“Piątka dla szczepień (dzieci)” czyli o co pytać 3

Moim zdaniem rząd, media głównego nurtu i firmy farmaceutyczne przeceniły niebezpieczeństwo zakażenia covid-19 u dzieci, wywołując strach i niedoszacowanie ryzyka szczepionek. Nie podałbym tych nowych szczepionek mRNA mojemu zdrowemu dziecku

−∗−

W menu na dziś danie dla rodziców. Artykuł lekarza i bynajmniej nie przeciwnika szczepień jako takich. Autor zadaje pięć pytań, na które każdy rodzic powinien sobie odpowiedzieć. Każdy, kto nosi się z zamiarem wyrażenia zgody na szczepienie dziecka przeciw covid-19.

Zapraszam do lektury.

___________________***___________________

Jakie pytania musimy zadać w związku ze szczepieniami dzieci przeciwko covid?

FDA spotyka się 26 października, aby udzielić rodzicom rekomendacji dotyczących szczepień dla dzieci w wieku 5-12, a administracja Bidena jest gotowa wprowadzić szczepionki na covid-19 dla tej grupy wiekowej. Czy to dobry pomysł i jakich informacji potrzebują rodzice, aby podjąć taką decyzję dla swoich dzieci?

Nie jestem pediatrą – jestem świeżo emerytowanym lekarzem chorób wewnętrznych. Nie jestem przeciwnikiem szczepień. Wziąłem wszystkie szczepionki, które przeszły zwykły protokół zatwierdzenia dla mojej grupy wiekowej. Od 35 lat przepisuję szczepionki dla dorosłych pacjentów. Jestem rodzicem i myślałem o szczepieniu dzieci, mimo że moje dzieci są już dorosłe i podejmują teraz własne decyzje. Gdybym to ja podejmował tę decyzję, zadałbym kilka pytań przed wyrażeniem zgody na szczepienie mojego dziecka przeciwko covid-19.

Jakie jest ryzyko, że moje dziecko poważnie zachoruje lub umrze z powodu covid-19?

Śmiertelność na covid-19 nie jest taka sama dla wszystkich grup wiekowych, a średni wiek osoby umierającej na covid-19 to 79 lat. W wieku 0-19 lat wskaźnik przeżycia wynosi 99,9973%. Oznacza to, że w wieku 0-19 lat przypadnie jeden zgon na każde 37 000 infekcji. Szwecja, licząca 10 milionów mieszkańców, zdecydowała się nie używać masek, nie miała lockdownów, nie zamykała szkół i miała niski wskaźnik infekcji dzieci oraz żadnych zgonów. Szeroko rozpowszechniony artykuł w NY Times z zeszłego miesiąca twierdził fałszywie, że od początku pandemii covid-19 hospitalizowano 900 000 dzieci. Rzeczywista liczba wynosiła 63 000, a nawet ta liczba jest kwestionowana, ponieważ FDA/CDC przyznały, że mamy wadliwy test PCR na covid-19, który ma wiele fałszywie pozytywnych wskazań. Dr Marty Makary i FAIRHealth przeanalizowali roszczenia z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego i odkryli, że wszystkie zgony dzieci w tamtym czasie (około 335) to dzieci cierpiące na przewlekłe schorzenia i żadne zdrowe dzieci nie zmarły z powodu covid-19. Rzadka choroba rozległego stanu zapalnego po covid-19, w tym zapalenie mięśnia sercowego, zwane MIS-C, dotknęła 5000 w większości zdrowych dzieci, ze śmiertelnością poniżej 1% (46 dzieci zmarło)

Czy moje dziecko przekaże wirusa nauczycielom/mnie/babci/dziadkowi?

Artykuł Benjamina Lee i Williama V. Raszki w magazynie Pediatrics wykazał, że w pierwszych sześciu miesiącach pandemii dzieci nie były przyczyną największego rozprzestrzeniania się covid-19. Cytowane powyżej badanie dotyczące Szwecji wykazało również, że utrzymywanie otwartych szkół nie prowadziło do większej liczby zachorowań wśród nauczycieli podczas pandemii. Wydaje się, że dzieci rozprzestrzeniają covid-19 mniej niż dorośli.

