Dlaczego nie będzie pogrzebu Żołnierzy Wyklętych

27 września 2014 roku w Warszawie – w Katedrze św. Jana, przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego i na Cmentarzu Wojskowym – planowany był pogrzeb Bohaterów wrzuconych w latach komunistycznego terroru 1947-53 do dołów śmierci na tzw. “Łączce” w pobliżu ówczesnego Cmentarza Komunalnego na Powązkach.
Ten pogrzeb w tym terminie nie odbył się…Spotkanie z Tadeuszem Płużańskim (Prezesem Fundacji “Łączka”) i Arkadiuszem Gołębiewskim (autorem filmu “Kwatera Ł”) poprzedzone emisją tego filmu, wyjaśnia dlaczego taki pogrzeb nie odbędzie się teraz i w najbliższej przyszłości….Organizatorem spotkania było Centrum Edukacyjne Powiśle a prowadził je Rafał Mossakowski.

Czy jedynym sposobem na wywarcie presji na przyspieszenie ekshumacji jest zorganizowanie w niedzielę 1 marca 2015 roku w Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”, spektakularnego protestu polegającego na przeprowadzeniu symbolicznego pochówku w symbolicznym kondukcie żałobnym przeprowadzonym m.in. przez rodziny ofiar, pomordowanych przez komunistycznych oprawców. Konduktu, który zaczynałby się przed Sejmem, przeszedłby Krakowskim Przedmieściem, przed Pałacem Prezydenckim, następnie Miodową aż na Powązki.
Kondukt w którym nieślibyśmy zdjęcia ofiar oraz ich symboliczne trumny.

http://youtu.be/QgWKS2nvLGI

“Kwatera Ł”: http://www.youtube.com/watch?v=Ep0xMeA_6qU

O autorze: raven59

„Przypatrzcie się krukom: nie sieją ani żną; nie mają piwnic ani spichlerzy, a Bóg je żywi. O ileż ważniejsi jesteście wy niż ptaki!" Łk 12,24 . (...) Uwaga: informuję, że poglądy moje, wyrażane przeze mnie na blogu i we wszelkich komentarzach, na temat osób publicznych są moją prywatną opinią na temat osób publicznych i jako takie powinny być traktowane jako dopuszczalna krytyka osób publicznych.