Jeszcze dwie relacje wideo z wykładów Marka Dyżewskiego

autorstwa Grzegorza Kutermankiewicza ukazały się w sierpniu 2015.  Są to: wykład “Wyznanie wiary w języku muzyki” z 25 kwietnia 2015 oraz prelekcja “Muzyczny ogród Marii Panny” z 12 maja 2015.  Należą one do cyklu “Boże prawdy w blasku piękna”.

Relacja wideo z “Wyznania wiary w języku muzyki” jest {TUTAJ}, a moje omówienie {TUTAJ}.  “Muzyczny ogród Marii Panny” można zobaczyć [i posłuchać] {TUTAJ}, a mój opis jest {TUTAJ}.

Wszystkie wykłady Marka Dyżewskiego, jakie odbyły się w Warszawie są na portalu Solidarni2010.pl [patrz np. {TUTAJ}].  Można je też znaleźć w blogu Judyty w portalu Ekspedyt.org {TUTAJ}  W dniu 12 września 2015 odbył się kolejny wykład z cyklu “Boże prawdy w blasku piekna” pt. “Boży głos w muzyce Oliviera Messiaena”.  Niestety, nie byłam na nim, więc mojego opisu nie będzie, ale relacja wideo z pewnością za kilka tygodni się pojawi.

Warto wspomnieć, że 29 września o godz 18:00 odbędzie się w Muzeum Fryderyka Chopina przy ul. Okólnik wykład Marka Dyżewskiego “O grze na miarę muzyki Chopina” { zapowiedź – {TUTAJ}].  Nawiąże on do rozpoczynającego się za parę dni Konkursu Chopinowskiego.

Kolejny wykład z cyklu “Boże prawdy….”, zatytułowany “Muzyka wobec spraw ostatecznych” odbędzie się 7 listopada 2015 o godz 16.  w siedzibie SDP na Foksal 3/5 (sala B).  Zapowiedź + relacje wideo z obu omawianych w tej notce wykładów – {TUTAJ}.

O autorze: elig