Lekcja jednomyślności w wykonaniu cenzorki Circ

Circ opublikowała w sobotę po południu notkę, w której już w samym tytule przekonuje, że jest jedyną osobą, która rozumie sobotnie Słowo Boże zamieszczone przez Judytę: “Wytłumaczę wam o czym jest dzisiejsze czytanie, bo czytacie a nie rozumiecie“, chociaż żadnej dyskusji w tym temacie nie było. Czytanie zawiera upomnienie Pana Jezusa, abyśmy byli zgodni, nie było wśród nas rozłamów, byli jednego ducha i jednej myśli, bo wszyscy jesteśmy z Chrystusa. Tytuł i zawarte w nim zapewnienie zabrzmiał mi od razu niedorzecznie, ponieważ Circ od lat pokazuje swoim traktowaniem innych osób, że zgoda i pokój to jest coś, co w jej sercu gości nader rzadko, a podziały na “my” i “wy”, a nawet częściej na “ja” i “wy”, w różnych przekrojach  potrafi mnożyć jak nikt inny. Jakby na potwierdzenie tego pod tą właśnie notką o zgodzie dała pokaz swojej mocy, w którą wyposaża ją duch niezgody.

Circ zaatakowała oszczerstwem CzarnąLimuzynę, że jest agentem PISu piszącym tutaj za pieniądze, co powoduje u Circ odruch wymiotny (cyt. “naprawdę rzygać się chce”). Ponadto pani Marta (anick), która w duchu pokoju wskazała Circ przesłanie Kościoła dotyczące Polski, została przez Circ na tyle chamsko i niesprawiedliwie potraktowana, że zamiast użerać się z Circ o sprawiedliwość, postanowiła na zawsze opuścić ten opustoszały już portal. Niestety, trudno się temu dziwić, bo tak zakończonych dyskusji z Circ było tutaj wiele. Gdy moimi komentarzami obnażyłem rozdźwięk między nauczaniem Circ jako jedynej osoby, która rozumie czytanie o duchu zgody i jednomyślności,  a jej praktyką dyskusji, w której sieje niezgodę, Circ postanowiła wyciąć cały długi wątek dyskusji tak, że po komentarzach pani Marty nie został żaden ślad, nawet nie wiadomo, że taka osoba zabrała głos w dyskusji. Oczywiście komentarze moje i innych osób też zostały wycięte. Poniżej zamieszczam ten ocenzurowany wątek, który rozpoczyna się komentarzem pani Marty. Zamieszczone tutaj z pewnością nie spowodują “rozlecenia się wątku” pod notką Circ.

 1. anick
  16 maja 2015 godz. 22:45

  Pani circ,

  Nie godzi się komentować czytań używając słów pełnych nienawiści. Obawiam się, że może to być zgorszeniem dla wielu.

  Wszystkim Państwu życzę zachowania umiaru w mieszaniu wiary w brudne dyskusje o polityce. Na trudny czas kampanii wyborczej polecam Państwu lekturę:

  http://www.bialykruk.pl/ksiazka/polsko-uwierz-w-swoja-wielkosc-glos-biskupow-w-sprawie-ojczyzny-2010-15/20231

  Zostańcie z Bogiem.

 2. karoljozef
  16 maja 2015 godz. 22:56

  Pani Izo. Spacku drogi.

  Aleśmy nienawistni i zawistni, obrzydliwie fanatyczni. A fe. Tak nie możemy prowadzić dyskursu polityrskiego.

  Jeszcze noteczka, jeszcze komentarzyk i zostaniemy antysemitami i nazistami. Ojej.

  A teraz raus głosować na adolfa. Bo on znaczie lepszy. Bo ma krótszy wąsik niż józek.

 3. 16 maja 2015 godz. 23:03   – w odpowiedzi do: anick 22:45

  Jak słyszę argument ”nienawiści” to już wiem z kim mam do czynienia.

  Widziałam już tę książkę w sieci, promowała ją Fronda. Nie zawiera niczego czego byśmy nie wiedzieli, a na pewno nie zawierała jasnego stanowiska względem socjalizmu. Jest tylko wodą na młyn narzekaczy, ale wyjścia z sytuacji nie podaje, a wyjściem jest BRAK ideologii i brak systemu partyjnego. Tej konkluzji tam nie ma.

 4. 16 maja 2015 godz. 23:04

  Szkolenie „ideologiczne” nakreślało tez treść naszych komentarzy i wypowiedzi na forach internetowych oraz emajli wysyłanych pod wskazane adresy emajlowe. Ważne, aby interwencja była a propos, to jest, powiązana tematycznie z komentowanym artykułem, tematem forumowej dyskusji lub wypowiedzią. Jak już wpisałeś interwencję, to ją lajkujesz wielokrotnie, aby wyszła na czoło najbardziej popularnych komentarzy.