Jak długo działa szczepionka? Czy moje dziecko będzie potrzebowało dawek przypominających?

Dane pochodzące z Anglii i Izraela, krajów o bardzo wysokim wskaźniku szczepień dorosłych, pokazują, że skuteczność szczepionki słabnie w ciągu sześciu miesięcy. Wydaje się również, że początkowe szczepionki mRNA działały dobrze przeciwko oryginalnemu szczepowi alfa, ale nie działają zbyt dobrze na szczep Delta, który obecnie dominuje. Izrael rozpoczął już agresywną kampanię podawania trzeciej, przypominającej [booster] dawki dla dorosłych.

Jest prawdopodobne, że ten harmonogram będzie taki sam dla dzieci.

Czy szczepionka jest bezpieczna? Jakich krótkoterminowych skutków ubocznych mogę się spodziewać?

Jako rodzic musisz uzyskać wszelkie informacje o skutkach ubocznych, aby wyrazić świadomą zgodę na leczenie twojego dziecka. Najlepszym wglądem w możliwe skutki uboczne jest system VAERS, który jest systemem samodzielnego zgłaszania skutków ubocznych szczepionek. Proszę zajrzeć do tej bazy danych i przeczytać o skutkach ubocznych, które dorośli odnotowali jako prawdopodobnie związane ze szczepionką. Informacje te nie są zgłaszane przez media/FDA/CDC/nasz rząd i są niezbędne do podjęcia właściwej decyzji dla Twojego dziecka. W przypadku osób dorosłych do tej pory po szczepieniu odnotowano 16 000 zgonów i 700 000 zdarzeń niepożądanych. Te zdarzenia niepożądane obejmują zakrzepy krwi, urazy neurologiczne i nieregularne miesiączki. Powszechnie uważa się, że system VAERS zaniża te zdarzenia niepożądane o współczynnik co najmniej x10. W wieku 12-17 lat odnotowano 22 zgony i 21 000 zdarzeń niepożądanych. Wśród starszych nastolatków i dwudziestolatków doszło do 111 zgonów związanych ze szczepionką covid-19. Zapalenie mięśnia sercowego (stan zapalny serca) jest znanym działaniem niepożądanym szczepionek i może trwale uszkodzić serce. Jedno z ostatnich badań wykazało, że nastoletni chłopcy byli czterokrotnie bardziej narażeni na zdiagnozowanie zapalenia mięśnia sercowego niż hospitalizowani z covid-19. Finlandia, Szwecja, Norwegia i Dania nie podają szczepionki Moderna młodym dorosłym z powodu obaw związanych z zapaleniem mięśnia sercowego. Islandia zaprzestała stosowania szczepionki Moderna u wszystkich dorosłych z powodu podobnych obaw.

Jakich długoterminowych skutków ubocznych szczepionki dla mojego dziecka mogę się spodziewać?

To jeden z głównych problemów – nie wiemy. Szczepionka mRNA nigdy wcześniej nie była stosowana w populacji ludzkiej przez dłuższy czas. To zupełnie nowa technologia stworzona przez Operację WarpSpeed, która umożliwia szybkie dopuszczenie szczepionek. Pierwsze aplikacje miały miejsce w grudniu zeszłego roku, więc minęło tylko dziesięć miesięcy faktycznego stosowania. Szczepionki zatwierdzone w zwykły sposób wymagają 5-7 lat badań, aby zapewnić ich długoterminowe bezpieczeństwo. Zarówno szczepionki Pfizer, jak i Moderna są stosowane wyłącznie na podstawie zezwolenia w sytuacjach awaryjnych. FDA zatwierdziła szczepionkę na covid-19 o nazwie Comirnaty około dwa miesiące temu. Co dziwne, ta właśnie szczepionka nie jest dostępna w Stanach Zjednoczonych, ponieważ jako szczepionka zatwierdzona wiązałaby się z odpowiedzialnością prawną. Jako rodzic musisz również mieć świadomość, że jeśli twoje dziecko zareaguje [negatywnie] na jedną z tych eksperymentalnych szczepionek, nie będzie możliwości działań prawnych. Nasz rząd chroni firmy farmaceutyczne przed wszelką odpowiedzialnością prawną za te eksperymentalne szczepionki, zgodnie z ustawą PREP.

