Prezydent Chorwacji przeciw szczepieniom

Wczoraj [22.09.2021] na stronie internetowej Najwyższego Czasu ukazała się wiadomość “Covidianie w szoku! Chorwacja kończy zabawę? Prezydent Milanović o szczepieniach i nakręcaniu paniki przez media [VIDEO]” {TUTAJ(link is external)}. Czytamy w niej:

“Prezydent Chorwacji Zoran Milanović idzie pod prąd covidowej narracji. W telewizyjnym wywiadzie podkreślił, że obywatele jego kraju nie są słabo wyszczepieni, jak sugerują media, oskarżył te media o szerzenie covidowej paniki i podkreślił, że na świecie istnieją tysiące innych chorób, na które również należy uważać. – Nie ma życia bez ryzyka – zaakcentował.
Milanović, który aktualnie przebywa na szczycie ONZ w Nowym Jorku, mocno zdenerwował się po jednym z pytań od dziennikarzy.
Zapytano go bowiem, dlaczego Chorwacja, w stosunku np. do średniej Unii Europejskiej, jest tak słabo wyszczepiona przeciwko COVID-19. (…)
– Nie sądzę, jesteśmy wystarczająco zaszczepieni. 50 procent populacji zostało zaszczepione i to wystarczy. Niech nas odgrodzą drutem kolczastym, jeśli chcą – powiedział prezydent Chorwacji.
– Musimy znać cel tego szaleństwa. Jeśli celem byłoby całkowite wyeliminowanie wirusa, to wtedy mamy cel. Ale o takim celu nie słyszałem. A jeśli ktoś uważa, że taki jest właśnie cel, to powiem mu, że stracił rozum, bo to jest niemożliwe – kontynuował Milanović.
Skrytykował media za szerzenie covidowej paniki.
– Dzień zaczynam od CNN i kilku innych kanałów. Gdy ich słucham, zastanawiam się, czy ja jestem normalny, czy oni są szaleni. Sieją panikę, robią to od samego początku. I nie są niestety jedyni – powiedział.
– Nikt nigdy nie będzie całkowicie bezpieczny, nie ma życia bez ryzyka, bez możliwości zachorowania. Istnieją tysiące innych poważnych chorób, a my od półtora roku mówimy tylko o covid – wskazywał.
Dodał, że choć początkowo był za tym, by to rządy ingerowały w walkę z wirusem, to ma już dość nonsensów które trwają i trwają. Apelował, by covidowe szaleństwo zakończyć.
– Ci, którzy chcieli, zaszczepili się i rozwiązali swój problem – mówił prezydent Chorwacji, Zoran Milanović.”.

Ciekawe jest to, że wypowiedź Milanovicia została starannie przemilczana przez media. Tylko “Najwyższy czas!” się wyłamał. Owszem ta wiadomość kursuje na Twitterze, w Wykop.pl a w Salonie24 napisał o nie bloger Lulu.facet {TUTAJ(link is external)}. Wideo z tekstem Milanovicia można też znaleźć {TUTAJ(link is external)}. Poza tym – cisza.

Interesujące, że to właśnie Milanović przełamał zmowę milczenia i powiedział szczerze to, co myśli. Wywodzi się on z partii socjalistycznej i dotąd był zarówno zwolennikiem szczepień, jak i sanitarnych restrykcji. Być może rządzący w różnych krajach też mają już dość pandemii, a zwłaszcza nieustannego gadania o niej. Nie wiadomo jednak, czy za słowami prezydenta Chorwacji pójdą jakieś czyny. To była tylko odpowiedź na pytanie dziennikarza, a nie oficjalne stanowisko władz Chorwacji. Jest jednak faktem, że dotychczasowa walka z pandemią [ze szczepieniami włącznie] okazuje się nieskuteczna i przynosi więcej szkody niż pożytku {TUTAJ(link is external)}.

O autorze: elig