Nowa Normalność – leksykon

Sztuka pamiętania to sztuka koncentracji.

— ∗ —

Leksykograf. (…) Pisarz słowników; nieszkodliwy wyrobnik zajmujący się badaniem pochodzenia i wyszczególnianiem znaczenia wyrazów.

Samuel Johnson

 

W menu na dziś danie słownikowe. Pragnę przybliżyć Czytelnikom najświeższe wydanie zdobywającego coraz większą popularność wydawnictwa pt. ‘Leksykon Nowej Normalności’. Autorką dzieła jest szeroko znana działaczka, aktywistka i profesorka neologii na Uniwersytecie SchwabGate, Greta Reset. Leksykon należy traktować jak dzieło otwarte i nie stronić od jego poszerzania.

Zapraszam do lektury (i uzupełniania).

________________________________***________________________________

Photo by form PxHere

 

Fragmenty z najnowszej edycji „The New Normal Lexicon” niejakiej Grety Reset, profesorki neologii na Uniwersytecie Schwabgate.

*

Maseczkowe oczy: paskudny, świdrujący błysk oczu, mieszanka nienawiści i strachu, rzucany przez „maseczkę” komuś, kto nie ma „zakrycia twarzy”.

*

Maseczkoholik: ktoś, kto nosi maseczkę niezależnie od otoczenia, np. sam w samochodzie, na szczycie góry lub pod wodą.

*

Zakrywanie twarzy: absolutnie wszystko, co służy do zakrycia dolnej połowy twarzy w celu zachowania zgodności z przepisami i uzyskania dostępu do strefy zamkniętej – wszystko się nada, co jest tak skuteczne w zapobieganiu przenoszeniu chorób, a nie jest wymagane: majtki, szyfonowa chusta, siatka na włosy.

Nie ma również wymogu bezpiecznej utylizacji osłon twarzy po ich użyciu, więc można je wyrzucić na ulicę lub gdzieś w terenie, aby dzieci mogły się bawić, a zwierzęta zadławić.

*

Wahanie wobec szczepionek: samolubne odrzucanie lub rozważanie odrzucenia „szczepionki”, zwłaszcza eksperymentalnej, zwykle opartej na osobistej analizie ryzyka / korzyści, braku strachu i przekonaniu o prawicowych bzdurach, takich jak świadoma zgoda i integralność cielesna.

Wahanie co do szczepionek powoduje utrwalanie „lockdownu”, maseczek i „dystansu społecznego” przez rządy, które naprawdę nie chcą robić takich rzeczy, ale wiesz… obwiniaj ich. (Zobacz także: Antyszczep).

*

Antyszczep / Antyszczepionkowiec: każdy, kto odrzuca lub krytykuje którąkolwiek ze szczepionek przeciw Covid-19, niezależnie od swoich powodów i ogólnego stosunku do szczepień – nawet jeśli jest uznanym naukowcem medycznym, który był zaangażowany w opracowywanie szczepionek od wielu lat. Wszelkie dowody przedstawione przez antyszczepa/antyszczepionkowca są nieistotne, ponieważ dowód zaprzecza wierze, a bez wiary „Nauka” jest niczym.

*

Współczynnik umieralności standaryzowany według wieku: złoty standard miary śmiertelności w kraju z dowolnej przyczyny, do celów porównań z innymi latami. W związku z tym nigdy nie jest używany przez rząd ani media, które wolą zamiast tego otwartą listę osób, które zmarły w ciągu 28 (lub nawet 60 dni) od chwili wykonania testu PCR.

*

Test PCR: Test reakcji łańcuchowej polimerazy został wynaleziony przez amerykańskiego biochemika Kary Mullisa, który zdobył Nagrodę Nobla za to odkrycie. PCR jest w stanie powiększać próbki DNA, aby zidentyfikować nawet najmniejsze ilości wirusa i jest używany w rosnącej skali powiększenia zwanej „cyklami”.

Mullis, który zmarł w 2019 roku, stanowczo podkreślał, że jego wynalazek nie jest w stanie zidentyfikować i zdiagnozować choroby zakaźnej, w związku z czym był używany w tym celu przez cały ostatni rok.