  Nawet jak się uwzględni wysoką wydajność jednego unarzędziowanego trola, to dziesięciu troli wydaje się niedużo. Ale nie mogę wykluczyć, że nie było innych grup. Poza tym działania troli są obliczone na “pobudzenie” obfitych pokładów zawiści, poczucia krzywdy i nieżyczliwości wobec innych, które spoczywają w charakterach wielu naszych rodaków. Tacy “pobudzeni” przejmują trolowe “ prawdy” i wyrażenia i zaczynają sami je rozpowszechniać – i rusza lawina hejterstwa.

  Aby pomóc szkolonym trollom w szybkim komentowaniu na temat w różnych kontekstach, pijarowiec omówił główne przesłania, które nazwał „mesydżami” (wiem, jak to pisze się po angielsku, ale jestem w Polsce, tak?). Każdą mesydż pijarowiec zilustrował inspirującymi przykładami. Tu posłużę się ściągą rozdaną przez pijarowca.

  http://www.fronda.pl/a/mocna-historia-bylam-bankowym-trolem,51461.html?part=2

 5. 16 maja 2015 godz. 23:04   – w odpowiedzi do: karoljozef 22:56

  Tak, wyraźnie daje się nam do zrozumienia, że jesteśmy nie u siebie.

 6. space
  16 maja 2015 godz. 23:17   – w odpowiedzi do: karoljozef 22:56

  Ja wiem, że to w sumie może być w najlepszym razie strata czasu.

  Właśnie mi przychodzi taki pomysł do głowy, że skoro to w najgorszym razie są jeszcze większe sidła, to może żeby na Bronka głosować? Nie żartuję! zastanawiam się. Duda wzmocni PiS i kupa się jeszcze dłużej będzie trzymać kupy. A tu trzeba, żeby się wszystko pięknie rozleciało. Może ten debil i ewidentny zdrajca jest lepszym prezydentem niż głupi dudek, bo nie będzie żadnych pozorów, przynajmniej?

  A może Pan ma rację, sugerując, że to jest taki podstęp, że my tym głosowaniem zatwierdzamy sobie to zło, zamiast się od niego odwrócić na pięcie – i niech się w piekle dzieje, co chce, ale my tam nie włazimy?

  Z trzeciej strony – nawet Braun głosuje na Dudę, a ja jestem głupszy niż Braun, więc… może jednak posłuchać mądrzejszych?

 7. CzarnaLimuzyna
  16 maja 2015 godz. 23:26   – w odpowiedzi do: space 21:25

  Prawie całkowicie zgadzam się z twoim komentarzem. Od lat krytykuję PiS. Zgadzam się, że są letni, a ich żarliwy patriotyzm można porównać do słomianego ognia. Dramat polega na tym, że niektórzy – a znam wielu sympatyków PiS-u – są katolikami, nie tylko z nazwy. Czy są wrogami? Nie.

  To znaczna część polityków PiS-u jest skażona socjalizmem oraz konformizmem, zadufaniem w sobie, pychą, lecz czy są wrogami? Na pewno okazują się zdrajcami spraw istotnych.

  Także rozumiem gorycz pana Karola. Ja sam wielokrotnie byłem wściekły na polityków z PiS-u i ich wyznawców. Nie zwalnia mnie to z obowiązku dbania o adekwatność wypowiadanych słów do rzeczywistości oraz z prowadzenia dialogu tam, gdzie istnieje szansa, że druga strona pomyśli o tym co mówię lub piszę.

  Uważam, że od wielu lat PiS prowadzi bardzo złą politykę. Ja staram się dotrzeć przede wszystkim do ich zwolenników, aby otrząsnęli się z propagandy.

 8. 16 maja 2015 godz. 23:34   – w odpowiedzi do: CzarnaLimuzyna 23:26

  Ty nam teraz wszystko powiesz co chcemy byleśmy poparli PIS.
  Myślę, mam prawie pewność że jesteś tu w pracy.

  Naprawdę rzygać się chce.

 9. anick
  16 maja 2015 godz. 23:38   – w odpowiedzi do: circ 23:04

  Nic bardziej mylnego. Jeżeli uraził Państwa mój tekst, serdecznie przepraszam. Jeśli ktoś nie jest tu u siebie, to chyba ja. Jeszcze dziś poproszę administrację o usunięcie mojego konta.

  Z Bogiem

  Marta – czlowiek – nie trol

 10. CzarnaLimuzyna
  16 maja 2015 godz. 23:45   – w odpowiedzi do: circ 23:34

  A ja powoli zaczynam się czuć jak Grzegorz Braun. Różne opcje nazywają mnie wprost lub sugerują, że jestem agentem. Niestety palmę pierwszeństwa dzierżą pisowcy, bo to oni najczęściej tytułują mnie takim mianem.

 11. 16 maja 2015 godz. 23:46   – w odpowiedzi do: anick 23:38

  Z Bogiem.

 12. CzarnaLimuzyna
  16 maja 2015 godz. 23:46   – w odpowiedzi do: anick 23:38

  Pani Marto jest pani u siebie, przykro mi, że poczuła się pani urażona.

