Karoń o wariancie dla Polski: koalicja Konfederacja-PiS po utracie władzy przez PiS

Aktualne zmiany w Polsce służą interesom międzynarodowego bandytyzmu

Krzysztof Karoń

W cotygodniowej rozmowie w telewizji Wrealu24 Krzysztof Karoń dokonał oceny aktualnej sytuacji w Polsce.

Polskie społeczeństwo jest regularnie okradane, upokarzane, obrażane, plugawione, poniżane Szczytem jest to, że to się dzieje za polskie pieniądze. Przykładem jest konferencja paryska. Najbardziej demoralizującym jest fakt, że ci ludzie pozostali na stanowiskach i nadal biorą pieniądze.

Krzysztof Karoń stwierdził, że koniecznym jest przeprowadzenie zmian. Siła polityczna, która miałaby zainicjować i przeprowadzić te zmiany, musi być w stanie powiedzieć NIE!

Te zmiany, które się w Polsce toczą, w sposób niewątpliwy leżą w interesie międzynarodowego bandytyzmu.

Ustawa 447 jest to czysty kryminał – stuprocentowa, jawna próba oszustwa.

Zmiany pozytywne powinny przejawić się w polskim stanowisku w trzech tematach i być zaprezentowane w formie jednoznacznego polskiego NIE!

Nie dla federalizacji UE likwidującej polskie państwo i przekazanie resztek suwerenności, NIE dla 447 i NIE dla lgbt.

Ludzie uświadamiają sobie, że ta siła, na którą 3 lata temu głosowała większość społeczeństwa, w tej chwili już w sposób niewątpliwy takich zmian nie przeprowadzi.

Karoń rozważając sytuację w kontekście duopolu (PO vs PiS) skłania się do wytłumaczenia tego, co spowodowało, że PiS się wycofał? Uważa, że PiS bał się sankcji gospodarczych.

PiS zdaje sobie sprawę, że nie może powiedzieć „nie” zagranicy z powodu obawy, że społeczeństwo jeśliby tylko zostałoby dotknięte skutkami ekonomicznego szantażu, wycofa swoje poparcie dla rządzących.

Jaka jest alternatywa i czy jest alternatywa?

Czy jest w tej chwili jest siła, która byłaby w stanie przejąć władze?

Karoń rozważył wariant, gdy Konfederacja na jesieni pozbawi PiS władzy (zdobywa więcej głosów) i staje się w koalicji PiS-Konfederacja siłą wiodącą. Dobry wynik Konfederacji jest jedynym ratunkiem. Innym wariantem jest bycie konstruktywną opozycją wobec PiS-u. Konfederacja powinna złożyć publiczną ofertę PiS-owi.

Ważnym jest dotarcie z informacją do polskiego społeczeństwa o przewidywanym ataku ekonomicznym na Polskę po rozpoczęciu pozytywnych zmian.

O autorze: Redakcja