Szef AIAID Anthony Fauci twierdzi, że użycie PCR przez 35 cykli lub więcej oznacza, że ​​test jest zasadniczo bez znaczenia pod względem określania choroby zakaźnej i skutkowałby „fałszywymi dodatnimi wynikami” – ale protokół opracowany przez niemieckiego naukowca Christiana Drostena, który był oparty na modelu komputerowym, a nie na wyizolowanej i zsekwencjonowanej próbce wirusa i został poddany przeglądowi w ciągu zaledwie 48 godzin, zalecał 45 cykli.

Zostało to następnie uznane przez WHO i używane praktycznie wszędzie, dopóki samo WHO nie oświadczyło wszystkim w styczniu, aby przestali [używać], ponieważ [testy] były bez znaczenia. (Zobacz także: „Nauka”).

*

Nauka: podzbiór wiedzy naukowej, który nie może być kwestionowany na podstawie danych empirycznych lub powtarzalnego eksperymentu, ponieważ został „rozstrzygnięty” w drodze konsensusu między podzbiorem „ekspertów”, którzy się do niego stosują.

*

Dystans społeczny: dystopijna nazwa nadana arbitralnie wyznaczonej odległości fizycznej lub zalecanej przez „ekspertów” lub narzuconej przez rząd w celu zapobieżenia „bezobjawowemu rozprzestrzenianiu się”. Naprawdę powinno się nazywać „fizycznym dystansem”, ale tak nie jest.

*

Bezobjawowe rozprzestrzenianie się: osobliwa idea, że ​​choroba jest przenoszona w jakikolwiek znaczący sposób przez ludzi zdrowych fizycznie, niezależnie od wszystkich wcześniejszych (i najbardziej aktualnych) dowodów naukowych. Powód „lockdownu”.

*

Lockdown: fraza zapożyczona z systemu karnego na oznaczenie ochrony zdrowia narodu poprzez narzucanie izolacji, brak edukacji, stres i strach, ograniczoną opiekę zdrowotną i dewastację ekonomiczną całego społeczeństwa, aby zapobiec „bezobjawowemu rozprzestrzenianiu się”, niezależnie od rzeczywistego ryzyka dla jednostek lub dowodu skuteczności.

*

Trzy tygodnie: bezterminowo (patrz „Lockdown”). [w PL bardziej znane jako Dwa tygodnie -tłum.]

*

Domy opieki: Ciiii! Już o tym nie rozmawiamy. O, zobacz! Nadchodzi następny wariant!

*

Przypadek: ktoś zupełnie zdrowy, kto w niewytłumaczalny sposób zgłosił się do testów PCR przeprowadzanych w celu znalezienia nici wirusa na rękawiczkach Howarda Hughesa.

*

Liczba R: miara epidemiologiczna określająca zdolność wirusa do rozprzestrzeniania się. Kiedyś miało to ogromne znaczenie i było obsesyjnie śledzone i ogłaszane codziennie przez rząd i media, teraz jest to po prostu coś baaaardzo z 2020r. Złociutki, w tym roku chodzi o warianty, nie wiesz?

*

Wskaźnik śmiertelności infekcji (IFR): Prawdopodobnie najważniejszy wskaźnik oceny śmiertelności patogenu, IFR to odsetek zarażonych osób, które umierają. W przypadku SARS-CoV-2 obecne szacunki wynoszą od 0,24% do 0,15% – dla porównania przy ciężkiej grypie wynosi od 0,1 do 0,2%, a wściekliźnie 100%. Ze względu na swoje istotne znaczenie, IFR nigdy nie jest wspominane przez główne media i większość ludzi nie ma pojęcia, co to znaczy.

*

Wariant: coś w 99,7% identycznego z oryginalnym, ale o przerażającej nazwie i dobrym PR’em np. „Poczwórny super-śmiertelny [wstawić losowe położenie geograficzne] wariant superrozprzestrzeniający”

*

Wydarzenie superrozprzestrzeniające [in. lokalne ognisko pandemii]: niewygodne politycznie zgromadzenie lub wydarzenie z dużą liczbą ludzi zachowujących się normalnie, którzy w następstwie nie rozpowszechniają niczego poza miłością, jednością i informacją.