 13. 17 maja 2015 godz. 00:02   – w odpowiedzi do: CzarnaLimuzyna 23:46

  Jeszcze ty się uraź i będzie spokój od dwójcy Duda kontra Bronek i od nienawiści do tego poziomu dyskursu.

 14. karoljozef
  17 maja 2015 godz. 00:28   – w odpowiedzi do: space 23:17

  a ja jestem głupszy niż Braun

  Ma Pan to na piśmie?!…

  Ooo. Może wielki Wódz rozdawał takie zaświadczenia, a ja się nie załapałem…

 15. Poruszyciel
  17 maja 2015 godz. 00:38   – w odpowiedzi do: CzarnaLimuzyna 23:45

  Nie przejmuj się Limuzyno, ja też jestem agentem ;-) i to nie byle jakim – sowieckim, jak orzekła Matka Nauczycielka. Ona po prostu jako jedyna rozumie przytoczony fragment Ewangelii „abyśmy byli zgodni i by nie było wśród nas rozłamów”, dlatego właśnie nas uczy, jak to ma wyglądać w praktyce.

  Niosąca pokój i przesłanie Kościoła, Bogu ducha winna Marta, została waśnie przepędzona z portalu, bo była innego ducha niż Nauczycielka. Nie godzi się. Zgoda i brak rozłamów nastąpi, jeśli wszyscy będą zgodni we wszystkim z Circ, jak czyni to pan Karol. Jeszcze długa nauka przed nami.

 16. karoljozef
  17 maja 2015 godz. 00:47   – w odpowiedzi do: Poruszyciel 00:38

  Panie Poruszycielu.

  Teraz na poważnie. Nikogo nigdy nie wyrzucałem. Bo niby jakbym miał to zrobić?

  Jak tylko zobaczyłem nowy nick to się ucieszyłem. A jak chwilę później przeycztałem, że już sobie pójdzie (Pani Marta, której nie zdążyłem nawet poznać) to mi było przykro. Nie wiem o co poszło i dlaczego.

  Wogóle mnie słabią te wszystkie towrzyskie przepychanki, kto z kim, kto przeciwko. Nie umiem, i nie chcę nawet, się na tym poznawać.
  Dlaczego nie może być prosto i szczerze?

 17. Poruszyciel
  17 maja 2015 godz. 00:53   – w odpowiedzi do: karoljozef 00:47

  A jak chwilę później przeycztałem, że już sobie pójdzie to mi było przykro. Bo nie wiem o co poszło i dlaczego.

  To ja Panu wyjaśnię. Pani Marta została chamsko i niesprawiedliwie potraktowana przez Pana Nauczycielkę. Wcale nie dziwię się p.Marcie, że sobie poszła, zamiast uczestniczyć w tym edukacyjnym seansie „zgody” i „jednego ducha”.

 18. karoljozef
  17 maja 2015 godz. 01:23   – w odpowiedzi do: Poruszyciel 00:53

  Panie Poruszycielu.

  Zgoda i jeden duch ma być taki, że mamy wybierać mniejsze zło, czyli mamy wybierać zło.

  Czyli na portalu katolickim mamy nie protestować gdy propagowane jest zło?

  Paranoja.

 19. Poruszyciel
  17 maja 2015 godz. 01:25

  Czyli na portalu katolickim mamy nie protestować gdy propagowane jest zło?

  W którym miejscu pani Marta propaguje zło?

 20. 17 maja 2015 godz. 01:28   – w odpowiedzi do: Poruszyciel 00:38

  A ja nie jestem agentem.
  Przecież widać kto nie jest, prawda?

 21. 17 maja 2015 godz. 01:35   – w odpowiedzi do: space 23:17

  Co do twojego komentarza bto może posłuchaj jak będziesz miał czas.
  To jest narracja z perspektywy siły i władzy, ale przecież rządzą teraz siły by mieć najwięcej władzy.

  Ja myślę, że wygra ten kto do swojej narracji przekona Pana Boga i jak największą liczbę ludzi.
  Tak unikalną narracją dysponuje Braun i nikt więcej na świecie.
  I my winniśmy dać wsparcie tej narracji, inna nie powinna nas obchodzić bo jest złem.

 22. Poruszyciel
  17 maja 2015 godz. 01:43   – w odpowiedzi do: circ 01:28

  A ja nie jestem agentem.

  Ja też nie jestem, więc ubierając mi buty agenta, siejesz fałsz, oszczerstwa i rozłamy. Dzisiaj CzarnejLimuzynie założyłaś buty agenta PISu, który niby pisze tu za pieniądze. Oszczerstwami i niszczeniem dobrego imienia innych osób żadnej zgody i jednomyślności nie zaprowadzisz. Owocem tego będzie zawsze niezgoda i destrukcja wspólnoty.

O autorze: Poruszyciel

Stworzony na podobieństwo. Rozum i Wiara. Prawda i Miłość. Wolność i Godność. Bóg, Honor, Ojczyzna! Sprawiedliwość.