Przyszłość portalu ekspedyt.org

Napisałem tę notkę dlatego, że od jednego z Blogerów wyszła propozycja partycypowania w kosztach utrzymania naszego portalu.
Nie mam problemu z ponoszeniem kosztów utrzymania serwera i domeny ekspedyt.org, ale nie mam nic przeciwko temu, by inne osoby mi w tym pomogły.

Przy okazji kilka słów o tym, jak widzę przyszłość “Ekspedyta”. Jest to dobro wspólne, którego wartość wspólnie wypracowaliśmy.
Uważam, że nie powinien pozostawać własnością jednej osoby. Najlepszą formą prawną dla jego funkcjonowania jest moim zdaniem fundacja, którą chciałbym w tym roku powołać do istnienia. Jej członkami mogliby zostać wszyscy autorzy, którzy piszą tutaj od co najmniej 1 stycznia 2014 r. Jej prezes mógłby zostać wybrany demokratycznie przez fundatorów – członków założycieli.
Przyznam, że nie jestem zwolennikiem demokracji (moje poglądy w tej sprawie są zgodne z tym, co mówi Braun), dlatego dopuszczam też możliwość, aby na czele fundacji stanął prezes “z nadania” – osoba, którą jako dotychczasowy właściciel domeny i portalu wskażę.

Nie chcę autorytatywnie narzucić rozwiązania, być może trochę niekonsekwentnie proszę, byśmy ustalili je demokratycznie :-)

Jeśli ktoś chciałby pomóc w utrzymaniu “Ekspedyta”, to na razie mogę dać numer mojego rachunku prywatnego (proszę o dopisek – “Ekspedyt” na tytule przelewu).Oczywiście fundacja, jako tzw. osoba prawna będzie miała własne konto.

Ewentualne wpłaty zostaną wykorzystane wyłącznie do pokrywania przyszłych opłat za utrzymanie serwera i domeny, a kiedy fundacja zostanie zarejestrowana i będzie posiadać własny rachunek, całe aktualne saldo przekażę na jej konto.

Dane do przelewów:

 

Marek Sas-Kulczycki
39 1020 1026 0000 1202 0198 1356
(PKO Bank Polski)
Tytuł wpłaty: Ekspedyt

lub

Paypal:

 

Darowizny w PLN:
 

Darowizny w GBP:
 

Konta w PKO praktycznie nie używałem do celów prywatnych (teraz oczywiście nie będę go używać wcale), natomiast aby nie ponosić opłat za jego utrzymywanie, co miesiąc przelewam na nie 2000 zł, które następnie przelewam z powrotem na moje konto w Inteligo.

Myślę, że nie będzie problemem, jeśli zostanę przy tej praktyce, choć gdyby pojawiły się jakieś obiekcje, mogę po prostu ponosić miesięczną opłatę za prowadzenie konta.

 

faktury-biznes-host-2015.02.22

 

Active24PL.FV-001312-2015

O autorze: Asadow

Marek Sas-Kulczycki „Jesteśmy żadnym społeczeństwem. Jesteśmy wielkim sztandarem narodowym. Może powieszą mię kiedyś ludzie serdeczni za te prawdy, których istotę powtarzam lat około dwanaście, ale gdybym miał dziś na szyi powróz, to jeszcze gardłem przywartym hrypiałbym, że Polska jest ostatnie na ziemi społeczeństwo, a pierwszy na planecie naród. Kto zaś jedną nogę ma długą jak oś globowa, a drugiej wcale nie ma, ten - o! jakże ułomny kaleka jest. Gdyby Ojczyzna nasza była tak dzielnym społeczeństwem we wszystkich człowieka obowiązkach, jak znakomitym jest narodem we wszystkich Polaka poczuciach, tedy bylibyśmy na nogach dwóch, osoby całe i poważne - monumentalnie znakomite. Ale tak, jak dziś jest, to Polak jest olbrzym, a człowiek w Polaku jest karzeł - i jesteśmy karykatury, i jesteśmy tragiczna nicość i śmiech olbrzymi ... Słońce nad Polakiem wstawa, ale zasłania swe oczy nad człowiekiem...”