Dlaczego nie warto słuchać „prawicowych” polityków?

Podobno prawda zawarta w słowach może wyzwalać.(1) Dlatego warto przynajmniej od czasu do czasu przeczytać coś mądrego, a także posłuchać niektórych ludzi.

Jakiś czas temu zastanawiałem się, kogo z aktualnej polskiej elity można wyróżnić w minionym roku 2014. Mój subiektywny wybór padł na kogoś, kto nie tylko potrafi posługiwać się słowami, lecz czyni je poddanymi logocentrycznej zasadzie wierności prawdzie.

„Logocentryzm (gr. lógos ‘słowo, mowa; nauka’ + łc. z gr. kéntron ‘środek’) – filoz. ukierunkowanie filozofii Zachodu w stronę racjonalizmu, zainteresowanie prawdą, logiką i słowem”.(2)

Wybrałem prof. Marka Jana Chodakiewicza, ze względu na przełamywanie tabu, mówienie prawdy o „prawicowych lemingach”, o ich ignorancji, braku chęci do nauki, pasywności i niewolniczej mentalności oraz na precyzję ujęcia tematów, pomijanych skrzętnie przez tchórzliwych polityków opozycji. To właśnie on wyprzedził w moim osobistym rankingu innych świeckich kandydatów, zajmując razem z  Grzegorzem Braunem pierwsze miejsce ex aequo.

Chodakiewicz, jak sam o sobie mówi, był wychowywany przez swoją babcię z wileńskiego AK, kobietę niezłomną, doglądany przez polskich dinozaurów – elitę polskiej emigracji, Żołnierzy Niezłomnych, wybitne osobowości pod względem posiadanych talentów, wiedzy i wykształcenia. Wypowiedzi oraz wykłady prof. Chodakiewicza różnią się jakościowo od bełkotliwych wypowiedzi „prawicowych” polityków, którzy w kluczowych kwestiach wypowiadają się asekuracyjnie lub po prostu bredzą.

Aby nie być gołosłownym, podam konkretne przykłady /cytaty ze spotkań zamieszczone kursywą oraz filmy/ odnoszące się do następujących kwestii:

Diagnoza aktualnej sytuacji politycznej. Kiedy i w jaki sposób obalić aktualną demokratyczną władzę – realną komunę.

Platforma przejęła cechy i interesy komuny, tzn. utrwala władzę ludową, czyli układ , który powstał w czasie transformacji (okrągły stół).PO jest głównym beneficjentem. Partia interesów i układów. (…) PiS i PO są uwarunkowane systemem, który powstał po 1989 roku. (…) PiS się antyidentyfikuje z PO.

Marek Chodakiewicz mówi wprost: Proszę pamiętać, że siły demoliberalne pokazały wszem i wobec, że można obalić wybrany demokratycznie rząd. Był to rząd bandziorów i złodziei, który został zastąpiony rządem złodziei i bandziorów. Tak jest na Ukrainie, (Majdan). Fajnie, można demokratycznie obrany rząd obalić. Jest pozwolenie na to. Tylko musi to być zsynchronizowane, a najlepiej zorganizować się i po prostu ich wygłosować, żeby w taki sposób stracili władzę, ale to nie znaczy, że to jest jedyna opcja. Znowu trzeba usiąść i rozważać, co robić? Przede wszystkim –  jak? Jak wspomniałem, moją zasadą jest uczyć moich studentów jak myśleć, a nie co myśleć.

Kto ma tego dokonać? Elita działania, która na pewno się wytworzy. Kto nią będzie?

Polskie elity działania eksterminowano (…) Zostały elity trwania, które zachowały wiarę i trwały.

Proszę zobaczyć jak to się zmienia (…) Zaprosili mnie chłopaki, żebym powiedział coś „Narodówce”. Tam było ze 2 tys. osób co najmniej. W większości małolatów. Oni będą elitami działania. Oni dadzą w dziób. Oni nie będą mieli kompleksów. Oni muszą się jeszcze dużo nauczyć, czytać i formować się. To jest zupełnie zrozumiałe, ale ich mentalność już nie jest niewolnicza.

Jak sobie poradzić z żydowską próbą wymuszenia zapłaty przez Polskę haraczu?

Prawo rzymskie stanowi, że spadkobiercą nie jest jakiś tam kolektyw, tylko ci, którzy są krewnymi właścicieli. Nie może tak być, że kolektywnie jakiś zespół „Guciów- Marsjan” się zjawia i mówi, że tutaj kiedyś ponoć mieszkali „Guciowie- Marsjanie” i my w ich imieniu zabieramy… Trzeba zapytać: państwo jesteście jakimiś kuzynami, wnukami? „Nie”. No to „paszoł won”. Prawo rzymskie stanowi o dziedziczeniu w bardzo prosty sposób. Tylko na to wszystko trzeba być przygotowanym (…) Wszystko powinno być oparte o ius naturale – prawo naturalne, czyli te dane nam od Boga.

Inne ważne argumenty w filmie od 12 min 50 sec.

O dostępie do broni:

O tym jak Geremek, Wałęsa i reszta, sabotowali inicjatywy polskiej emigracji m.in. stworzenia polskiego sytemu bankowego w 1990 roku.

film od 47 min. 35 sec.

Spotkanie u Ronina:

Mój komentarz: Czy kiedykolwiek w historii Polski zdarzyła się sytuacja, aby odwoływanie się do „demokracji” przyniosło jakikolwiek pozytywny skutek? Nasi przodkowie nie byli aż tak głupi. Odwoływać można się do Boga, wiary, tradycji, polskiego oręża. Apelować do rozumu i sumienia. Można, a nawet trzeba myśleć i działać, zamiast snuć jałowe mrzonki o reformowaniu III RP.

(1) Chodzi przede wszystkim o Słowo Boże. Słowa ludzi także mogą w tym pomóc.

(2)Hasło opracowano na podstawie „Słownika wyrazów obcych” Wydawnictwa Europa, pod redakcją naukową prof. Ireny Kamińskiej-Szmaj, autorzy: Mirosław Jarosz i zespół. Rok wydania 2001.

Natrafiłem w sieci na lewicową fałszywkę definicji pojęcia logocentryzmu (zdjęcie poniżej). Według lewicowej wrzutki twórcą pojęcia był żydowski „filozof” Derrida, który w gronie sobie podobnych miał ambicję przyczyniać się do degeneracji cywilizacji łacińskiej za pomocą stworzonego przez siebie „postmodernistycznego” prostego cepa: dekonstrukcji – przeinaczonej interpretacji nie tylko tekstu, lecz także kultury, filozofii i religii. /zgodnie z wytycznymi zachodnioeuropejskiego neokomunizmu/.

fałsz_logocentryzm

__________________________________________________________

 

 

 

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

Wpisy poważne i satyryczne