Akcja „Zapomnijmy o Rotmistrzu” odwołana?

screenshot/ tvp.info

 

Właśnie wysłuchałem rozmowy pana Płużańskiego z panią europosłanką Anną Fotygą /PiS/, podczas której chwaliła się sukcesem jakim jest uchwalenie rezolucji z elementem ustanowienia dnia śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego, 25 maja, Międzynarodowym Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem.

To była moja osobista inicjatywa

– powiedziała posłanka PiS, nic nie wspominając o 11 letniej akcji Michała Tyrpy, Joanny Płotnickiej i wielu Wolontariuszy. Nic także nie powiedział pan Płużański, ale w przypadku pełniącego gorliwie rolę dziennikarza TV “Polin”, który niedawno postulował powołanie komisji międzynarodowej ds. Jedwabnego (!), taka postawa nie dziwi.

Jak skomentował powyższe fakty inicjator akcji społecznej „ przypomnijmy o Rotmistrzu”?

“Złodzieje u władzy (politycznej i medialnej) konsekwentnie, na chama, postanowili odrzeć nas, wolontariuszy społecznej inicjatywy i z pomysłu i z owoców niemal dwunastoletniej pracy. I to się dzieje teraz, w kampanii wyborczej…”.

(…) istnieje tajemniczy konsensus ponad podziałami, którego symbolem jest solidarna odmowa trzech kolejnych prezydentów – śp. Lecha Kaczyńskiego, Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy – złożenia publicznej deklaracji o moralnym wsparciu idei Europejskiego Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem. /Rzeczpospolita/

Z nadęcia medialnego wnioskuje, że rządzący socjaliści będą teraz eksploatować największego Bohatera II Wojny Światowej z przyczyn propagandowych w sposób analogiczny, tak jak uczynili to z Marszem Niepodległości.

Witold Pilecki

Od 13 roku życia w strukturach konspiracyjnych, od 17 roku życia kawalerzysta, Obrońca Wilna i Grodna, Żołnierz wojny polsko –bolszewickiej, bohater “szalonych” ułańskich rajdów na wroga, Żołnierz kampanii wrześniowej, Twórca Tajnej Armii Polskiej, Ochotnik do Auschwitz, twórca obozowej konspiracji, autor oświęcimskich raportów (Raport Witolda), Powstaniec Warszawski, dowódca niezdobytej reduty powstańczej, Żołnierz Niezłomny, Męczennik, poddany wielomiesięcznym torturom, zamordowany przez żydokomunę 25 maja 1948 roku.

„Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”). Główny profil akcji na facebooku.

O autorze: CzarnaLimuzyna

Wpisy poważne i satyryczne