TVN odnalazła oficera SB, który sfałszował podpis Wałęsy?

SB w TVN

Ulubiona stacja „obrońców demokracji” nadała w magazynie “Czarno na białym” urywki rozmów z oficerami komunistycznej Służby Bezpieczeństwa. Byli esbecy opowiadali reporterowi TVN o kulisach swojej pracy. Rozmowy cechowała szczerość w znanej i lubianej konwencji wymownych niedomówień.

Jeden z rozmówców nazwany „X” powiedział: (cytuję za opisem ze strony TVN)

Zadanie sfałszowania podpisu dostał także kiedyś “X”. Jak sam twierdzi, był w tym bardzo dobry. Nie chce powiedzieć, czyj podpis miał sfałszować. – Wiadomo. Niech się pan domyśli. Przecież nie swojego szefa – mówi reporterowi “Czarno na białym”. Na pytanie, czy chodzi o ważną postać, odpowiada: – Bardzo ważną, szczególnie dzisiaj. Szczegółów zdradzić jednak nie chce, bo, jak tłumaczy, nie ma ochoty brać w bieżących rozgrywkach politycznych. – Po co mam mówić o tym, żeby się do mnie IPN zgłosił? Pion śledczy? To ich za próg nie wpuszczę – dodaje.

SB w TVN_1

Wydaje się, że w dobie gwałtownego zawłaszczania mediów przez prawicę TVN nadal trzyma profesjonalną jakość narracji, którą można było dostrzec m.in. w niedawnych emisjach programu o Martinie Shulzu „(Nie) przyjaciel „ oraz o Lechu Wałęsie „Cena odwagi”. W Cenie Odwagi, wśród osób wypowiadających się o Wałęsie pojawił się Kiszczak, lecz zabrakło głosów polskich historyków, autorów wielu naukowych publikacji na temat SB i Wałęsy.

Mając na uwadze najmłodsze pokolenie, wypada przypomnieć, że Stację TVN założyli ludzie związani z komunistycznym aparatem terroru i propagandy, z rekomendacji samego “Goebbelsa Stanu Wojennego” Jerzego Urbana (w lutym 1983 roku Jerzy Urban zaproponował gen. Czesławowi Kiszczakowi utworzenie w ramach MSW PRL specjalnego zespołu propagandowego…)

Jeden z założycieli Mariusz Walter – współwłaściciel Grupy ITI, założyciel telewizji TVN, w latach 1967-1983 był członkiem PZPR. Według dokumentów IPN został zarejestrowany w 1983 roku przez SB jako TW „Mewa”. Jego wyrejestrowanie nastąpiło w 1989 roku. Dziennikarz komunistycznej TVP w latach 1963–1982. W 1983 roku założył z Janem Wejchertem holding ITI. Firma otrzymała koncesję od władz PRL na sprowadzanie sprzętu elektronicznego z zagranicy i dystrybucję filmów na kasetach video w Polsce. W 1997 roku stanął na czele telewizji TVN…

________________________________________________________________________________________________________________________________

O autorze: CzarnaLimuzyna

Wpisy poważne i satyryczne