Zostań mężem zaufania RKW! Szkolenie jak przeciwdziałać fałszowaniu wyborów.

Czy pamiętacie “12 gniewnych ludzi”? Ostatnie ujęcie filmu: nogi Henry’ego Fondy, schodzącego spokojnie i pewnie po stopniach gmachu sądu. Kroki człowieka, który w pojedynkę – sam przeciwko 11 ludziom zapobiegł ogromnemu złu.

W najbliższy weekend możecie się wcielić w granego przezeń bohatera.
Na uczucie satysfakcji z dobrej roboty wykonanej dla dobra społeczności trzeba jednak ciężko zapracować…

Drodzy Legioniści,

RKW ma ogromny kryzys kadrowy. Te wybory są bardzo zagrożone fałszerstwami. Na warszawskim Mokotowie jest 90 obwodów, a zgłosiło się na razie 15 chętnych do ich obsadzenia.

Nawet przyjście na kilka godzin może być bardzo ważne. Proszę o skontaktowanie się z lokalnym koordynatorem i zaoferowanie pomocy.
Ich lista znajduje się tutaj: http://ruchkontroliwyborow.pl/koordynatorzy-na-wybory-samorzadowe-2018/

Do osób z Warszawy: jeśli w Państwa dzielnicy nie ma dramatu z ilością ochotników, to na pewno jest on – jak już wspominałem – na Mokotowie (koordynator – pan Mirosław Polak – polak.miroslaw@gmail.com). Można być mężem zaufania w innej dzielnicy, niż miejsce zamieszkania. Można pomóc wpadając na kilka godzin, umożliwiając odpoczynek osobie, która w przeciwnym razie spędzi w lokalu wyborczym bez mała 30 godzin.

Umieszczę tutaj ok. 9:00 link do filmu z wczorajszego szkolenia na temat przeciwdziałania oszustwom w trakcie pracy komisji.
Obecnie trwa jego obróbka cyfrowa.

O autorze: Marek Sas-Kulczycki

Poprzednio - Asadow i "niepoczytalny?" (ze znakiem zapytania - niech Czytelnik osądzi sam).