państwo polskie istniało nawet wtedy…

Panowie ministrowie, panie premierze,

państwo polskie istniało nawet wtedy…

za: http://niepoprawni.pl/blog/7256/panstwo-polskie-istnialo-nawet-wtedy

W nocy z 26 na 27 września 1939roku powołano  Podziemne Państwo Polskie.

Mija właśnie 75 lat.

Panowie ministrowie: i ten od stwierdzenia, że ono dzisiaj nie istnieje.. i ten od robienia laski Amerykanom…

Zanim 28 września skapitulowała Warszawa:

Cyt:

//W nocy z 26 na 27 września 1939 roku powstała w oblężonej Warszawie Służba Zwycięstwu Polski – konspiracyjna organizacja wojskowa, mająca toczyć walkę przeciw okupantom. 13 listopada 1939 roku została przekształcona w Związek Walki Zbrojnej (ZWZ), podlegający Rządowi RP na uchodźstwie. W ten sposób zachowano ciągłość polityczno-wojskowej kontynuacji władz Rzeczypospolitej Polskiej i pośredni wpływ władz państwowych na sytuację w kraju.

 

14 lutego 1942 roku generał Władysław Sikorski przekształcił ZWZ w Armię Krajową (AK).//

http://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_Państwo_Podziemne

 

Wielu jego członków zostało wymordowanych przez Niemców, wielu potem wyemigrowało a wielu było dalej prześladowanych i likwidowanych przez napływających ze wschodu sojuszników braci wyzwolicieli, powiedzmy sobie szczerze, głównie żydokomunę.

 

Stworzyli to państwo, jedyne na świecie i jak do tej pory niepowtarzalne.

Miało to państwo  największą bo ponad 200 tysięczną Armie Krajową, dajesz pan wiarę, panie ministrze Siemoniak? Ile tam tego erzacu mamy teraz 50-60 tysięcy?

Działała prasa w ilości ponad 1400, istniały Tajne Zakłady Wydawnicze produkujące ponad 250 tysięcy egzemplarzy czasopism, dziesiątki tysięcy broszur i ulotek.

Ta prasa, te wydawnictwa, wszystkie były polskie, dopiero dzisiaj są w łapach niemieckiego Axel Springer.

Moja Matka pracując w niemieckiej drukarni, drukowała z niemieckiego papieru, elementarze dla polskich dzieci, też za darmo… pani minister Kluzik.

W prywatnych mieszkaniach narażając się wystawiano sztuki Słowackiego, Wyspiańskiego… tak,  panie Zdrojewski, nie żadne Goloty Piwnic i spotkania z Baumanem, który zdążył zwiać do bratniego najeźdźcy, by potem umacniać jego władzę a teraz wykładać nam swoją filozofię, w której te mordy tłumaczy.

Ale co tam, pan teraz będzie lansował swoją nowoczesną kulturę w lewackiej Brukseli, powodzenia należałoby życzyć, ale jakoś nie potrafię…

W tym rządzie działała Tajna Organizacja Nauczycielska, w ramach której działały szkoły średnie i wyższe uczelnie, które ukończyło ponad 10 tysięcy studentów.

Działał wywiad i Sądy, których wyroki ogłaszano w podziemnej prasie i wykonywano…

Śmiem twierdzić, że wyroki za wypowiedzi z nagrania, jakich dokonano, gdzie pan Bartłomiej Sienkiewicz, stwierdził, że państwo polskie nie istnieje a następny minister ogłasza, że zrobiliśmy laskę Amerykanom… były by surowe, nawet bardzo….

Taki to był czas, tacy ludzie, taka armia i taki premier, który mówił do Polaków:

 

//Bóg patrzy w moje serce. Widzi i zna moje intencje oraz zamiary, które są czyste i rzetelne. Jedynym moim celem jest wolna, sprawiedliwa i wielka Polska//

Władysław Sikorski Premier Polski Opis: przemówienie do żołnierzy polskich w Buzułuku.

 

Słów obecnego premiera o polskości, nie warto cytować, znają je wszyscy…

 

Tagi:

O autorze: Jacek