Członek KOD-u przepowiada Kaczyńskiemu śmierć

sojusz lewaka z lewakiem

Z przebiegu rozmowy w TVN24, pomiędzy Włodzimierzem Czarzastym, a Władysławem Frasyniukiem można wnosić, że dyktatorskie rządy PiS-u scementowały lewicę od „prawa do lewa”.

Gośćmi w programie „Fakty po Faktach” byli: Włodzimierz Czarzasty, członek sowieckiej ekspozytury (PZPR)  w czasach PRL oraz Władysław Frasyniuk, lider „Solidarności”, sygnatariusz i beneficjent umowy z komunistami w roku 1989 roku.

Jako pierwszy o rządzie PiS zaczął mówić Frasyniuk, który porównał sytuację w Polsce do sytuacji w Turcji. Kroczymy do dyktatury, która posługuje się językiem Bieruta, Gomułki i Jaruzelskiego, dyktatury brunatnych z czerwonymi.

W odpowiedzi Czarzasty dodał: PiS prowadzi do totalnego łamania prawa i demokracji w Polsce. Zwracając się do Frasyniuka poprosił, aby nie mówić o brataniu się „czerwonych z brunatnym”, bo ja tych czerwonych reprezentuje, przynajmniej tych, którzy są rozsądnymi i odpowiedzialnymi.

Frasyniuk wyrażając nadzieję, że SLD wróci na dużą scenę polityczną, komplementował Czarzastego – Panie Włodku, ja też bardzo pana cenię, jest pan człowiekiem pracowitym i bardzo inteligentnym. W następnym wywodzie ostrzegł SLD przed „psychopatą Ziobro”.

Na sugestię prowadzącej żeby wycofać się tych słów o Ziobrze, niezrażony Frasyniuk dorzucił jeszcze jedno określenie dotyczące ministra Ziobry i wiceministra Jakiego – mam wrażenie, że to po prostu populistyczna hołota. Na koniec Frasyniuk znalazł jeden pozytyw u „hołoty”: Jest jeden pozytyw. Jak patrzę na nich, to myślę, że to są osoby, które bez skrupułów, przyjdzie taki moment, że zabiją Jarosława Kaczyńskiego. Po kolejnej wypowiedzi prowadzącej dorzucił: zabiją politycznie.

Na koniec programu obydwaj panowie wyrazili swoje zaniepokojenie reformą sądownictwa i wywieraną presją na sędziów.

W odczuciu niektórych obserwatorów, tego typu rozmowy w mediach służą utrwaleniu w świadomości odbiorców jedynie słusznego podziału „Obrońcy demokracji” vs. PiS.

______________________________________________________________________________________________________________

Fot. faktypofaktach.tvn24.pl/

O autorze: Redakcja