Prawdziwie sportowa sobota, czyli 4 luty 2017

Na Halowych Mistrzostwach Europy w Belgradzie było tak:

“Lekkoatletyczne HME: polski wieczór w Belgradzie
Konrad Bukowiecki i Marcin Lewandowski zostali halowymi mistrzami Europy podczas zawodów w Belgradzie. Srebrny medal w sobotę wywalczył Ramał Omelko. Brązowe krążki przypadły w udziale Sofii Ennaoui i Justynie Święty. Tuż za podium znaleźli się Anna Jagaciak-Michalska i Tomasz Jaszczuk.” {TUTAJ (link is external)}.

Bukowiecki pobił rekord Polski w rzucie kulą, zdobywając złoty medal. Lewandowski ma złoto za bieg na 1500 metrów. Omelko pobiegł na 400 m, Ennaoui na 1500 m., a Justyna Święty na 400 m.. W sumie pięć medali. Wczoraj [4.03.2017] wieczorem Polska miała 7 medali, bo w piątek nasi sportowcy uzyskali złoty medal w skoku o tyczce [Lisek] oraz jeden brązowy. Objęlismy więc prowadzenie w klasyfikacji medalowej mistrzostw.

W Sienie [Włochy] i okolicach odbył się w sobotę bardzo znany jedniodniowy wyścig kolarski Strade Bianche. Wygrał go polski kolarz Michał Kwiatkowski [były kolarski mistrz świata z Ponferrady 2014].

Najgłośniejszym sobotnim osiągnięciem polskich sportowców był jednak zloty medal w konkursie drużynowym na Mistrzostwach Świata w Lachti. Wywalczyła go drużyna polskich skoczków narciarskich w składzie: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch.

Rzadko się zdarza, by polscy sportowcy odnieśli w jednym dniu tak wiele sukcesów w tak różnych dyscyplinach sportowych. Dodam na zakończenie, że w Mistrzostwach Halowych Europy, niedziela [czyli dziś] jest również dniem polskich triumfów. Adam Kszczot zdobył złoty medal w biegu na 800 metrów, Sylwester Bednarek ma złoto za skok wzwyż, złote medale zdobyły też: sztafeta kobiet 4 razy 400 m i sztafeta mężczyzn 4 razy 400 m. Ewa Swoboda wywalczyła brązowy medal w biegu na 60 m.. Polska ma teraz 12 medali, w tym 7 złotych {TUTAJ (link is external)}.