Do tej pory UJ nie deklaruje gotowości…..

herb uj

Do tej pory UJ nie deklaruje gotowości…..

W komunikacie rektora UJ (21.09.2015) czytamy „Uniwersytet Jagielloński deklaruje gotowość przyjęcia na studia uciekinierów zmuszonych do opuszczenia swoich krajów z politycznych powodów.” http://www.uj.edu.pl/wiadomosci/-/journal_content/56_INSTANCE_d82lKZvhit4m/10172/100930477

Nic mi nie wiadomo aby którykolwiek rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego kiedykolwiek wydał oświadczenie w sprawie gotowości przywrócenia na UJ usuniętych podczas politycznych czystek w PRL, ani choćby gotowości do ujawnienia prawdy o tych czystkach.

Jeśli ktoś zna takie oświadczenie będę wdzięczny za informację.

Odsłony: 0

O autorze: Józef Wieczorek

W XX w. geolog z pasji i zawodu, dr, b. wykładowca UJ, wykluczony w PRL, w czasach Wielkiej Czystki Akademickiej, z wilczym biletem ważnym także w III RP. W XXI w. jako dysydent akademicki z szewską pasją działa na rzecz reform systemu nauki i szkolnictwa wyższego, założyciel i redaktor Niezależnego Forum Akademickiego, autor kilku serwisów internetowych i książek o etyce i patologiach akademickich III RP, publicysta, współpracuje z kilkoma serwisami internetowymi, także niezależny fotoreporter – dokumentuje krakowskie ( i nie tylko) wydarzenia patriotyczne i klubowe. Jako geolog ma wiedzę, że kropla drąży skałę.