Picdemia, czyli Polakom kopalnie niepotrzebne

36 (no już niestety nie 38) milionowy kraj, i na koronawirusa (w postaci czystej, bez numeru pod nazwą chorób współistniejących) od 4 marca do 19 maja zmarło…200 (słownie dwieście) osób.

Skąd wiem?
A z informacji Ministerstwa Zdrowia.

Czyli 200 w 11 tygodni. I więcej się statystykom wydusić nie dało.
Ciocia arytmetyka podpowiada, że można przyjąć, iż od 4 marca do dziś, 21 czerwca zmarło 280 ludzi.

I ta liczba ponad 200 zmarłych, okraszona codziennym dręczeniem stuningowanymi informacjami, że kolejnych kilkanaście osób zmarło na koronawirusa i praktycznie wszystkie wszystkie miały choroby współistniejące,

wystarczyła, by zamrozić całą, polską gospodarkę, co skutkuje masowymi zwolnieniami z pracy,  a w najlepszym wypadku obcięciem zarobków o 20% (urzędników to rzecz jasna nie dotyczy) i przygotowaniem do przejęcia przez tzw. godne ręce nie tyle poszczególnych firm, co całych branż – zupełnie jak w KLDowskiej,  słynnej jumie, zwanej Programem Powszechnej Prywatyzacji.

I pomyśleć, że taki numer przechodzi, choć od lat, codziennie w Polsce umiera na raka i choroby sercowo naczyniowe ponad 700 ludzi). Codziennie!

I polityka z kulawą nogą to nie obchodzi (psów w to nie mieszajmy, bo to wspaniałe, charakterne zwierzęta są).

To fenomenalny patent, że zamiast ZOMO szturmującego kopalnie, wystarczy 30 tys zł grzywny nakładanej przez jakąś biurwę + milicyjne łapanki rowerzystek, ojców z małymi dziećmi i pielgrzymów opuszczonych przez biskupów, trzymanych na smyczy w kolorze lawendowym

i mamy tak skuteczny terror, którego sami przyjaciele Legend Solidarności (Jaruzelski i Kiszczak) by pogratulowali.

***

A jak Ciemny Lud sterroryzowany – to pod przykryciem walki z pandemią można załatwić wszystkie interesy, których nie dałoby się załatwić w pełnym słońcu, co najprościej wyjaśnić na banalnym (i lokalnym) przykładzie –

Górnictwo:

Ratuuuujcie!!! Śląsk drugą Lombaaaardiąąąą!
Grozi nam drugie Bergamooooo!

No i u górników wykryli tego wirusa, nazywając ich od razu chorymi, a skoro chorych poszło w setki a nawet już w tysiące, to co zrobiła ta pisowska atrapa Gutenberga, Sasin Jacek?

A pozamykała kopalnie.

Kiedy ta śląska hucpa rozwinęła się na dobre, 9 czerwca zadałem na tzw. portalu społecznościowym 2 proste pytania (i udzieliłem na nie odpowiedzi):

ilu zawirusowanych górników zmarło?
No, tu jest kłopot, bo o ile jakiegoś komunikatu nie przeoczyłem, to ANI JEDEN.

A ile kopalń Sasin zamknął?  – dwanaście!

Czy ktoś chce uwierzyć, że taką decyzję o zamknięciu kopalń (zamknięcie kopalni = zaprzestanie wydobycia, co oznacza poważne ryzyko narażenia jej na zniszczenie) podjął jakiś Sasin?

OK, demokrację mamy, toteż kto chce – niech wierzy. Ja nie chcę i według mnie Sasin się pod nią podpisał, a od decydowania, to jest kniaź nowogrodzki.

Ale od czego mamy praczy mózgów?
No jak to od czego: od prania, to i piorą i  wyprali takie oto wytłumaczenie:

trup w przekształconych w ogniska kopalniach nie padł,  bo górnicy młodzi i silni, to i 90% z nich przeszło to zarażenie „bezobjawowo”.
Na zdrowy rozum to znaczy, że od tego wirusa po prostu nie zachorowali, ale tego powiedzieć nie wolno – musi być zachorowali „bezobjawowo”.

