Ohyda w roli piękna, bezwstyd w roli elegancji czyli czas zwijać ten majdan

Zamieszczam ten materiał wraz z paroma – wziętymi z “mainstreamu” – odrażającymi fotografiami tylko dlatego, że szukając czegoś w sieci natrafiłem na ten temat i te ilustracje.  Może nie należało temu paskudztwu poświęcać uwagi ani miejsca, zwłaszcza na takim przepojonym duchem religijnym portalu, jak Legion. A jednak myślę, że widząc to, milczeć nie wolno, bo to już nie jest margines, to tymczasem zrobił się – również przez nasze milczenie – główny ściek, gdzie w dzień i noc coraz głośniej bulgoczą  hipnotyczne kłamstwa, których celem jest unicestwić nasz świat.

Widząc na „wybiegach modowych” czy imprezach dla „celebrytów” Zachodu takie „ikony kultury” – mającej do niedawna prawo zwać się łacińską, a dziś najczęściej nie zasługującej nawet na splunięcie – normalny człowiek po prostu dławi się ze wstrętu. Te zdjęcia pochodzą tuż sprzed epoki maseczkowej i gdyby tylko one pozostały kiedyś jako świadectwo tej cywilizacji, w której smrodliwych oparach przyszło nam żyć, wystarczyłyby za wszelkie uzasadnienie, dlaczego ją zgładzono. Cywilizacja, która w blasku fleszy i w oklaskach nadzianej forsą gawiedzi wydaje z siebie coś takiego, naprawdę nie zasługuje na to, aby po niej płakać.

Owszem, w minionych erach zdarzały się podobne świadectwa dewiacji gustu i upodobań, np. greccy aktorzy na scenie odgrywali role zarówno męskie jak kobiece. Miało to jednak zwykle uzasadnienie w jakichś innych okolicznościach, np. dysfamii wobec kobiet występujących na scenie. Także w późniejszych erach takie przebieranki kostiumowe miały miejsce, ale na zasadzie balu przebierańców czy ulicznych zabaw w karnawale.

Nigdy jednak, poza może jakimiś targami niewolników, gdzie w klatkach pokazywano różne osobliwości na sprzedaż – nie urządzano tak jak dziś, z taką uciechą i bezwstydem publicznego widowiska z wynaturzeń, narzucając światu ten wypaczony obraz jako „nowe trendy” i nakazy „nowoczesnego myślenia”.
Naprawdę, czas zwijać ten majdan. Ostatni gasi światło.

Pokutujący Łotr

 

O autorze: pokutujący łotr