Mieszanka firmowa czyli spacer po newsach 2

(…) szef NIAID, dr Anthony Fauci, stwierdził na „zdrowy rozum”, że noszenie dwóch masek jest bezpieczniejsze niż noszenie jednej, powodując, że niektóre programy informacyjne doszły do wniosku, że trzy maski są jeszcze lepsze niż dwie.

W menu na dziś dania zamaskowane i absurdalne. Jeśli ktoś odniesie wrażenie, że to się nie dzieje naprawdę, to informuję, że ależ i owszem, dzieje się. Nie wiem czy do nas dotrze. Mam nadzieję, że mimo wszystko jesteśmy trzeźwiejsi.

Zapraszam do lektury.

____________________________***____________________________

© 20th Century Fox

 

„Nigdy nie zdejmiesz maski”: senator Rand Paul przewiduje, że maski pozostaną…

Senator stanu Kentucky Rand Paul wydał przerażające ostrzeżenie o zasadach stosowania maseczek COVID-19, które z dnia na dzień stają się coraz surowsze na całym świecie.

W środowym wywiadzie dla programu Rush Limbaugh Show, republikański senator powiedział prowadzącemu Toddowi Hermanowi, że maseczki pozostaną, chyba że ludzie się zbuntują.

Ci ludzie nigdy nie pozwolą ci nie nosić maski” – ostrzegł Paul, mówiąc o autorytarnych medycznych tyranach. „Nigdy nie zdejmiesz maski”.

„Możesz mi wierzyć, że nigdy nie zdejmiesz maski” – kontynuował – „ponieważ mówią, że nawet po tym, jak wszyscy się zaszczepią, to nadal możesz się zarazić, nadal możesz zakażać, nawet po zaszczepieniu wszystkich. Więc nie słuchaj tych ludzi”.

Paul odrzucił również bezcelowe posunięcia rządów w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa, wskazując, że wskaźniki infekcji nadal rosną pomimo mandatów.

„Mandaty dotyczące masek nie zadziałały, [lockdowny] nie zadziałały” – stwierdził Rand.

„Pojawiają się coraz to nowsze badania, które pokazują, że kiedy wprowadzasz te wszystkie nakazy, no zgadnij, liczba przypadków infekcji wciąż rośnie! Nawet [Prezydent] Biden przyznał to pewnego dnia. Nic, co zrobiliśmy do tej pory, nie miało wpływu na trajektorię wirusa. Naszą jedyną nadzieją na zmianę trajektorii jest szczepionka, ale powinna być dobrowolna”.

Herman zgodził się, stwierdzając: „Maski nie znikną… Technokraci nie chcą rezygnować z kontroli”.

Komentarze senatora Paula pojawiły się, gdy szef NIAID, dr Anthony Fauci, stwierdził na „zdrowy rozum”, że noszenie dwóch masek jest bezpieczniejsze niż noszenie jednej, powodując, że niektóre programy informacyjne doszły do wniosku, że trzy maski są jeszcze lepsze niż dwie.

If you’re only wearing two masks, you’re basically a killing machinepic.twitter.com/3aOv2L7tZy
— Steve Cortes (@CortesSteve) January 27, 2021


W innym miejscu wywiadu senator Paul omówił drugą farsę dotyczącą oskarżenia prezydenta Donalda Trumpa, żartobliwie mówiąc Hermanowi, że jako prywatny obywatel może zostać postawiony w stan oskarżenia.

„Oznacza to, że możemy oskarżyć Todda Hermana czy Rusha Limbaugha. Idziemy po ciebie, stary – powiedział Paul.

Dodał, że zgodnie z tym standardem Demokraci, tacy jak Kamala Harris i Bernie Sanders, również powinni zostać oskarżeni o ich prowokacyjną retorykę.

„Nikt z nas nie powiedział, że powinniśmy oskarżać Berniego Sandersa lub Kamalę Harris, ponieważ pociąganie kogoś do odpowiedzialności za podżeganie do przemocy to głupi pomysł. … Musimy mieć rozsądniejsze, spokojniejsze umysły, które to ogarną.”

Paul zdawał się dać promyk nadziei, kiedy poruszył kwestię cenzury Big Tech, zachęcając ludzi do przeciwstawiania się stopniowemu usuwaniu z platformy [media społecznościowe -tłum.], które nawet obaliło prezydenta Trumpa podczas jego ostatnich dni prezydenckich.

„To durny pomysł, aby nie pozwolić innym mówić” – stwierdził.

