Honor Józefa Becka…honor Antoniego Macierewicza…

antoni-macierewicz_20918764

Ja zawsze powtarzam, lepszy jest byle jaki pokój niż najwspanialsza wojna. Pojawiają się jednak co jakiś czas politycy (myślę, że nieprzypadkowo), którzy powinni być nazywani dosadnie prowokatorami, a którzy perfidnie zaklinają, przywołują i ściągają na społeczeństwo demony wojny.
Przypomnijmy tzw honor Józefa Becka, gościa, który można stwierdzić wprowadził Polskę do II Wojny Światowej jako pierwszy, to znaczy bardziej dosadnie w imię Polski wypowiedział wojnę Hitlerowi, czym zaciągnął na swoje sumienie śmierć miliony polskich istnień ludzkich…

Przypomnę jego przemówienie…(oprócz zwykłego pitolenia o jakiejś “współpracy angielsko-polskiej”, która wyglądała tak, że za ofiarność polskich pilotów angole po wojnie kazali zapłacić sobie za paliwo spalone w bitwie o Anglię w polskim złocie) można wyczytać takie cudo:

“Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. Nasza generacja, skrwawiona w wojnach, na pewno na pokój zasługuje. Ale pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata ma swoją cenę, wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.”

https://pl.wikisource.org/wiki/Przem%C3%B3wienie_J%C3%B3zefa_Becka_w_Sejmie_RP_5_maja_1939_r

Można powiedzieć tak, albo raczej tak by powiedział góral spod Gubałówki…że ten Józef Beck, to był zwykły, nadęty buc, którego przerosła polityka, a który  zrobił sobie wojenkę kosztem Polaków …zasłaniając się hasełkiem “honor”…

Czytając wywiad w Rzeczpospolitej z Antonim Macierewiczem rzuca się w oczy wypowiedź o najnowszych, fenomenalnych dowodach, które wskazują, że to Rosjanie i nie kto inny są odpowiedzialni za śmieć Lecha Kaczyńskiego i resztę pasażerów “lotu” do Smoleńska…cytuję fragment wywiadu dla Rzeczypospolitej:

“We wrześniu podkomisja smoleńska ma przedstawić nowe dowody w sprawie katastrofy. Czego możemy się spodziewać?

Dzisiaj wybór nie dotyczy tego, czy to polscy piloci zawinili przy katastrofie smoleńskiej lub czy był to zamach, lecz tego, czy rozpad samolotu prezydenckiego dokonał się w powietrzu dlatego, że dopuszczono świadomie samolot z wadą techniczną do takiego lotu, czy też mieliśmy do czynienia z umyślnymi działaniami mającymi na celu zniszczenie tego samolotu w powietrzu. Bo to, że działania nawigatorów rosyjskich i moskiewskich decydentów miały na celu doprowadzenie do katastrofy polskiego samolotu z prezydentem Lechem Kaczyńskim i całą delegacją na pokładzie, nie pozostawia żadnych wątpliwości. To jest już oczywiste.

To wciąż tylko hipotezy, a twardych dowodów brak.

Nie, to, co mówię, to nie są hipotezy. A dowody nie dzielą się na twarde i miękkie, tylko na prawdziwe i fałszywe. My dysponujemy teraz prawdziwymi dowodami, w tym tymi, które ukrywała komisja Millera. Mamy wstrząsające wyznania członków tej komisji. A także nowe nagrania załogi tupolewa, które do tej pory nie były znane. Ale nie pochodzą one z pokładu polskiego samolotu. Każdy będzie mógł ich wysłuchać.

Skąd pochodzą?

Do czasu ujawnienia dowodów, co nastąpi zapewne w przyszłym miesiącu, nie mogę odpowiedzieć na to pytanie. To nie będzie jeszcze ostateczny materiał, ale rzuci on bardzo istotne światło na przebieg i przyczyny katastrofy smoleńskiej. Oczywiście mam świadomość, że są tacy ludzie, którzy nigdy nie przyjmą prawdy o tym, co się wówczas stało. Powód jest prosty: ten materiał ich właśnie obciąża odpowiedzialnością za tę tragedię.

Polska jest gotowa na wojnę?

Polska jest przygotowana na atak agresora z zewnątrz. Mamy zdolności odstraszające, a także dysponujemy wraz z sojusznikami niezbędnymi zdolnościami obronnymi. Są one wystarczająco skuteczne, by obronić terytorium Polski.”

http://www.rp.pl/Polityka/309019884-Antoni-Macierewicz-zapowiada-ujawnienie-nowych-nagran-zalogi-tupolewa.html#ap-4

Czyli reasumując, pan Minister Wojny, Antoni Macierewicz sugeruje, że oczywistym jest, że Rosjanie wysadzili/zniszczyli/rozpieprzyli w drobny MAK polskiego tupolewa nad Smoleńskiem i że on (Antoni Macierewicz) ma już najprawdziwsze, nieulegające wątpliwości, krystalicznie nieskazitelne dowody na czynnik ruski w tej katastrofie…mało tego, jest najnowsze nagranie załogi tupolewa, które nie pochodzi z pokładu polskiego samolotu (sic!!!)…czyli za kilka dni dowody powalą Polaków na kolana…

Teraz tak…jeśli pan Macierewicz za kilka dni, tygodni z chwilą udostępnienia opini publicznej “najprawdziwszych dowodów zbrodni” zacznie też coś pitolić o honorze i zacznie wmawiać publicznie, że Polacy nie znają pojęcia pokoju za wszelką cenę i że honor jest najważniejszy, to …powinno wam to postawić włosy na grzbiecie na sztorc…to znaczy, że zacznie się właśnie holokaust Polaków…

Tekst ukazał się także w Kurniku Politycznym…

http://trybeus.blogspot.com/2016/09/honor-jozefa-beckahonor-antoniego.html

O autorze: trybeus

Kogut polski, niekoszerny, heteroseksualny, rasa górska ...