***

Ale ściema ma (jak kłamstwo) krótkie nogi.

Bo ten wirus, to według ekspertów (epitet taki)  atakuje płuca i te płuca zamienia w sito.

Tyle, że ja doskonale pamiętam (cholera, doskonała pamięć to jednak kłopot), że chorobą zawodową górników, straszną chorobą dodam, jest pylica płuc.

A górnik po dziennej szychcie pod ziemią ma w płucach tyle pyłu, że ja przez rok bym pewnie nie uzbierał.

Czyli logicznie rzecz biorąc, górnicy, których płuca codziennie są atakowane przez pył i wszelkie inne – pardon – syfy, powinni na Śląsku umierać hurtem.

A nie umierają!

Że co, że ja nie cieszę się, że żaden górnik nie umarł?
Oczywiście, że się cieszę, bo ja za Śląskiem i górnikami (a szczególnie za Górnikiem Zabrze) od dziecka wręcz przepadam.

Mnie jedynie zastanawia, że Niemcy otworzyli w maju nową elektrownię opalaną węglem (Datteln 4), a bankster najwyraźniej tych polskich kopalń nie potrzebuje – no drugi Buzek-Balcerowicz się znalazł.

Ale bez paniki: skoro ich nie potrzebuje, to się Niemcy swoim zwyczajem zaopiekują, bo to opiekuńcza w stosunku do Polaków nacja jest.

Póki co, mimo zamykania kopalń nie grozi nam węgla brak!

Żoliborscy socjaliści jacyś tacy przewidujący/bardzo dobrze poinformowani  i zawczasu zadbali, by nam go nie zabrakło!

Przez ostatnie dwa lata Polska kupiła za granicą ponad 35 mln ton węgla kamiennego o łącznej wartości 14 mld zł.Najwięcej, bo blisko 23 mln ton, z Rosji. Na kolejnych miejscach znalazły się Australia (3,6 mln t), USA, Kolumbia, Kazachstan, Mozambik, Czechy, RPA i Indonezja. Według danych Eurostatu węgiel kupowaliśmy nawet w Chinach”.

A tak się przypadkowo złożyło, że ogniska epidemii wykryte zostały na Śląsku, gdy do Gdańska wpłynął

„największy pod względem nośności masowiec, jaki kiedykolwiek zawinął do polskiego portu. Przywiózł węgiel z Kolumbii. Agia Trias (Trójca Święta) ma 290 metrów długości i 47 metrów szerokości. Może przewieźć ponad 185 tys. ton towaru.”

Można?

Można!

PS.

Bankster właśnie żeni Murzynom (no co – Ciemnemu Ludowi żeni) kolejne paciorki:

60 miliardów euro dadzą! Nam (nie tylko rodzinie ministra o wyglądzie sadystycznym) dadzą!
Zapomina tylko dodać, że ceną jest zamkniecie polskich kopalń.
Na zawsze.

Jak nie jak tak? Przecież Brukselo-Berlin jasno stwierdził, że warunkiem przydziału KREDYTU jest (oprócz wyrzeczenia się resztek suwerenności, ale na (…) nam suwerenność, skoro gwarancją wszystkiego, są łaskawe rządy kniazia nowogrodzkiego i jego opryczniny) przyjęcie „Zielonego Ładu ” i walki o czystość powietrza.

Już mąż pani Kornhauser zapowiedział, że farmy wiatrowe na Bałtyku będzie stawiał – śledzie będzie straszył.

https://serwisy.gazetaprawna.pl/energetyka/artykuly/1480291,elektrownia-weglowa-datteln-niemcy.html

https://wysokienapiecie.pl/28608-dlaczego-importujemy-wegiel-z-calego-swiata/

https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/masowiec-agia-trias-w-porcie-gdansk/ese4lvp

https://www.rp.pl/Gospodarka/306159902-Zaczyna-sie-gra-o-unijne-miliardy-na-odbudowe.html

O autorze: Ewaryst Fedorowicz