*

„Ekspert”: osoba zajmująca wybitne stanowisko w środowisku akademickim, która mówi właściwe rzeczy.

*

Źródło dezinformacji: osoba zajmująca wybitne stanowisko w środowisku akademickim, która mówi niewłaściwe rzeczy (por. „Ekspert”)

*

Influencerzy: celebryci, vlogerzy lub osoby z mediów społecznościowych z dużą grupą obserwatorów [followers], którzy wykorzystują swój zasięg i popularność, aby przekonać ludzi o mądrości polityki rządu, o której wiedzą mniej niż nic, zwykle w zamian za płatności z portfela publicznego.

Obejmuje także odważnych bohaterów, takich jak ci z 77 Brygady, którzy toczą niebezpieczną wojnę z dezinformacją z wirtualnych okopów zainfekowanych pączkami i kawą pakietu komputerowego MOD (zobacz także SPI-B).

*

SPI-B: The Scientific Pandemic Insights Group on Behaviors – grupa psychologów, funkcjonariuszy rządowych i „ekspertów organów ścigania”, której zadaniem jest upewnienie się, że społeczeństwo jest odpowiednio przerażone w czasie kryzysu zdrowia publicznego – szczególnie przez wywoływanie strachu przed wspomnianym kryzysem i sprawianie, aby był on jeszcze bardziej przerażający poprzez złowieszcze wiadomości w mediach.

SPI-B pracuje nad całkowicie etyczną koncepcją wykorzystywania strachu do wywoływania uległości, która nigdy nie była nadużywana w historii ludzkości i która nigdy nie zaszkodziła zdrowiu psychicznemu i fizycznemu społeczeństwa ani w żaden sposób nie wpłynęła na demokrację, harmonię społeczną lub wolność.

*

Szczepionka: Tradycyjnie preparat martwej materii wirusowej wprowadzany w celu stymulowania odpowiedzi immunologicznej i zapobiegania infekcjom – ale obecnie już nie tak bardzo…

*

Szczepionkowertyk: ktoś, kto radośnie opowiada wszystkim i każdemu o swoich doświadczeniach ze szczepieniami, bez żadnej zachęty ani szczególnych objawów chęci usłyszenia czegoś na ten temat ze strony rozmówców.

*

Polityka w zakresie zdrowia publicznego: skoncentruj się na jednej potencjalnej przyczynie śmierci lub choroby, z wyłączeniem wszystkich innych.

*

Odporność zbiorowa: dosłownie faszystowska koncepcja/polityka… No, chyba że została wywołana przez masowe szczepienia.

*

Działanie niepożądane: całkowicie przypadkowa choroba lub śmierć po szczepieniu [lub koincydencja czasowa -tłum.].

*

Paszport zdrowia: patrz: „Dompass” i „kennkarte”. [zob. też: Pass laws -tłum.]

*

Wielki Reset: zbiorowe przejęcie zasobów i narzucenie scentralizowanego systemu kontroli technokratycznej – ale z ładnymi słowami, takimi jak „sprawiedliwość”, „zrównoważony rozwój i „różnorodność”, dorzucone, aby wszystko było ciepłe i przytulne (porównaj: „(Od)buduj lepiej”, „Agenda 21/2030” i „dystopijny koszmar”)

*

(Od)buduj lepiej: dla oligarchów, a nie dla was, chłopów/chamów.

*

Wolność: niewolnictwo

*

Ignorancja: siła

*

Kod(-eks) Norymberski: … czy to powieść Dana Browna?

*

Wolność słowa: po prostu uważaj, co mówisz…

*

Praworządność / prawa obywatelskie: Przepraszam, co takiego?

*

The ‘New Normal’ Lexicon, Ian Jenkins, May 30, 2021

 

 
Uzupełnienia:

Zagrasz to jeszcze raz, Sam?

Greta ‘How dare you’ Reset – Latający Newsletter

Bardzo ważne spotkanie dla bezpieczeństwa UE w sprawie… seksu

Kurzy móżdżek w służbie Molocha

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!