W 1981 r. Jacques Attali mówi, jak zamierzają rozegrać epidemię

Jacques Attali – doradca prez. Mitteranda mówi w 1981 to wszystko, co widzimy obecnie

 

„Przyszłość polegać będzie na znalezieniu sposobu na zmniejszenie liczby ludności. Zaczniemy od ludzi starych, bo gdy ludzie przekraczają 60-65 lat, to żyją dalej bezproduktywnie, a to drogo kosztuje społeczeństwo.  Następnie ludzi słabych, potem bezużytecznych,  którzy nie pomagają społeczeństwu, a których zawsze jest więcej, i na końcu przede wszystkim głupich.

W przyszłych społeczeństwach  głównym instrumentem w każdym z tych przypadków będzie eutanazja. Oczywiście nie będziemy mogli wykonywać egzekucji na ludziach ani budować obozów. Będziemy się ich pozbywać przez wmawianie im, że to jest dla ich własnego dobra. Przeludnienie, i to w większości bezproduktywne, jest czymś, co jest zbyt kosztowne z ekonomicznego punktu widzenia. Również społecznie jest o wiele lepiej, kiedy ludzka maszyna się gwałtownie zatrzyma, niż gdy zwalnia stopniowo.

Idę o zakład, że nie znajdziemy sposobu, aby przetestować miliony ludzi pod kątem ich inteligencji. Znajdziemy lub wywołamy coś w rodzaju pandemii skierowanej przeciw pewnym [grupom] ludzi, jakiś prawdziwy lub nie kryzys gospodarczy, wirusa atakującego  starych lub grubych ludzi, to nie ma znaczenia, słabi poddadzą się temu, bojaźliwi i głupi uwierzą  i rzucą się poszukiwać leczenia. A my już będziemy mieli także i leczenie: jedyne leczenie. Selekcja idiotów sama dokona się wtedy sama. Sami pójdziecie na rzeź”. –

Jacques AttaliLes Visages de l’avenir [The Future of Life. Interviews with Michel Salomon] éditions Seghers 1981.

https://masksickness.com/crumbs/2021/05/07/future-life-jacques-attali-1981

O autorze: pokutujący łotr