“Ludzie zdają się być ślepi na to, co nadchodzi”

Nikt nie chce płacić wyższych podatków, aby ci, którzy nie chcą pracować, mogli marnować zasiłki socjalne. Ale odruchowe reakcje, które wspierają takie programy, ostatecznie doprowadzą do systemu kredytu społecznego, UBI i przydziału środków finansowych całkowicie kontrolowanych przez rząd.

###

W menu na dziś danie kontrolne. A konkretnie o kontroli, która nadchodzi, lecz nie przez wszystkich jest to dostrzegane. Wracamy do tematu UBI, ale tym razem w powiązaniu z tzw. Systemem Zaufania/Kredytu Społecznego już wprowadzanym w Chinach. Artykuł wskazuje, że stosowne testy trwają w Australii, a potrzebne instrumenty prawne istnieją w USA. Coś, co wydawało się specyfiką Państwa Środka, staje się powoli naszą przyszłością. Bo jak wiadomo, na pewno znajdą się chętni by zainstalować takie dobrodziejstwa i u nas.

Zapraszam do lektury.

_____________________________***_____________________________

Społeczeństwo oparte na systemie kredytu społecznego jest bliżej niż myślisz

System kredytu społecznego zrobił kolejny krok naprzód – tym razem na antypodach. Pod pozorem walki z kryzysem w opiece społecznej Australia przeniosła 25 000 osób do systemu kart bezgotówkowych, który ogranicza tzw. ‘zbędne zakupy‘.

Australijscy klienci pomocy społecznej mają dostęp do funduszy wyłącznie za pośrednictwem bezgotówkowej karty debetowej

Rząd Australii zmusił tysiące odbiorców zasiłków do korzystania z Centrelink, bezgotówkowej karty debetowej. W ramach ogromnej ekspansji tego planu i nowego budżetu federalnego, imigranci nie mają dostępu do większości rodzajów świadczeń socjalnych przez cztery lata po uzyskaniu prawa stałego pobytu. Jednak najważniejszym aspektem Centrelink jest to, że Australijczycy nie mogą używać kart do hazardu, zakupu alkoholu czy papierosów. Za pomocą kart można kupić tylko artykuły pierwszej potrzeby, takie jak artykuły spożywcze i żywność.

East Kimberley i Goldfields w Australii Zachodniej, Ceduna w Australii Południowej oraz region Bundaberg-Hervey Bay w Queensland testowały takie karty już od 2016 roku. W ramach tego programu 80 procent świadczeń socjalnych Centrelink trafi bezpośrednio na kartę, a nie na konto bankowe. Ma to uchronić odbiorców przed marnowaniem zasiłku na niepotrzebne przedmioty.

Skarbnik Josh Frydenberg ujawnił zamiar wprowadzenia tych rozwiązań w lokalizacjach próbnych na stałe. Plan obejmuje również rozszerzenie go do 25 000 osób na Terytorium Północnym i Cape York.

Ostatni budżet rządu australijskiego obejmuje pakiet 30 milionów dolarów na „podnoszenie kwalifikacji” ludzi w ośrodkach próbnych i oferowanie funduszu pracy, aby zwiększyć możliwości zatrudnienia. Plan obejmuje również finansowanie usług rehabilitacji odwykowej w strefach gdzie funkcjonują bezgotówkowe karty debetowe.

Nie oceniaj pochopnie. Ten plan nie jest tym, czym się wydaje

Wiele osób będzie się radować, szczęśliwych, że „królowe zasiłków” nie będą mogły już dłużej kłamać o piciu piwa i paleniu, podczas gdy inni trudzą się w pracy, aby zapłacić za te luksusy. Jednak prawda jest taka, że ​​ten schemat jest znacznie bardziej podstępny, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać.

Nikt nie chce płacić wyższych podatków, aby ci, którzy nie chcą pracować, mogli marnować zasiłki socjalne. Ale odruchowe reakcje, które wspierają takie programy, ostatecznie doprowadzą do systemu zaufania społecznego, UBI i przydziału środków finansowych całkowicie kontrolowanych przez rząd. Wdrożenie tych programów prawdopodobnie nastąpi nie tylko w Australii, ale na całym świecie.

Co to jest tzw. system zaufania społecznego?

