Gang archeologów

Po Polsce grasuje i rozrasta się  groźny i  za nic mający władzę gang archeologów.

 

Już cztery szkielety

Nasz Dziennik

Zbiorową mogiłę, w której według przekazów może spoczywać 25 powstańców, odkryli na rynku w Kałuszynie archeolodzy pracujący pod krzyżem upamiętniającym walki z lat 1863-1865

W ubiegłym tygodniu „Nasz Dziennik” pisał o napięciu między częścią mieszkańców a burmistrzem. Do dziś wielu kałuszynian codziennie przychodzi na rynek, aby protestować przeciwko przenoszeniu krzyża, który stał w tym miejscu od ponad 100 lat, i przeciwko profanowaniu mogiły powstańczej, o której zachowały się świadectwa. (….)

Archeolodzy uważają, że prawdopodobnie potrzebna będzie nowa decyzja, aby rozebrać kostkę brukową zmodernizowanego targowiska miejskiego. Pozwoli to odsłonić szczątki i zweryfikować, czy nie znajdują się tam kolejne doły śmierci. Bo jeśli zgodnie z przekazami jest to masowa mogiła powstańców styczniowych spod Kuflewa, to powinno tam spoczywać około 25 ciał. Prezes MSHE Robert Wyrostkiewicz zastanawia się, czy prace przy modernizacji targowiska nie naruszyły mogiły. Chodzi w szczególności o korytowanie ziemi na głębokość pół metra. – Należałoby sprawdzić, gdzie wywieziono tę ziemię i czy koparki nie zdemolowały części mogiły. To niewygodne pytanie, ale trzeba je postawić, zanim ziemia z ewentualnymi szczątkami trafi np. do betoniarek czy równania dołów – zwraca uwagę nasz rozmówca.

 

http://www.radiomaryja.pl/informacje/juz-cztery-szkielety/

O autorze: circ

Iza Rostworowska