Cywilizacja

Izolowane amazońskie plemię pojawiło się nad brzegami rzeki Envira w Brazylii i po raz pierwszy nawiązało kontakt ze światem zewnętrznym. Grupa mężczyzn w przepaskach biodrowych, uzbrojona w łuki i strzały spotkała się z członkami plemienia Ashaninka oraz fundacji FUNAI.
Plemię posługuje się językiem z rodziny panoańskiej. Pomimo bariery komunikacyjnej, organizacje pozarządowe ustaliły, że starszyzna plemienia zginęła w ciągu ostatniego roku w walkach z nielegalnymi osadnikami, przemytnikami i pracownikami firm prowadzących wyrąb lasów Amazonii.
Szacuje się, że jest to grupa o charakterze łowiecko-zbierackim, licząca ok. 80 osób.

https://www.youtube.com/watch?v=cnJjGmljUmw

Komentarz z onetu;

~Człowiek cywilizowany : To teraz się zacznie. W pierwszej kolejności należy ich ochrzcić i nadać im PESEL, potem NIP, wyrobić dowody osobiste i paszporty, wysłać do szkoły nauczyć czytać, pisać i rachować. Wprowadzić im certyfikaty i homologacje na dzidy i łuki, wyznaczyć kwoty polowaniowe, wprowadzić limity połowu ryb, pozwolenia na budowę szałasu, pozwolenie na wyrąb drzewa, karty pływackie na czółna, plan zagospodarowania przestrzennego wioski, segregację śmieci, podatek od nieruchomości, ubezpieczenie oc, podatek PIT i VAT, a może nawet CIT, okresowe przeglądy łódek, składki na ZUS, wybrać OFE, ustalić wiek emerytalny i wysokość czynszu za korzystanie z dżungli, abonament radiowo-telewizyjny lub opłatę audiowizualną, zapisać do NFZ i spółki wodnej, wyznaczyć strefy płatnego parkowania i obszary zakazu palenia, ruch prawostronny i wytyczyć oznakowane przejścia dla pieszych, o urzędzie do spraw równego traktowania kobiet i gender nawet nie wspominam. Jak macie inne zdobycze cywilizacji to dopisujcie.
Ileż dobrodziejstw daje nam cywilizacja.

Tyle tylko, że chrzciny są dobrowolne, reszta już nie.

O autorze: circ

Iza Rostworowska