Zaczęło się od ekstremistów klimatycznych… Mieli tylko jedną prawdę, a jeśli się z tym nie zgadzałeś, byłeś denialistą. … Kiedy nie możesz się sprzeciwiać, nie ma wolnego społeczeństwa. … Wszyscy powinniśmy się sprzeciwić. Wszyscy powinniśmy walczyć w znaczeniu przenośnym. Ale wszyscy powinniśmy się sprzeciwić”.

“You Will Never Get Out From Under the Mask”: Sen. Rand Paul Predicts Masks Here To Stay, Adan Salazar, January 27th 2021

###

„Eksperci” mówią teraz, że Amerykanie powinni nosić TRZY maski

Cytując naukowców z Virginia Tech, CNBC twierdzi, że Amerykanie powinni nosić TRZY maski na twarz, aby chronić się przed rozprzestrzenianiem się COVID-19.

Po tym, jak dr Fauci zapewnił, że noszenie dwóch nakryć twarzy zamiast jednego byłoby „bardziej skuteczne” w powstrzymaniu wirusa, Contessa Brewer z CNBC poszła jeszcze dalej.

„Eksperci powtarzają nam, że noszenie masek tak naprawdę służy ochronie innych przed nami w przypadku zarażenia, ale wiesz, że jeśli inni ludzie nie noszą swoich masek lub noszą je nieprawidłowo, musimy się chronić, – powiedziała, gdy zaczęła nakładać maskę.

„Tak więc eksperci twierdzą, że można podwoić maskę za pomocą maski z gęstego materiału, aby zapewnić dodatkową ochronę” – powiedział Brewer, nakładając drugą maskę na jej twarz.

Następnie zacytowała naukowców z Virginia Tech, którzy odkryli, że podwojenie maseczki może zwiększyć skuteczność o 50-75%, po czym ogłosiła: „Maseczka trójwarstwowa może zablokować do 90% cząstek”.

Brewer wyciągnął wtedy chińską maseczkę KN95, która najwyraźniej ma pięć warstw i jest tak ciasna, że po założeniu pozostawia ślad na twarzy.

Prowadzący Shep Smith powiedział następnie widzom, że powinni również ściąć zarost, ponieważ to sprawia, że maski są nieskuteczne.

Przypuszczalnie, gdyby „eksperci powiedzieli”, że Amerykanie mogliby wyjść na zewnątrz tylko będąc uwięzieni w gigantycznej bańce, ludzie bez wątpienia dostosowaliby się do tego.

I znów pojawia się pytanie. Jeśli nawet noszenie trzech masek nie zapewnia 100% ochrony przed COVID, jaki jest sens w noszeniu jednej?

Pomysł noszenia trzech masek może być nie tylko absurdalny, ale wręcz niebezpieczny.

Podczas dyskusji na temat tego, czy ludzie powinni nosić dwie maski, redaktor medyczny CBS4, dr Dave Hnida, powiedział: „Trzy maski to może być już za wiele, ponieważ może to zakłócać zdolność oddychania”.

Jak wcześniej podkreślaliśmy, zaczęło się od noszenia jednej maseczki, a teraz noszenie dwóch maseczek jest najlepszym sposobem na zdobycie moralnej wyższości w mediach społecznościowych.

Ale najwyraźniej już nawet ci ludzie są nieodpowiedzialni, potencjalnie „zabijają babcię” i powinni mieć… potrójne maskowanie, jeśli naprawdę chcą udowodnić, że są dobrymi ludźmi.

“Experts” Now Say Americans Should Wear THREE Masks, Paul Joseph Watson, January 27th 2021

###

Dla rozluźnienia jeszcze dwa zdjęcia z niedawnego koncertu pewnego zespołu o wiele mówiącej nazwie ‘Płonące usta’ [Flaming Lips].

Nowatorskie, nieprawdaż?

____________________________***____________________________

Komentarz: wiem, że trudno uwierzyć, ale to tylko objawy “Nowej Normalności”. Linki do artykułów głównych są prawidłowe. Mogą nie działać z polskich numerów ip, dlatego trzeba używać zagranicznych serwerów proxy. Odnośniki wewnątrz tekstu już bez pośrednictwa. Nie, nie wiem dlaczego serwis infowars.com ma zablokowane wejścia z Polski.

___________________

Uzupełnienia:

C-19 czyli eksperci też kręcą

Obsesja lockdownu czyli szaleńcy i faszyści

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!