Żeby ocenić seks oralny z figurą Jana Pawła II trzeba to zobaczyć?

Klątwa_nienawiść

Żeby mówić o spektaklu, wypada go najpierw zobaczyć – napisała na Facebooku zwolniona za promocję „Klątwy” redaktorka TVP Kultura Katarzyna Kuszyńska. Podobnego zdania jest poseł PO Fedorowicz. Poseł Mieszkowski (N) nazywa obsceniczne przedstawienie “radykalnymi, ale pozostającymi na wysokim poziomie artystycznym gestami” i “bezkompromisowym komunikatem politycznym”.

Nie trzeba wsadzać nosa w g…, żeby wiedzieć, że śmierdzi stwierdził prezes RN Robert Winnicki

Manifestacja nienawiści

Powieszenie figury Jana Pawła II na stryczku, monolog o zbiórce pieniędzy na zabójstwo Jarosława Kaczyńskiego, scena wycia aktorów powtarzających słowo „Polska”, przy jednoczesnym wykonywaniu ruchów imitujących kopulację, scena masturbacji krzyżem, seks oralny z doczepionym do figury papieża sztucznym członkiem, ścinanie krzyża piłą mechaniczną.

Te i inne bluźniercze sceny przypadły do gustu  marginesowi moralnemu, który wyrażał zachwyt nad lewicowym manifestem przemocy i buntu wymierzonemu w  katolicyzm i polski agresywny patriotyzm.

Klątwa to bezkompromisowy i bezczelny spektakl o dominacji agresywnego katolicyzmu i nacjonalizmu. Gazeta Wyborcza

 

 „Klątwę” pochwalili:

Klątwa Thun

 

klątwa Sheuring

 

Za czyje pieniądze i z czyjej inspiracji?

Jedną z głównych przyczyn, która umożliwia prowadzenie działalności polegającej na niszczeniu, opartego na chrześcijaństwie, świata polskiej tradycji i kultury, jest bierność i porażająca niewiedza Polaków. Większość polskiego społeczeństwa nie wiedząc czym jest kulturowy marksizm, toleruje w przestrzeni publicznej udających polskich polityków współczesnych neokomunistów. Ukryci za partyjnymi szyldami, sprawując władzę w niektórych samorządach, wykorzystują publiczne pieniądze do antypolskiej działalności.

Tomasz Thun Janowski, osoba odpowiedzialna za dotację w warszawskim Ratuszu, jest zięciem europoseł PO Róży  Gräfin von Thun und Hohenstein, która z kolei jest członkiem Grupy Inicjatywnej im. Altiero Spinellego dążącej do likwidacji państw narodowych i przekształcenia Unii Europejskiej w federację komunistyczną./ Manifest komunisty Spinelliego/.

Patroni medialni

Klątwa_patroni medialni

 

 

 

 

O autorze: Redakcja