.

________________________***________________________

 

Tłuczenie społeczeństwa po głowie

„U wielu ludzi można zaszczepić różne rodzaje przekonań po tym, jak funkcja mózgu została wystarczająco zakłócona przez przypadkowo lub celowo wywołany strach, gniew lub podniecenie. Spośród rezultatów spowodowanych takimi zaburzeniami, najczęstszym z nich jest czasowo upośledzona ocena sytuacji i zwiększona podatność na sugestie. Jej różne przejawy grupowe są czasami klasyfikowane jako „instynkt stadny” i pojawiają się najbardziej spektakularny sposób w czasie wojny, podczas ciężkich epidemii i we wszystkich podobnych okresach wspólnego zagrożenia, które zwiększają niepokój, a więc podatność na sugestię indywidualną i masową”.

– z książki psychiatry z Tavistock Institute, dr Williama Sarganta z 1957r., ‹Bitwa o umysł›.

Proszę zauważyć, że mowa jest o okresie wojny i „podczas ciężkich epidemii.

Innymi słowy, chłoptasie od psychologii masowej wiedzą, że szok kulturowy, taki jak pandemia, po którym następują kolejne wstrząsy, takie jak nagła konfiskata norm kulturowych, wolności itp., sprawiają, że ludzie stają się podatni na sugestie.

Słowem operacyjnym [kluczowym] jest tutaj słowo „nagła”. W miarę upływu czasu szok mija i ludzie z niego wychodzą. „Budzą się”, mówiąc kolokwialnie.

Po przebudzeniu prawdopodobnie bardzo się złoszczą na osoby, które postrzegane są jako bawiące się z nimi w gry umysłowe.

Jesteśmy teraz w punkcie, w którym szok „ustępuje” i ludzie wychodzą z nieco hipnotycznego/insynuowanego stanu wywołanego szokiem. W związku z tym szefowie tej operacji psychologicznej będą próbować dostarczyć więcej wstrząsów (kolejny lockdown, fałszywe, ale alarmujące statystyki „pandemii”, strach przed zmianami klimatu itp.) inaczej psychologicznych odpowiedników wielokrotnego uderzenia w głowę.

Tavistock był brytyjską kwaterą główną operacji psychologicznych podczas II wojny światowej. Prowadził ją psychiatra JR Rees, brytyjski odpowiednik niemieckiego Goebbelsa.

Wiele dowiedzieliśmy się o operacjach psychologicznych. Po wojnie ta wiedza została wykorzystana przeciwko ludziom.

Nadal jest wykorzystywana, co wyjaśniałoby „wojskową” wojnę psychologiczną, która została wymierzona przeciwko narodowi.

Sargent (patrz cytat powyżej) był kolegą Reesa.

Innym dziarskim kolesiem i psychologicznym wojownikiem był psychiatra G. Brock Chisholm.

W 1948 G. Brock Chisholm założył Światową Federację Zdrowia Psychicznego (WFMH).

Rok wcześniej został pierwszym prezesem nowo powstałego WHO, która sponsorowała tworzenie WFMH.

Od tego czasu WHO i WFMH promują nawzajem swój program i współpracują ze sobą.

Podczas II wojny światowej „filozofia”, która kierowała reżimem Adolfa Hitlera, opierała się na opartej na psychiatrii fałszywej nauce pt. „eugenika”. Celem eugeniki jest dostarczenie „naukowego” uzasadnienia dla zbrodni ludobójstwa i masowych mordów.

Bill Gates jest eugenikiem z rodziny eugeników i głównym darczyńcą tej psychiatrycznej / farmaceutycznej grupy frontowej czyli WHO.

Gates przekazuje również duże darowizny na programy „zdrowia psychicznego” (patrz WFMH powyżej).

Eugeniczne troski Gatesa skupiają się na przekonaniu, że planeta jest przeludniona, a populacja musi zostać zmniejszona.

Gates mocno promuje szczepionki, które rzekomo przedłużają życie, a tym samym przyczyniają się do wzrostu światowej populacji.

Te dwa ostatnie punkty są sprzeczne.

Więc do czego tak naprawdę mają służyć szczepionki?

Cóż, to już wiemy.

______________________

Culture shock and the psychology of control, Steve Cook, November 4, 2021

 

Uzupełnienia:

“Pandemia” w epoce mózgu łupanego
Kilka lat temu określiłem stan podatności umysłów współczesnych Polaków na propagandę mianem “epoki mózgu łupanego”. Pamiętam, że byłem wówczas zdumiony stopniem ogłupienia polskiego społeczeństwa, które prezentowało się jako całkowicie bezbronne […]

______________________

Tyrania – warunkowanie i kontrola behawioralna
Żadna „normalność” nie będzie już nigdy możliwa, dopóki zbiorowy indywidualny bunt przeciwko tej tyranii nie stanie się wspólnym rdzeniem naszego społeczeństwa. Jaka będzie nasza przyszłość bez tej aktywnej zmiany postaw […]

______________________

Wolność od strachu czyli koniec zabawy w rządowe gry umysłowe
Przez cały czas ci, którzy są u władzy – kupieni i opłacani przez lobbystów i korporacje – posuwają się naprzód ze swoimi kosztownymi programami. A „my, frajerzy”, obarczani jesteśmy rachunkami […]

______________________

Ignorancja i strach czy świadomość i bunt?
Zredukowani do postaci skulonych obywateli — milczący wobec wybieranych urzędników, którzy odmawiają reprezentowania nas, bezradni wobec brutalności policji, bezsilni wobec zmilitaryzowanej taktyki i technologii, które traktują nas jak wrogich bojowników […]

______________________

Propaganda czyli jak do nas mówią
Wkrótce perswazja zamieni się w przymus, a z przymusu w jawną siłę. Jest już jasne, że podróżowanie samolotem będzie wymagało paszportów szczepionkowych, a transport publiczny, koncerty, biblioteki, restauracje i być […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!