Moim zdaniem rząd, media głównego nurtu i firmy farmaceutyczne przeceniły niebezpieczeństwo zakażenia covid-19 u dzieci, wywołując strach i niedoszacowanie ryzyka szczepionek. Nie podałbym tych nowych szczepionek mRNA mojemu zdrowemu dziecku, ponieważ:

 1. Ryzyko poważnych problemów zdrowotnych spowodowanych zakażeniem covid-19 u zdrowych dzieci jest bardzo niskie.
  _
 2. Jeśli Twoje dziecko jest przewlekle chore, otyłe, ma cukrzycę, ma obniżoną odporność, zastanów się nad podaniem takiej szczepionki.
  _
 3. Szczepionka może wywołać u dzieci poważne krótkotrwałe skutki uboczne. Kilka krajów zaprzestało stosowania niektórych z tych szczepionek u dzieci.
  _
 4. Szczepionki są mniej skuteczne przeciwko dominującemu obecnie szczepowi Delta.
  _
 5. Efekt szczepionki mija w ciągu kilku miesięcy i moje dziecko prawdopodobnie będzie otrzymywać dawki przypominające raz lub dwa razy w roku, zwiększając ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.
  _
 6. Długoterminowe skutki uboczne nie są znane, a po wielu latach życia dzieci mogą mieć długotrwałe problemy, których obecnie nawet nie znamy.

Szczepienie przeciw covid wiąże się z zupełnie inną decyzją niż „czy moje dziecko potrzebuje szczepionki przeciw tężcowi lub MMR, aby iść do szkoły”. Proszę być asertywnym i nie poprzestawać na zasięgnięciu tylko jednej opinii oraz zadawać pytania swojemu dostawcy.

What Questions Must We Ask Concerning COVID Vaccinations for Children?, Thomas T. Siler, Jr., MD, October 26, 2021

 

Uzupełnienia:

“Piątka dla szczepień” czyli o co pytać 2
(…)żadna ze szczepionek nie została jeszcze poddana odpowiednim testom. W przypadku wielu z nich całkowicie pominięto wczesne etapy badań, a późne badania na ludziach albo nie zostały zrecenzowane, albo nie […]

_________________

Instrukcja C-19 czyli o co pytać
Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił dziś zatwierdzenie pierwszej szczepionki Covid19 do powszechnego użytku. 800 000 dawek ma zostać wypuszczonych do powszechnego użytku do końca tygodnia… W menu na dziś podstawowe pytania, […]

_________________

Dzieci – cel ostateczny?
„Już w kwietniu ubiegłego roku – kiedy prawie nic nie było wiadomo o epidemiologii covid, a potencjalne szczepionki ledwo zaczęto badać – Bill Gates przygotował grunt pod pediatryczny nacisk, deklarując, […]

_________________

To dzieci płacą tę cenę
Amerykańska Akademia Pediatryczna (AAP) dała związkom zawodowym nauczycieli nowy kij, którym można bić dzieci. Organizacja reprezentująca amerykańskich pediatrów wydała w poniedziałek nowe wytyczne, zalecając „każdemu w wieku powyżej 2 lat […]

_________________

Dzieci – materiał doświadczalny
Nacisk na zaszczepianie dzieci ma ogromne znaczenie dla tych, którzy chcą kontrolować ludzkość. Negatywne skutki tych szczepień młodzieży są postrzegane jako pozytywne dla tych, którzy chcą ich „zaszczepić”. Aby zapanować […]

_________________

Nowoczesny Cud czyli coś dla rodziców
Jeśli chodzi o szczepionki, dominuje narracja, że są one nowoczesnym cudem. Ale co, jeśli to nieprawda? A jeśli szczepionki są potencjalnie bardziej niebezpieczne dla niektórych ludzi niż choroby, którym mają […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!