Pod uwagę na koniec kolejnego Roku

2

https://jubileusz650uj.wordpress.com/

Kończy się Rok Wielkiego Jubileuszu Uniwersytetu Jagiellońskiego, najstarszej, wzorcowej dla innych, niemal kultowej uczelni. Zastanawiający jest jednak brak zainteresowania społecznego, także akademickiego problemami tej uczelni ( jak i pozostałych z niej zrodzonych).

Prosiłem w tym roku ( jak i w latach poprzednich) o merytoryczną krytykę tego co ja piszę.

Niestety od lat obserwuję zanik krytycznego myślenia, szczególnie u najwyżej formalnie wykształconej populacji. Jest to oczywisty rezultat wytępienia tych, którzy krytycznie myśleli i innych krytycznego myślenia uczyli.

Wielkie zasługi dla tego procesu ma uczelnia – Matka Rodzicielka pozostałych i chyba już nikomu to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie – przeszkadzają tylko ci, u których jakoś przejawy myślenia krytycznego jeszcze przetrwały.

Ale czy przetrwają kolejny Rok ? czy też bez reszty pogrążymy się w bezmyślnym uwielbianiu konformistycznej/oportunistycznej braci/sitwy tytularnej oczekując na profity płynące z tego uwielbienia ?.

https://jubileusz650uj.wordpress.com/2014/12/19/wielki-jubileusz-uniwersytetu-jagiellonskiego-pod-choinke-roku-2014/

 

O autorze: Józef Wieczorek

W XX w. geolog z pasji i zawodu, dr, b. wykładowca UJ, wykluczony w PRL, w czasach Wielkiej Czystki Akademickiej, z wilczym biletem ważnym także w III RP. W XXI w. jako dysydent akademicki z szewską pasją działa na rzecz reform systemu nauki i szkolnictwa wyższego, założyciel i redaktor Niezależnego Forum Akademickiego, autor kilku serwisów internetowych i książek o etyce i patologiach akademickich III RP, publicysta, współpracuje z kilkoma serwisami internetowymi, także niezależny fotoreporter – dokumentuje krakowskie ( i nie tylko) wydarzenia patriotyczne i klubowe. Jako geolog ma wiedzę, że kropla drąży skałę.