Czy aby na pewno była to ta sama wolność?

“…Bronisław Komorowski zaznaczył, że ten rok jest szczególny, gdyż jest to jednocześnie rok 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz 70. rocznicy Powstania Warszawskiego, którego ostatnim akordem była bitwa pod Jaktorowem. Przypomniał, że w tym roku przypada również 25. rocznica odzyskania przez Polskę wolności.
– To była ta sama wolność, którą utraciliśmy w 1939 roku,

ta sama, o którą biliśmy się w sierpniu 1944 roku, ta sama, za którą ginęli żołnierze grupy “Kampinos” – powiedział prezydent. Jak podkreślił Bronisław Komorowski, to ta sama wolność, która stała się naszym udziałem w wyniku zwycięstwa wyborczego 4 czerwca 1989 roku….” – http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wizyty-krajowe/art,420,musimy-umiec-…

Czy aby na pewno była to ta sama wolność?

29 września 1944 r. pod Jaktorowem  miała miejsce jedną z ostatnich bitew Powstania Warszawskiego. W nocy z 2 na 3 października 1944 roku podpisany został akt kapitulacji Powstania Warszawskiego. 28 września 2014 r. na Cmentarzu Wojennym Żołnierzy Armii Krajowej Grupy “Kampinos” w Budach Zosinych odbyły się uroczystości 70 rocznicy tej bitwy.

Uroczystości w  Budach Zosinych – 28.09.2014 r.
http://youtu.be/OVTRbEelW1Y

Homilia bpa Józefa  Zawitkowskiego w Budach Zosinych – 28.09.2014 r.
http://youtu.be/Z35tTVMlDA8

Ta sama wolność – czy na pewno ta sama? B. Komorowski w Budach Zosinych – 28.09.2014 r.
http://youtu.be/ZtuejFzIjQU

Cmentarz Wojenny Żołnierzy AK Grupy "Kampinos"

O autorze: raven59

„Przypatrzcie się krukom: nie sieją ani żną; nie mają piwnic ani spichlerzy, a Bóg je żywi. O ileż ważniejsi jesteście wy niż ptaki!" Łk 12,24 . (...) Uwaga: informuję, że poglądy moje, wyrażane przeze mnie na blogu i we wszelkich komentarzach, na temat osób publicznych są moją prywatną opinią na temat osób publicznych i jako takie powinny być traktowane jako dopuszczalna krytyka osób publicznych.