Mieszanka firmowa czyli spacer po newsach

Ludzie są nieszczęśliwi. Tak, ale nie na tyle, aby powstrzymać tę tyranię! – Cóż, lepiej będę grzeczny, bo inaczej zostanę ukarany. – STRACH! – Strach prowadzi do syndromu owcy – tej głębokiej choroby społecznej, która nas dzisiaj nęka.

Peter Koenig, Syndrom owcy

_________

W menu na dziś danie typu ‘mieszanka firmowa’. Absolutnie spontaniczny, autorski, niezależny i subiektywny oraz… nieregularny przegląd wiadomości. Mam nadzieję, że dostarczy Czytelnikom wielu inspiracji do dalszych poszukiwań i… działań.

Zapraszam do lektury.

____________________________***____________________________

 

I oto mamy: niemiecki minister Heiko Maas sugeruje ulgi w lockdownie dla zaszczepionych

               Heiko Maas © REUTERS

Uwagi ministra spraw zagranicznych Heiko Maasa kontrastują z resztą gabinetu kanclerz Angeli Merkel. Urzędnicy sprzeciwiają się złagodzeniu ograniczeń dla osób zaszczepionych, obawiając się, że doprowadzi to do nierówności w społeczeństwie.

Niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Maas powiedział gazecie Bild am Sonntag, że ograniczenia dotyczące covid-19 muszą zostać złagodzone dla obywateli, którzy zostali już zaszczepieni przeciwko wirusowi.

„Zaszczepieni ludzie powinni móc ponownie korzystać ze swoich podstawowych praw” – powiedział, dodając, że powinni mieć możliwość chodzenia do restauracji i kina.

„Jeśli w restauracji lub kinie są tylko osoby zaszczepione, nie mogą już sobie nawzajem stwarzać zagrożenia” – powiedział gazecie Maas.

Żądanie Maasa kontrastuje z działaniami przyjętymi przez partię CDU kanclerz Angeli Merkel i jej partnerów koalicyjnych, socjaldemokratów (SPD). Rząd federalny sprzeciwia się złagodzeniu ograniczeń dla tych, którzy otrzymali szczepionkę przeciwko covid-19 niemiecko-amerykańskiego koncernu BioNTech-Pfizer.

Nierówności społeczne

Federalny minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer ostrzegł wcześniej, że złagodzenie ograniczeń dla osób zaszczepionych może spowodować rozłam w społeczeństwie.

„Tak, w okresie przejściowym doprowadzi to do nierówności, ale dopóki istnieje obiektywny powód, jest to uzasadnione konstytucyjnie” – argumentował Maas, polityk SPD.

Maas dodał, że jego sugestia nie dotyczy przywilejów. „Osoba zaszczepiona nie odbiera nikomu respiratora. Oznacza to, że przynajmniej jeden z głównych powodów ograniczania praw podstawowych nie ma już zastosowania”.

Niemcy przedłużyły lockdown, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa co najmniej do końca stycznia. Kanclerz Merkel i premierzy landów mają we wtorek omówić dalsze obostrzenia w celu ograniczenia pandemii. Omawiane będą między innymi godzina policyjna i obowiązek pracy w domu.

Jak wynika z danych z niemieckiego krajowego centrum kontroli chorób, Instytutu Roberta Kocha (RKI), Niemcy odnotowały do tej pory (17.01 -tłum.) 2 019 636 przypadków covid-19 i 45 974 zgonów z nimi związanych.

Pomimo rygorystycznych środków blokujących liczba przypadków koronawirusa w kraju pozostaje wysoka. Władze rozpoczęły akcję szczepień na początku tego miesiąca.

German minister suggests lockdown relaxation for vaccinated people, Deutsche Welle, 17.01.2021

____________________

Komentarz: chyba nikt nie ma wątpliwości. To nie jest żadne faux pas, a raczej sondowanie. Czy u nas czasem też to nie miało miejsca na przełomie roku? Tylko inny minister i czas.

____________________

###

Dr David Martin o eksperymentalnych szczepionkach mRNA COVID: To NIE jest szczepionka! To jest wyrób medyczny

Niedawno Sasha Stone poprowadził 2-godzinną transmisję na żywo zatytułowaną „Focus on Fauci”. W wydarzeniu wzięli udział dr Rocco Galati, dr David Martin, dr Judy Mikovits i Robert F. Kennedy Jr.

dr David Martin © strona autora

Dr Martin wywołał poruszenie w Alternatywnych Mediach od czasu tego wydarzenia, wyjaśniając, że eksperymentalne szczepionki mRNA przeciw covid nie są nawet szczepionkami i prawnie nie można ich nazwać „szczepionkami”, ponieważ są tak naprawdę urządzeniami medycznymi.

Dr Martin powinien być znany czytelnikom Health Impact News (podobnie jak pozostali uczestnicy), ponieważ był głównym naukowcem w znakomitej produkcji filmowca Mikki Willisa: Plandemic. Ujawnił na przykład, w jaki sposób rząd USA jest właścicielem patentów na koronawirusy od lat 90.

(…)

Oto częściowy zapis wywiadu, wyjaśniający, że szczepionki mRNA tak naprawdę nie są szczepionkami:

To nie jest szczepionka.