Dla osób nieświadomych tego, czym jest „system zaufania społecznego”, dobrze podsumowuje to artykuł w Business Insider. W artykule „Chiny zaczęły klasyfikować obywateli za pomocą przerażającego systemu «zaufania społecznego»” – oto, co możesz zrobić źle oraz jakie zawstydzające i poniżające kary mogą cię dotknąć – pisze Alexandra Ma:

Chińskie państwo ustanawia rozległy system rankingowy, który będzie monitorował zachowanie tamtejszej ogromnej populacji i oceniał ich wszystkich w oparciu o „zaufanie społeczne”.

Zgodnie z dokumentem rządowym „system zaufania społecznego”, po raz pierwszy ogłoszony w 2014r., ma na celu wzmocnienie idei, zgodnie z którą „utrzymanie zaufania jest chwalebne, a jego łamanie jest haniebne”.

Program ma być w pełni wdrożony w całym kraju do 2020r., ale już teraz pilotażowo obejmuje miliony ludzi w całym kraju. Później system stanie się obowiązkowy.

W tej chwili system jest fragmentaryczny – niektóre są prowadzone przez rady miejskie, a inne przez prywatne platformy technologiczne, które przechowują dane osobowe.

Podobnie jak w przypadku prywatnych ocen zaufania, społeczna ocena danej osoby może zmieniać się w górę lub w dół w zależności od jej zachowania. Dokładna metodologia jest tajemnicą – ale przykłady wykroczeń obejmują złą jazdę [np. samochodem], palenie w strefach dla niepalących, kupowanie zbyt wielu gier wideo i publikowanie fałszywych wiadomości w internecie.

Ten system wkrótce pojawi się w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie

Brandon Turbeville wspomina tutaj o zbliżającym się połączeniu systemu zaufania społecznego i UBI:

Chociaż większość Amerykanów prawie nie zauważyła własnego stoczenia się do państwa policyjnego, szybko odrzucają pomysł, że taki system mógłby zostać wdrożony na ziemiach, które nadal uważają za wolne. Jednak wszystkie potrzebne instrumenty są już w Stanach Zjednoczonych na swoim miejscu. Wystarczy je tylko sprząc, aby utworzyć tutaj System Zaufania Społecznego.

I to sprzęganie następuje.

Media społecznościowe to krytyczna metoda oceniania „wyników społecznych”. Głównie z powodu świadomego publikowania przez użytkowników mediów społecznościowych praktycznie każdego aspektu ich życia. Użytkownicy zdradzają najbardziej osobiste i intymne szczegóły swojego życia i robią to bezpłatnie.

Dane te są niezwykle przydatne dla rządów, które monitorują i przechowują swobodnie zdobyte informacje. Niezależnie od tego, czy są to opinie polityczne, zdjęcia ciebie i twojego jedzenia, czy prywatne rozmowy, dane te są przesyłane bezpośrednio do korporacji. Poszczególne rządy mają wówczas dostęp do tych danych na różne sposoby i dobrze je wykorzystują.

W tym artykule Daisy oferuje wgląd w gromadzenie danych w Stanach Zjednoczonych.

Ludzie zdają się być ślepi na to, co nadchodzi

UBI jest oczywiście starym pomysłem i tak starym, że nawet filozof / aktywista Bertrand Russell o nim dyskutował. UBI, społeczeństwo bezgotówkowe i system zaufania społecznego wkrótce połączą się, tworząc największe i najskuteczniejsze państwo policyjne, jakie kiedykolwiek znane było człowiekowi. Społeczeństwo, w którym wszelka krytyka lub opór wobec rządu spowoduje natychmiastową likwidację ‘zaufania’ i całkowite wykluczenie intruza ze społeczeństwa.

Teraz może wygląda to dobrze, ale już wkrótce przestanie. A kiedy to już nastąpi…

Cóż, zostałeś ostrzeżony.

A Society Based On The Social Credit System Is Closer Than You Think, Tyler Durden, May 14, 2021

Uzupełnienia:

Jak nas UBI-ją czyli dochód gwarantowany

Bezwarunkowy dochód podstawowy (UBI)

System zaufania społecznego

‘Social Credit’ May Come to America, F.H. Buckley, Aug. 28, 2019

An Introduction to the China Social Credit System, Drew Donnelly PhD, Apr 15, 2021

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!