Trevignano Romano, 13 maja 2021 r.
Wieczernik i procesja dla Matki Bożej Fatimskiej (w Polsce)
Moje kochane dzieci, dziękuję wam, że jesteście tutaj na modlitwie w tym szczególnym dniu. Umiłowane dzieci, jak w Fatimie tak i dzisiaj proszę was, abyście jak najszybciej się nawrócili, ponieważ czas zbliża się już ku końcowi. Dzieci moje, dzisiaj pocieszyłyście moje Najświętsze Serce modlitwą i waszą wiarą, proszę was, byście zawsze mieli ją mocną i obiecuję wam moją świętą opiekę. Teraz błogosławię was w Imię Ojca, Syna i Ducha Świętego, Amen.
Tłum. symult. z j. ang. w por. z oryginałem włoskim
Pokutujący Łotr
Purystów językowych, licznie zasilających to forum, którzy zawsze radzi zaburzyć religijne przeżycie swymi kropkami i przecinkami, śpieszę ubiec przypomnieniem paru faktów na temat wyrażenia “Najświętsze Serce Maryi” – do którego najpewniej zaraz by przypięli swe lornetki, aby wypatrywać tu błędu i dowodu na to, że Orędzia z Trevignano Romano „są nieprawdziwe”.
Bo przecież Serce Maryi jest NIEPOKALANE, a tytuł Najświętszego przysługuje Sercu Jezusa! – zakrzykną.
Przypomnijmy, że o Sercu Maryi jako pierwszy pisze św. Łukasz (Łk 2, 19. 51). Pierwsze ślady kultu Serca Maryi napotykamy już w XII w. gdy o Sercu Maryi wspominają m. in. św. Anzelm (+ 1109), św. Bonawentura (+ 1274), św. Mechtylda (+ 1299), św. Gertruda Wielka (+ 1303), św. Brygida Szwedzka (+ 1373) i inni. Na wielką skalę kult Serca Maryi rozwinął św. Jan Eudes (1601-1680); kult ten nosił nazwę Najświętszego Serca Maryi lub Najsłodszego Serca Maryi i łączył się ze czcią Serca Pana Jezusa. Odtąd powszechne są obrazy Serca Jezusa i Serca Maryi przedstawiane razem.
W wieku XIX rozpowszechniło się nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi dla podkreślenia przywileju Jej Niepokalanego Poczęcia. To nabożeństwo stało się powszechne, wskutek ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Maryi przez papieża Piusa IX w roku 1854. Od tego czasu Serce Maryi zazwyczaj nazywamy Niepokalanym.
Z orędzia: “moje Najświętsze Serce” – Gizela nie pomyliła się. Najświętsza Dziewica nie może się mylić, a nam pozostaje medytować na rzeczywistością Nieba.
Podobnie było w La Salette, Święta Madonna rzekła: “Dałam wam sześć dni do pracy, siódmy zastrzegłam sobie i nie chcą mi go przyznać.” Duchowni prowadzący przesłuchania widzących usiłowali przekonać Melanię i Maksimina, że Dziewica nie mogła tego powiedzieć w pierwszej osobie. Jednak na nic się zdały ich prośby i groźby, dzieci nie ustąpiły i tak zostało w biskupich dokumentach. Jest o czym medytować, prawda?
P.S.
Purysta myślowy zwróciłby uwagę, że przedmiotowe objawienie Najświętszej Dziewicy miało miejsce w Dębnie (Lubuskim), a nie w Trevignano Romano.
Wszystkie te orędzia umownie nazywam Trevignano Romano, bo zwykle nie są w nich podawane szczegółowe lokalizacje. Również tym razem powiedziane jest tylko, że “w Polsce”. Dopiero od Pana wiemy, że chodzi o Dębno Lubuskie. Dziękuję. Dobranoc.
Doszukujący się błędów
Miast słuchać tego przesłania
Pragną wmawiać cykl obłędów
Niech ich Modlitwa odsłania
Pozdrawiam
Szczęść Boże
Jak się platrzy i słucha sercem, to puryzm językowy i tzw wytworzona kultura duchowa nie ma takiego znaczenia….przecież Maryja ma takze serce święte a nawet najświętsze…obok swego syna a Pana naszego Jezusa Chrystusa
Święci Ogrodnicy na 4/4
Pankracy, Ojciec Pantokrator 1/1
Serwacy, Syn Jahwe Sługa 2/2
Bonifacy, Duch Dobry 3/3
to Trzech z Świętej Czwórki,
wszak jeszcze Zofia,
Mądrości Stolica.
Więc 3/4 ?
W liczniku dla Rzymianki miejsca brak?
Piszmy odtąd 4/4, właśnie tak!
Jedna Niewiasta i sprawa już dopełniona,
wszak 4/4 to Jedynka odmieniona.
Ogrodnicy doglądają Ogrodu plennego,
więc spodziewaj się Owocu mnogiego:
5/5 i 6/6 i…
Działanie to z rodzaju Nieskończonego,
weź nawet ∞/∞, to wciąż wracasz do Jednego.
Postawmy „8-ki” do pionu dla sprawdzenia rzetelnego:
8 i 8 to 16, a 1 i 6 to 7, liczba Boga Ojca, Doskonałego!
[15/16.V.2012, na Stolicy Mądrości u Andrzeja ‘Chwata’ Unickiego]