Musimy to powiedzieć jasno. Używamy terminu „szczepionka”, aby przemycić tę rzecz w ramach wyjątków dla zdrowia publicznego.

To nie jest szczepionka. Jest to mRNA zapakowane w otoczkę tłuszczową, które jest dostarczane do komórki.

Jest to urządzenie medyczne zaprojektowane w celu stymulowania ludzkiej komórki do stania się twórcą patogenu.

To nie jest szczepionka. Szczepionki w rzeczywistości są terminem prawnie zdefiniowanym i są prawnie zdefiniowanym terminem w prawie dotyczącym zdrowia publicznego, są terminem prawnie zdefiniowanym zgodnie ze standardami CDC i FDA.

Szczepionka musi w szczególności stymulować zarówno odporność u osoby, która ją otrzymuje, ale musi również zakłócać przenoszenie.

A to nie to. Bardzo jasno powiedzieli, że nić mRNA, która trafia do komórki, nie ma na celu zatrzymania transmisji. To jest zabieg.

Ale gdyby omawiano to jako leczenie, nie spotkałoby się to z przychylnością władz zdrowia publicznego, ponieważ wtedy ludzie powiedzieliby, cóż, jakie są inne metody leczenia?

Dr. David Martin on Experimental mRNA COVID Vaccines: This is NOT a Vaccine! It is a Medical Device, Brian Shilhavy, January 13, 2021

____________________

Komentarz: notkę biograficzną oraz film, z którego pochodzi transkrypt Czytelnik znajdzie pod adresem źródłowym. Prezentowana opinia o szczepionkach mRNA z pewnością należy do bardziej niekonwencjonalnych w ostatnim czasie.

____________________

###

Wezwanie do działania: niezbędna walka własnego sumienia z „Nowym porządkiem świata”

Już dość padło słów, niech wreszcie nastąpią czyny!

© Wikimedia Commons

Cóż może być bardziej naturalnego niż czerpanie siły z mądrości wielkich europejskich poetów i myślicieli, takich jak Goethe, Schiller, Rolland czy Camus? Czyż nie wszyscy – każdy z nas! – jesteśmy pilnie powołani do zaprzestania poniżania się jako ślepi słudzy skorumpowanych rządów na pensji kryminalnej kliki miliarderów, ale do kierowania się własnym sumieniem, do korzystania z naszego prawa do indywidualnego i zbiorowego oporu oraz do przeciwstawiania się im? Ten akt oburzenia – często oddzielany od bezwładnego stada – obejmuje obywatelskie nieposłuszeństwo i inne pokojowe działania indywidualne i zbiorowe. W tym procesie człowiek dochodzi do siebie. Romain Rolland ostrzegał przed niebezpieczeństwem zatonięcia indywidualnej duszy w otchłań duszy zbiorowej w swojej antywojennej powieści „Clerambeault” w podobnie mrocznym czasie jak obecnie. (1) Wolne dusze i silne postacie będą musiały przedstawić zaślepionym rządom i ich mocodawcom w tle rachunek – na miłość ludzkości.

Padło już dość słów…
We fragmencie cytatu zapożyczonym z „Fausta” Goethego, „Dość słów wymieniono,…” [Enough words have been exchanged, … -tłum.], jest wezwanie do działania, aby podążać za słowami. Wielu nieustraszonych oświecicieli w alternatywnych mediach społecznościowych rzeczywiście niestrudzenie nas informowało:

– że powinniśmy mieć odwagę użyć własnego umysłu,

– władzy tej nie należy przekazywać żadnemu politykowi,

– że planowany i częściowo już wdrożony „Nowy Porządek Świata” tzw. Elity jest „zbrodnią przeciwko ludzkości”, za którą kiedyś będą musieli odpowiedzieć przed nowym „procesem norymberskim”,

– że wezwanie do dystansowania się społecznego i kagańców ma również ukryte cele,

– że podsycanie irracjonalnych lęków (takich jak śmierć z powodu wirusa) jest sprawdzonym i wypróbowanym środkiem dyscypliny i dominacji rządzących,

– że korporacyjne i kontrolowane przez korporacje kłamliwe media („Journaille”) odgrywają w tym żałosną i złowieszczą rolę,

– że można zrezygnować z mimowolnego odruchu absolutnego posłuszeństwa umysłowego i

– że buntując się przeciwko bezprawnie nałożonym ograniczeniom wolności osobistej, znów czujesz się człowiekiem.

… niech zobaczymy wreszcie działanie!

Dlaczego obywatelom naszego pokolenia miałoby się nie udać też zrobić tego, co młodym i starszym mężczyznom i kobietom z niemieckiego ruchu oporu trzy pokolenia wcześniej: przeciwstawić się krzyczącej niesprawiedliwości i bezprawiu. Nie, granica ma moc tyranii! (Schiller) A zdolność do tego nie pochodzi z możliwości fizycznych, ale wypływa z niezłomnej woli. (Gandhi). Nie rozpaczajcie ludzkości! Człowiek jest dobry. Zło nie zatriumfuje!

Call for Action: The Necessary Struggle of the Personal Conscience Against “The New World Order”, Dr. Rudolf Hänsel, January 17, 2021

____________________

Komentarz: omawianie ostatniego materiału jest chyba zbędne. Mam nadzieję, że intuicja wszystkim nam podpowiada to samo…

____________________

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!