Polityczne podsumowanie 2020 roku

Motto: Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament – Mark Twain

Mamy ostatni dzień w roku 2020, więc to dobry moment, by go podsumować. Ten ostatni dzień już nic nie zmieni – już wyraźnie widać, że był to najgorszy rok od wielu lat. To był rok dominacji państw, rok, w którym dokonały one najwięcej destrukcji od czasów gdy niszczyły świat poprzez swoje totalne wojny. Ten rok bardzo dobitnie pokazał, że żadne choroby czy wirusy nie szkodzą ludziom tak bardzo jak państwa.

W obecnych czasach najpoważniejszym problemem cywilizacyjnym jest kwestia władzy politycznej. Teraz dominuje władza państwowa oparta na terytorialnym monopolu na przemoc i to w największym stopniu niszczy ludzką twórczość, inwencję i synergię wynikającą ze współpracy. Współczesne państwa są czymś, co w najpoważniejszym stopniu ogranicza ludzką wolność, a zatem rozwój cywilizacyjny i technologiczny.

Problem z taką destrukcyjną władzą nie jest zero-jedynkowy, ale stopniowalny. Państwo samo w sobie jest złe i szkodliwe, ale w małej skali jest małym problemem. W małej skali to drobnostka, która jest przeszkodą łatwą do ominięcia. Poważnym problemem, który dziś skutecznie utrudnia życie i rozwój ludzkości, jest to, co się teraz dzieje z ustrojami większości państw, ich zasięgiem i globalną współpracą w destrukcji. One obejmują duże tereny i ustanawiają przemocą monopol na tych terenach w większości aspektów ludzkiego życia. Tworzą system niewolniczy i się wzajemnie uzupełniają i w tym wspierają. Problemem jest to, że państwa są coraz bardziej socjalistyczne i totalitarne. Im większe terytorialnie i ludnościowo państwo, im większą liczbą spraw się zajmuje, tym gorzej dla nas.

Wszystko inne, czego dziś się boimy, bo tym nas straszy propaganda, to pochodna działań państw – ich głupiego ustroju, wymuszonego monopolu i narzucanej medialnie zmanipulowanej narracji przeinaczającej właściwy obraz świata. Im bardziej państwa ze sobą współpracują w ustanawianiu niewolnictwa, tym gorzej dla nas.

Problemy klimatyczne, ekologiczne, związane z konfliktami militarnymi, z zagrożeniami technologicznymi czy biologicznymi, i wszelkie inne, wynikają z politycznej inercji państw, które od dawna skutecznie utrzymują socjalistyczny, totalitarny, terytorialny monopol na stosowanie siły, a zatem też monopol na straszenie nas. To zastraszenie skutecznie utrzymuje niewolnictwo, czyli to, że akceptujemy fakt, że jesteśmy bydłem hodowlanym, które jest oszukiwane i wyzyskiwane przez władzę polityczną.

Jedyne sensowne remedium na tę sytuacje to zniszczenie państw, czyli terytorialnych monopoli wymuszanych siłą, i zaprowadzenie wolnego rynku, czyli dobrowolności, swobody i konkurencji.

Kwestie dotyczące pandemii koronawirusa w 2020 roku bardzo dobitnie pokazują, że najbardziej destrukcyjne dla gospodarki, życia i wolności ludzi są państwa. Gdyby nie było państw, to pandemia nie byłaby tak groźna, nie spowodowałaby tylu strat materialnych i śmierci tylu ludzi, jak to się stało. Wszelka destrukcja związana z pandemią, to efekt działania władzy politycznej. Wszystkie zarządzenia, ustawy i rozporządzenia rządów uczyniły więcej złego niż dobrego.

Zakazy działania sklepów, restauracji i świadczenia wielu innych usług, zniszczyły wiele biznesów. Głupie nakazy i zakazy, typu obowiązek noszenia byle jakich maseczek, zakaz wstępu do lasów, parków czy na cmentarze, zakaz poruszania się po mieście, czy różnorodne zakazy utrudniające uprawnianie wielu sportów, przyczyniły się do zmniejszenia ludzkiej odporności na choroby i wirusy, co skutkowało szybszym rozprzestrzenianiem się zarazy. Wszystko, co władza polityczna zarządziła, przyczyniło się do pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej. Propagandowe sianie strachu, ograniczenia swobody poruszania się i działań gospodarczych, spowodowały z jednej strony paraliż służby zdrowia, a z drugiej zniechęciło ludzi do korzystania z usług medycznych, co drastycznie wpłynęło na wzrost śmiertelności. Służba zdrowia wszędzie jest w dużym stopniu państwowa i wszędzie zawiodła. Zawiodła, bo jest silnie upolityczniona.

Nie słuchajcie się władz politycznych, olewajcie je, nie wierzcie rządzącym politykom. Oni Was tylko i wyłącznie mogą oszukać, wyzyskać i zniewolić. Nie ufajcie propagandzie mediów głównego nurtu, bo są one silnie uwikłane w politykę państwową. Strzeżcie się państwa, unikajcie go, brońcie się przed nim. Gdy to zrobicie, to na pewno następny rok będzie lepszy.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

O autorze: GPS

Jeśli zechcesz dać znak, że cenisz moje notki, to proszę o przelew złotówki: Grzegorz Świderski, konto: 89 1140 2004 0000 3602 8209 1248, lub BLIK na telefon: 603112486, lub z zagranicy: paypal.me/gps1965 Myślę, polemizuję, argumentuję, dyskutuję, rozważam, analizuję, teoretyzuję, dociekam, politykuję, prowokuję, spekuluję, filozofuję. Jestem agnostykiem, paleolibertarianinem, grafomanem, żeglarzem i trajkkarzem. Z wykształcenia jestem informatykiem. Notki piszę w Internecie od lat 90-tych XX wieku głównie dla moich odległych potomków. Ale i dla Ciebie też, drogi Czytelniku. Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy publikowaniu w innych miejscach dołączyć na końcu odnośnik do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana. Stałych czytelników zapraszam na grilla na działkę w centrum Warszawy. Prywatnie najlepiej kontaktować się ze mną przez Telegram: t.me/gps65 By śledzić na bieżąco moje notki, można się zapisać na mój kanał na Telegramie: t.me/KanalBlogeraGPS